PDA

Zobacz pełną wersję : Fbw do sprawdzenia + pytania



spik3r
07-10-09, 22:14
ema.
Zacząłem od tygodnia chodzić na siłke i trenuje takim planem FBW. Cwicze zdecydowanie na mase :)
Diete trzymam, mam taka ze zapotrzebowanie jest na + :)
Nie wiem czy on bedzie dobry wiec pisze tu i czekam na rady i odpowiedzi na moje pytania ponizej. Dodam ze mam problem z przyrostami, od grudnia 2008 do marca 2009 cwiczylem miesiac FBW a potem splitem 3x tyg intensywnie i wg byl gainer dieta i wg i przysorty byly nikle, mam z tym jakis problem, nie wiem dlaczego, nie chce rosnac , chudy jestem i to prolem ,cialo nie nabralo zbytnio masy przez tamte 4 miesiace, czemu - nie wiem ;/

A:
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangielek na skosie 3s (15-10-5)[progres]
Barki:
- Wyciskanie sztangi sprzed glowy 3s (15-10-5)[progres]
- Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3s (15-10-5)[progres]
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciagu stojac 3s (15-10-5)[progres]
Plecy:
- Podciąganie na drążku 2s (po 12 powt.)
- Podciaganie sztangi w opadzie 3s (15-10-5)[progres]
Nogi:
- Przysiady ze sztangielkami 3s (15-10-5)[progres] lub stały ciezar.
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga łamana 3s (15-10-5)[progres]

B:
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi na ławce prostej 3s (15-10-5)[progres]
- Rozpiętki na ławce skośnej 3s (15-10-5)[progres]
Barki:
- Kaptury - Wznoszenie barków (szrugsy) 3s (15-10-5)[progres]
- Unoszenie sztangi łamanej wzdłóż tułowia 3s (15-10-5)[progres]
Tricepsy:
- Wyciskanie franucskie sztangi łamanej leżąc 3s (15-10-5)[progres]
Plecy:
- Ściąganie drążka wyciągu górnego siedząc nadchwytem szerokim 3s (15-10-5)[progres]
Nogi:
- Wykroki ze sztangielkami 3s (15-10-5)[progres]
- Wspięcia na palcach 3s (15-10-5)[progres]
Bicepsy:
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem(z "supinacją" nadgarstka) 3s (15-10-5)[progres]
- uginanie ramienia ze sztangielką na "modlitewniku" 3s (15-10-5)[progres]

Prosze o poprawki;)

Pytania:
1- Ile czasu stosowac ten plan? Jaki potem? SPLIT?
2- Czy 15-10-5 powtorzen po 3 serie na kazde cwiczenie to dobrze?
3- Czy progresja to dobre rozwiazanie?
4- Czy jezeli cwicze na razie FBW to PON-SR-PT to dobre rozwiazanie?
5. Chce kupic kreatyne lub inny suplement, kiedy zaczac jak juz cos ?
6. Jakimi ciezarami cwiczyc ? Nigdy tego nie wiedzialem? Jakie o ma byc obciazenie w kazdej seri itp ?




Jezeli ankieta jest potrzebna:
Wiek : 18

Waga : 60

Wzrost : 185

Cel cyklu : Przyrost masy miesniowej + jej ciagle przyrosty ;) Bez spadkow

stosowane już wcześniej suplementy : Na poczatku stycznia 2009 trec mass xxl

Uprawiane inne sporty : rekreacyjnie pilka nozna

stosowane wcześniej spalacze : nie stosowalem

suplement stosowane przez ostatnie 60 dni : nie stosowalem

ilość dni wolnych od kreatyny : nie stosowalem

przewidziane finanse na cykl : to nie problem

uwagi i sugestie : Chce przybrac na masie i tak by masa zostala i nie byc chudym takim jakim jestem

Staż treningowy : 5 miesiecy bez przerw do marca 2009, przerwa az do ubieglego tygodnia byla.

Janeczek
07-10-09, 22:25
ja moge powiedziec ci tyle ze nie stosuje regresji w moim FBW bo potem w ogole nie czuje ze mialem trening. Jade 5x5 85% maxa na 5 repsow, wtedy ladnie wchodzi.

spik3r
07-10-09, 22:33
Hmmm Janeczek, mozesz mi opowiedziec dokladniej na czym polega ten 5x5 85% na 5 repsow ? Bo ja nie wiem co to 5x5 ci ti repsy i o co chodzi z tym 85 maax;p mozesz tak dokladnie wsyzstko krok po kroku jak dla zielonego wytlumaczyc ? Jestem nowy w tym co robie.

michal_f
08-10-09, 14:09
1. Stosuj go przez jakies 5-7 tyg, tydzien przerwy i od nowa jakis plan. Zalezy od ciebie. Moze byc split moze byc fbw.
2. Na mase wolalbym nie przekraczac tych 12 powt.
3. Bardzo dobre
4. Kreatyna narazie zbedna. W razie brakow w diecie gainer lub bialko.
5. Ciezar taki abys byl w stanie zrobic jeszzce 2 powt.

Ezachiel
08-10-09, 15:26
Hmmm Janeczek, mozesz mi opowiedziec dokladniej na czym polega ten 5x5 85% na 5 repsow ? Bo ja nie wiem co to 5x5 ci ti repsy i o co chodzi z tym 85 maax;p mozesz tak dokladnie wsyzstko krok po kroku jak dla zielonego wytlumaczyc ? Jestem nowy w tym co robie.

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623

o to chodzi




a tak w ogole to nie zaczynałbym od FBW tylko zrobił ogolnorozwojowke

spik3r
08-10-09, 18:11
A czy mogl by ktos wniesc jakies poprawki do planu ? Cos podpowiedziec, zmienic ? Powiedzcie jeszcze mi czy to wtedy beda duze efekty jak bede z miesiac cwiczyl te FBW ? A moze mi ktos jeszcze powiedziec, FBW to jest przciez tak ze co 2gi dzien miesnie znowu sie cwicza i wg rosna, a jak potem po miesiacu przejde na splita to przeciez miesnie czekaja tydzien na cwiczenie, dlaczego split w takim razie jest lepszy ? Mozecie mi powiedziec ?

spik3r
08-10-09, 18:17
A o co chodzi w tej ogolnorozwojowce ? Czym sie rozni od FBW , przeciez fbw to to wszystkie partie w jeden dzien ?

michal_f
08-10-09, 18:41
fbw to cos podobnego do ogolnorozwojowki. Na moje oko moze byc na poczatek. Nie szalej z ciezarami, technika przede wszystkim i bedzie ok.
Nie koniecznie split jest lepszy od fbw. W splicie masz wieksza intensywnosc i dlatego cwiczy sie raz w tyg. aby miesnie sie zregenerowaly. W fbw jest mniejsza intensywnosc i mozemy dane partie cwiczyc czesciej.

spik3r
08-10-09, 22:55
to na regenaracje jak na splicie to potrrzeba az tygodnia ?!

Ezachiel
09-10-09, 14:20
to na regenaracje jak na splicie to potrrzeba az tygodnia ?!


oczywiscie...
klatka po duzym wysiłku potrzebuje nawet 8 - 9 dni



ps. jak czytam to zadanie to przed oczami widze jace666 :lol:

spik3r
11-10-09, 15:35
no ok , a jezlei moi kumple zaczeli juz splita po 2 treningach na fbw ? To dobrze czy zle ? Jakie beda rozice pomiedzy mna a nimi w efektach i rezultatach ? Staz maja taki sam jak ja .

michal_f
11-10-09, 18:31
chłopie 2 treningi roznicy to jest jak kropla w morzu :) tutaj liczy sie staz w latach a nie roznicy 2 treningow :)

spik3r
11-10-09, 21:53
Ty mine nie rozumiesz. Mi chodzi co za roznica bedzie miedzy mna a nimi jezeli ja robie tak jak mowicie i cwicze FBW a oni cwicza splita po 2ch treningach FBW. Nie chodzi mi o roznice teraz tylko co za roznica bedzie na przyszlosc? Jest jakas? Bedzie im gozej szlo w wymiary czy co ? jak to jest? O to mi chodzi.

Zioman
11-10-09, 22:01
Od fbw pójdzie Ci siła i to dużo.
A na splicie można poprawić, siłę, masę lub rzeźbę - zależy co się wybrało za piorytet.
Powiedzmy, że ci Twoi koledzy też wybrali trening na siłę - wtedy będziesz po cyklu 8 tyg. silniejszy. Ale jeżeli oni wybrali trening masowy to Ty będziesz silniejszy a oni więksi. Tylko, że takie różnice (widoczne gołym okiem) są po roku może dłużej :sick:

spik3r
11-10-09, 23:47
ja wybralem mase !

Ezachiel
12-10-09, 08:04
fajnie jest zrobic na poczatku fbw, nawet jak od nich troche odstaniesz to bedziesz świetnie przygotowany do pozniejszego splitu.

michal_f
12-10-09, 15:34
fajnie jest zrobic na poczatku fbw, nawet jak od nich troche odstaniesz to bedziesz świetnie przygotowany do pozniejszego splitu.

zgadzam sie z tym ... lepiej na poczatku zrobic fbw bo podniesiesz znacznie przez to sile. Pozniej mozesz zrobic splita i tak przeplatac systemy treningowe.

spik3r
12-10-09, 17:35
Czy jezeli dzis wstawie plan juz taki po namysle po cwiczeniach juz 2tygodniowych to porpawicie jak cos ? Moge na to liczyc ?
Oczywiscie FBW! Tylko doradzcie mi, DWUZESTAWOWY CZY TRZYZESTAWOWY ? Bo jednozestawowego to neichce bo nie bedzie mi podczas trzech treningow w tygodniu cwiczyc duzo innych parti miesni, np jak bede mial w planie na klate tylko prosta i rozpietki to nie to samo co w trzyzestawowym mial w jeden dzien klatka prosto i rozpietki w drugim zestawie gorna klatka a w trzecim dolna klatka. ? Wolalbym dwuzestawowy lub trzy, bardziej na trzy tak mi sie wydaje . Co sadzicie ?

michal_f
12-10-09, 18:09
nie cwiczylem 3 zestawowym ale mysle ze zle nie bedzie. Ciagla zmiana treningow jest dobra. 2 zestawy tez w zupelnosci starcza. To jest Twoj wybor jak Ci bedzie wygodniej :)

spik3r
12-10-09, 18:40
wiesz to nie bedzie ciagla zmiana ;p to bedzie tak np 3zestawowwy albo 2dwu na jakis hmm jeszcze 3 tygodnie napewno :) wiec mysle ze rozsadnie do tego podchodze;d