PDA

Zobacz pełną wersję : Mostek :/



KwasiK
07-10-09, 20:04
Witam!!! Dzisiaj po treningu klatki pod wieczór zaczął mnie boleć mostek :/ jak się mocno zgarbię to czuję ból i czasem jak napnie się klatka. Miałem tak już czasem. Wiecie może co może powodować te bóle ??

1Matt
07-10-09, 20:24
nie przycisnął ci nigdy ciężar znacznie klatki?
może zbyt duże ciężary?

KowalX
07-10-09, 20:25
masz jakieś schorzenia ,problemy zdrowotne ,bo opcji może być wiele

może ciśnienie,może nerwoból,może serce,uszkodzony nerw,przeciążony mięsień

zrób tak :
zmniejsz intensywność ćwiczeń i po treningu ciepła kąpiel jeśli minie był to nerwoból ,nie jest groźny ,ale przeszkadza

może być też ból wywołany przez stres wtedy spożywaj mleko,mięso ,warzywa,owoce

KowalX
07-10-09, 20:39
ps
może to być również skutkiem łakomstwa
ból wywołuje ucisk przepełnionego żołądka na przeponę,ważne też by nie ćwiczyć od razu po posiłku :smile:

KwasiK
07-10-09, 20:41
1Matt : Nie przycisnął mnie żaden ciężar. Może zbyt duży ciężar ale nie jestem pewien

KowalX : Stres raczej odpada. Robiłem takie ćwiczenie tylko że nie aż tak szeroko i zdaje mi się że może to ćwiczenie mogło mi zaszkodzić ( jak robię tak rękami i jak się ręce złączą i napnę to czuje ból).



http://img44.imageshack.us/img44/3718/image028.gif (http://img44.imageshack.us/i/image028.gif/)

KowalX
07-10-09, 21:19
możliwe,rób po ćwiczeniach jak napisałem i zobaczysz czy ból ustąpi czy nie

AKRO
08-10-09, 13:29
A może sztangę odbijałeś od klatki żeby podnieść do góry?
Mnie jak boli mostek to się tak wypinam klatą, nabieram powietrza i wszystkie żebra mi strzelają, taka ulga :D No mi takie cos pomaga, no ale nie wiadomo jak u Ciebie może to nie wina kości.

1Matt
08-10-09, 15:19
nie można obijać sztangą o klatkę... niepoprawnie wykonane ćwiczenie wtedy jest i można sobie tylko zaszkodzić.
jak dla mnie za duży ciężar miał, mój znajomy ma taki problem po prostu od ciężaru,
takie ułożenie kości i robi mu w jakiś sposób nacisk co powoduje ból.
kowal od przejedzenia? ile razy byłem nażarty jak świnia nic mi się tam nie działo:P
ale to chyba kwestia indywidualna.

KowalX
08-10-09, 18:18
kowal od przejedzenia? ile razy byłem nażarty jak świnia nic mi się tam nie działo:P

tak od częstego przejadania również może występować ból w klatce

KwasiK
08-10-09, 21:45
O klatkę nie odbijam a ten ból wystąpił tak z godzinę po treningu :P

1Matt
08-10-09, 21:54
hmm Kowal może mu coś tam puchnie po treningu? i uciska? ja to już pomysły nie mam.
idz najlepiej do lekarza z tym:P

KwasiK
09-10-09, 13:56
Zaczęło mnie to boleć około 1h po treningu jak siedziałem przed komputerem ale na następny dzień przeszło. Zobaczę za tydzień czy będzie kwit czy będzie boleć.

1Matt
09-10-09, 15:20
a garbisz się przed komputerem trochę? może w ten sposób właśnie wywierasz ucisk i ból.

KwasiK
09-10-09, 19:22
Staram się siedzieć prosto ale wtedy akurat byłem przygarbiony. Ale gdy wstałem i machałem rękoma to też czujem

KwasiK
13-10-09, 07:36
Witam ponownie !!!
Wczoraj robiłem plecy i triceps nic mi nie było. Dzisiaj rano wstałem siedziałem na łóżku i tak rozpostarłem ręce i nagle zabolało mnie coś w mostku/klatce. Po chwili gdy usiadłem do komputera było już to bardziej czuć. Może to jakieś przyczepy klatki do mostka coś nie tak są lub coś.

klowa
13-10-09, 10:46
A może masz "szewską klatke"? Czyli zapadniecie sie mostka o kilka centymetrów lub mniej. Dokładnie chodzi mi o części dolną mostka.

KwasiK
13-10-09, 14:05
Nie mam nic takiego :P

klowa
13-10-09, 15:17
Nie garb sie i idź do lekarza. :]

KwasiK
13-10-09, 15:48
W szkole nawet nie wiem kiedy mi przeszło :P zobaczę jak będzie jutro po klatce jak będzie znowu coś nie tak to trzeba będzie się wybrać do tego lekarza :P

polo
15-10-09, 21:07
to normalne zdarzasię tak
nie ma co problemow szukać ani przyczyn ,
samo ci to przejdzie , to występuje z powodu ( nadwyrężenia, nadciągniecia więzadeł, nerwobóle itp)
też tak z mostkiem miałem ale wystąpiło to przy treningu na barki
tydzień bolało okropnie przeszło p 3 tyg
nie martw sie kolego :D