PDA

Zobacz pełną wersję : Bcaa xtra



piap1
07-10-09, 17:49
Mam pytanie odnośnie tej odżywki czy jest sens ja kupować jeśli jade na masę ? Kiedy wogole jest sens kupować BCAA i Aminokwasy ? Moze ktoś to objaśnia po co sie to stosuje bo słyszałem ze jak na masę to nie potrzeba tego kupować

Sosna91
07-10-09, 18:28
no nie potrzeba jeśli masz dobrą miske.
BCAA to antykatabolik, przeciw rozpadowi białek, jak chcesz szersza definicje to google ;]
osoboście jestem na mase a biore BCAA przed i po treningu.

KowalX
07-10-09, 18:52
Kiedy wogole jest sens kupować BCAA i Aminokwasy ?

kiedy brakuje Ci w diecie aminokwasów ,możesz nimi jakby wzbogacać posiłki,również wtedy gdy chcesz wykorzystać je jak najszybciej.Minus mają taki ,że nie wykorzystane są wydalane gdyż organizm nie potrafi magazynować ich w formie wolnej.Lepiej zaopatrzyć się w dobre białko np izolat serwatki lub nadtrawione typu hydrolizat

MolderDist
07-10-09, 19:57
bialko sklada się z 20 aminokwasów

bcaa - to trzy aminokwasy

podanie konkretnych aminokwasów w zawyzonej dawce - moze przyniesc okreslone korzysci.

np dodatkowa podaz argininy zwiekszyc moze produkcje telnku azotu, podanie dodatkowej ilosci tyrozyny - moze dzialac lekko stymulujaco na ukl nerwowy. zwiekszajac podaz bialka w diecie/w porcji - nie uzyskasz takiego efektu.

jesli chcialbys uzyskac 1g bcaa na kg masy ciala z odzywki bialkowej - to musialbys sporą porcje przyjąc tego bialka...

generalnie nie ma jednak obowiazku stosowania bcaa okolotreningowo. oczywiscie slusznym rozwiazaniem jest podanie po treningu odzywki bialkowej lub innego zrodla bialka (imo sluszniejszym niz podanie bcaa)

Jendak najlepszym wyjście, które sam stosuje to carbo + bcaa, a chwile później odżywka. Wtedy mamy określone korzyści z bcaa, a potem dostarczamy budulca już dla mięśni.

Jeżeli chodzi konkretnie o Bcaa Xtra to jak najbardziej polecam. Od pół roku nie stosuje innych bcaa niż to.

KowalX
07-10-09, 20:07
iso sensation 93 ma w porcji 7g bcaa

gość ma 15lat i niech zajmie się normalną dietą i węglami bogatymi w witaminy i błonnik

MolderDist
07-10-09, 22:35
podanie konkretnych aminokwasów w zawyzonej dawce - moze przyniesc okreslone korzysci.

np dodatkowa podaz argininy zwiekszyc moze produkcje telnku azotu, podanie dodatkowej ilosci tyrozyny - moze dzialac lekko stymulujaco na ukl nerwowy. zwiekszajac podaz bialka w diecie/w porcji - nie uzyskasz takiego efektu.

***

Jeżeli tego nie zrozumiałeś to trudno, nie mam czasu sie bojowac o oczywistych sprawach.

KowalX
07-10-09, 23:03
czemu piszesz ,że czegoś nie rozumiem czy ja komentowałem te słowa ,które przytoczyłeś?
Jasne ok i tak najważniejsza jest homeostaza i wszystko ma dwie strony medalu nawet ,w organizmie wszystko jest od czegoś zależne
najważniejsze są proporcję aminów względem siebie
wiadomo ,że leucyna działa antykatabolicznie dzięki ketoleucynie i hmb i takie bcaa opóźnia zmęczenie przez konkurowanie z tryptofanem ,ale blokowanie serotoniny ma też i minusy np pogarsza się sen,rozdrażnienie.
Arginina też ma minusy (zresztą gość o nią nie pytał)
nie musisz mi przedstawiać wykładów o aminokwasach przerobiłem je na biochemii

MolderDist
07-10-09, 23:19
Ty piszesz widze o czymś innym i ja pisze o czymś innym. Piszemy o różnicach suplementacji aminokwasami, a odżywką.

Napisalem prosto o co mi chodzi.

Naprawde nie mam czasu i ochoty sie spierać o oczywistych sprawach.

KowalX
07-10-09, 23:32
gość pytał o bcaa ,więc napisałem ,że jest młody i zajął się dietą,bo to jest teraz dla niego najważniejsze

napisałeś:
jesli chcialbys uzyskac 1g bcaa na kg masy ciala z odzywki bialkowej - to musialbys sporą porcje przyjąc tego bialka...

napisałem ,że bcaa może z białka dostarczyć np iso sensation 93 ,nic więcej dodałem przy okazji :)

napisałeś:
np dodatkowa podaz argininy zwiekszyc moze produkcje telnku azotu, podanie dodatkowej ilosci tyrozyny - moze dzialac lekko stymulujaco na ukl nerwowy. zwiekszajac podaz bialka w diecie/w porcji - nie uzyskasz takiego efektu.
Jeżeli tego nie zrozumiałeś to trudno, nie mam czasu sie bojowac o oczywistych sprawach.

napisałem:
że nie wiem czemu piszesz ,że czegoś nie rozumiem,
ponieważ wcale nie komentowałem ,nie odnosiłem się do wypowiedzi o argininie i tyrozynie i podaży jej z białka
źle mnie zrozumiałeś najwidoczniej,nigdzie ciebie nie negowałem ,pozdrawiam:)
mam nadzieje ,że teraz widzisz

MolderDist
08-10-09, 16:21
Tak widze :-)

Pytanie było zadane kiedy kupujemy aminokwasy i bcaa, a kiedy odżywke.

Skoro jest pytanie to na nie odpowiadam, nie szukam ile ma lat bo nie prosił o pomoc w dopsowaniu odżywek tylko się pytał o dokladną zależność.

Dlatego wymieniłem co można uzyskać suplementując pojedyńcze aminokwasy (własnie arginina, tyrozyna i bcaa) a stosowac odżywke gdzie uzyskamy inne możliwości.

Wiec nadal nie rozumiem


napisałem ,że bcaa może z białka dostarczyć np iso sensation 93

Skoro może dostarczyć ale będzie to skutkowało innymi "efektami".

KowalX
08-10-09, 18:37
Dlatego wymieniłem co można uzyskać suplementując pojedyńcze aminokwasy (własnie arginina, tyrozyna i bcaa) a stosowac odżywke gdzie uzyskamy inne możliwości.

Wiec nadal nie rozumiem

no jak nie rozumiesz napisałem ,że nie wypowiadałem się na temat tyrozyny i argininy.


Skoro może dostarczyć ale będzie to skutkowało innymi "efektami".

a jakie to inne będą efekty dostarczając bcaa z białka od postaci wolnej ?

KowalX
08-10-09, 18:44
no jak nie rozumiesz napisałem ,że nie wypowiadałem się na temat tyrozyny i argininy.



a jakie to inne będą efekty dostarczając bcaa z białka od postaci wolnej ?


Tak widze :-)

Pytanie było zadane kiedy kupujemy aminokwasy i bcaa, a kiedy odżywke.

Skoro jest pytanie to na nie odpowiadam, nie szukam ile ma lat bo nie prosił o pomoc w dopsowaniu odżywek tylko się pytał o dokladną zależność.
no super też mu odpowiedziałem ,ale dalej nie wiem po co do mnie wyskoczyłeś z tekstem:



np dodatkowa podaz argininy zwiekszyc moze produkcje telnku azotu, podanie dodatkowej ilosci tyrozyny - moze dzialac lekko stymulujaco na ukl nerwowy. zwiekszajac podaz bialka w diecie/w porcji - nie uzyskasz takiego efektu.

***

Jeżeli tego nie zrozumiałeś to trudno, nie mam czasu sie bojowac o oczywistych sprawach. nic o tym nie pisałem i odnośnie drugiej linijki czego nie rozumiem ,bo nie wiem do czego przybiłeś?

MolderDist
08-10-09, 23:27
Kolego masz czas pisac 500 postów dziennie to świetnie bo ja mam ledwo pare-naście minut dziennie, nie mam zamiaru bawić się z Toba bo czegos nie rozumiesz bo jeżeli chodzi o aminokwasy (i nie tylko w sumie o to) to rozmawialiśmy nie raz i nigdy nie zmieniłeś swojego zdania, upierając się przy własnej praktycznie przez nikogo nie stosowane metodzie, więc niech tak pozostanie. Wszystko to co miałem do napisania do autora - napisałem, jak autor czegoś nie zrozumiał to może napisać - jak nie pisze znaczy, że zrozumiał, oco mi chodziło.

pozdro

KowalX
08-10-09, 23:54
Czemu wszystko traktujesz jako jakąś kłótnie ,skoro nie masz czasu nie udzielaj się na forum.Zapytałem ciebie po ludzku czym to się różni ,bo bym chciał się dowiedzieć i tyle ,nic więcej.Nie odbierasz moich postów chyba zbyt pozytywnie ,ale możesz być pewien ,że nie ma w nich ani krzty ironii czy złośliwości choć mam ważnie ,że czasami tak myślisz.Akurat jako idiotę ciebie nie postrzegałem ,ale jak nie chcesz odpowiadać to pozdrawiam również.Prosiłbym jednak o swoje uszczypliwe stwierdzenia co do ilości pisanych przeze mnie postów zachować dla siebie tym bardziej ,że są nie prawdziwe i w tym przypadku nie potrzebne.

pzdr.

MolderDist
09-10-09, 23:13
Nie mam czasu wszystko po kolei objaśniać oco mi chodziło, bo wydaje mi sie, że wyraziłem się w dosyć prosty i jasny sposób.

Z poprzednich dyskusji wywnioskowałem, że i tak nasza dyskusja nie kończy się raczej kompromisem, wiec dlaczego mam znowu Cię do czegoś przekonywać?

Twierdzisz inaczej, ok, każdy będzie robił co zechce.

KowalX
09-10-09, 23:16
Nie mam czasu wszystko po kolei objaśniać oco mi chodziło, bo wydaje mi sie, że wyraziłem się w dosyć prosty i jasny sposób.

Z poprzednich dyskusji wywnioskowałem, że i tak nasza dyskusja nie kończy się raczej kompromisem, wiec dlaczego mam znowu Cię do czegoś przekonywać?

Twierdzisz inaczej, ok, każdy będzie robił co zechce.

Nic nie twierdzę... zadaje pytanie ,bo mówisz ,że wolne działają inaczej ,zainteresowałeś mnie i chciałbym posłuchać tej mądrości nie wiem w czym problem i czemu nie chcesz napisać...
Ja z poprzednich dyskusji wywnioskowałem tylko ,że jesteś bardzo młody i wiedzę masz pozyskaną z internetu i czasopism,bez docinki,ale tak mi się wydaje...
Proszę ciebie o odpowiedź ,bo chciałbym sam się dowiedzieć ...

MolderDist
09-10-09, 23:45
Ale przecież kilka razy kopiowałem moją wypowiedź o arginine i tyrozynie - to przykłady podawania pojedyńczych aminokwasów, które wtedy wykazują właśnie "specyficzne funkcje", które nie bedą podobne przy podaniu odżywki z wszystkimi aminokwasami, to samo z bcaa.


chciałbym posłuchać tej mądrości brak ironii powiadasz? ;-)

Co do mojej osoby: wszystko co ewentualnie polecam jest spróbowane przeze mnie ;-) Wiedze posiadam raczje wszechstronną, a wzorować się na polskich czaspismach nie mam zamiaru bo sam bym mógł je wielokrotnie poprawiać, jednak nie jest to temat o moich referencjach, więc osobiste sprawy na PW.

KowalX
10-10-09, 00:06
Ale przecież kilka razy kopiowałem moją wypowiedź o arginine i tyrozynie - to przykłady podawania pojedyńczych aminokwasów, które wtedy wykazują właśnie "specyficzne funkcje", które nie bedą podobne przy podaniu odżywki z wszystkimi aminokwasami, to samo z bcaa.

Niestety argininy są zbyt małe dawki w porcji.Pytam o BCAA czym się będzie różniło podanie z odżywką ,a wolne i chyba pytanie nie jest na tyle trudne by wymigiwać się zbędną dyskusją.Nie pytam o nic więcej.Można odpowiedzieć w dwóch zdaniach :).
Ja bez problemu mogę porozmawiać na tematy biochemii może się czegoś dowiem ,wiedzę zawsze można rozszerzać.Nie widzę przeciwwskazań.


brak ironii powiadasz? ;-)

Tak, brak ironii.Chciałbym zaczerpnąć twej mądrości czy ten zwrot tak kole w ciebie w oczy?Czy po prostu wychwytujesz zwroty by nie udzielić odpowiedzi.


Co do mojej osoby: wszystko co ewentualnie polecam jest spróbowane przeze mnie ;-) Wiedze posiadam raczje wszechstronną, a wzorować się na polskich czaspismach nie mam zamiaru bo sam bym mógł je wielokrotnie poprawiać, jednak nie jest to temat o moich referencjach, więc osobiste sprawy na PW.

,a gdzie tą wiedzę zdobyłeś?poprawiał byś czasopisma :lol:,a masz dopiero 17lat i przeciętny wygląd jak na staż treningowy i spożyte suplementy.Daleko mierzysz swoją mądrością,a nie wiedzieć czemu nie chcesz odpowiedzieć publicznie ,przecież wszyscy mogą skorzystać.

fallenursus
10-10-09, 00:23
mam z was polew


serio
:smile:

MolderDist
10-10-09, 00:30
Prosze bardzo:
- podawanie insuliny (czasem też bcaa) skutkuje podniesieniem samym w sobie insuliny
- podawanie insuliny przed/po treningu i odpowiednie jej steżenie we krwi może w pewien sposób nawet oszukiwac organizm i zmuszać do rozpoczęcia anabolizmu, gdyż jest jednym z 2 źródeł (drugim jest arginina), odpowiedzialnych właśnie za informowanie organizmu o ilości aminokwasów, więc gdy nawet z jakichś powodów będzie brakowało pewnych aminokwasów to leucyna to "zamaskuje" i organizm wprowadzi się w stan anabolizmu, bez tego organizm nie podejmie tak ryzkownego procesu!
- bcaa podawane w postaci aminokwasów posiada doskonałe zdolności do stymulowania różnych anabolicznych mechanizów jednym z nich jest kinaza mTOR
- podawanie bcaa może w określonych warunkach może posłużyć za źródło energii dla mięśni, tym samym oszczedzając istniejące już mięśnie

to tak na szybko co mi przyszło, gdyż z pewnością jest tego o wiele więcej


Tak, brak ironii.Chciałbym zaczerpnąć twej mądrości czy ten zwrot tak kole w ciebie w oczy?Czy po prostu wychwytujesz zwroty by nie udzielić odpowiedzi.


a gdzie tą wiedzę zdobyłeś?poprawiał byś czasopisma ,a masz dopiero 17lat i przeciętny wygląd jak na staż treningowy i spożyte suplementy.Daleko mierzysz swoją mądrością,a nie wiedzieć czemu nie chcesz odpowiedzieć publicznie ,przecież wszyscy mogą skorzystać.

W pierwszym cytacie mówisz o mojej mądrości, w drugim poddajesz jej wątpliwości... paradoks czy jednak złośliwość?

Skoro jesteś, aż tak ciekawy to odpowiem, chociaż myśle, że normalny człowiek nie lubi się zanadto w ten sposób opisywać. Zacznijmy od tego, że mam szeroko rozszerzoną chemie, biologie i fizyke w szkole, gdzie mamy nawet i co tygodniowe wyjścia np. na Uniwersytet Medyczny czy Politechnike, kolejna sprawa, że pracuje indywidulanie z naprawde kompetentnym instruktorem kulturystyki i fitness, który ma ogromne doświadczenie w tym co robi, przygotował do zawodów wielu ludzi, pracuje z niepełnosprawnymi itp. mam stały kontakt ze startującymi zawodnikami, śledze na bieżąco, wszystkie nowinki, badania i co najważniejsze sprawdzam na sobie wyciągając wnioski, utrzymuje kontakt i często rozmawiam (tym razem internetowy) z profesorami itp. do tego sam przogotowuje się do zawodów wiec staram się robić wszystko jak najlepiej w tym kierunku.

Co do mojego wyglądu, nie wiem dokładnie co widziałeś, bo ja nie jestem anonimowy i mam sporo zdjęć. Forma po redukcji była bardzo dobra już, a od tego mineło już troche czasu.

Chętnie teraz dowiem się czegoś o Tobie i chętnie ujrze jakieś Twoje fotki, skoro wydajesz osąd na mój temat.

KowalX
10-10-09, 01:19
Prosze bardzo:
- podawanie insuliny (czasem też bcaa) skutkuje podniesieniem samym w sobie insuliny
- podawanie insuliny przed/po treningu i odpowiednie jej steżenie we krwi może w pewien sposób nawet oszukiwac organizm i zmuszać do rozpoczęcia anabolizmu, gdyż jest jednym z 2 źródeł (drugim jest arginina), odpowiedzialnych właśnie za informowanie organizmu o ilości aminokwasów, więc gdy nawet z jakichś powodów będzie brakowało pewnych aminokwasów to leucyna to "zamaskuje" i organizm wprowadzi się w stan anabolizmu, bez tego organizm nie podejmie tak ryzkownego procesu!
- bcaa podawane w postaci aminokwasów posiada doskonałe zdolności do stymulowania różnych anabolicznych mechanizów jednym z nich jest kinaza mTOR
- podawanie bcaa może w określonych warunkach może posłużyć za źródło energii dla mięśni, tym samym oszczedzając istniejące już mięśnie

to tak na szybko co mi przyszło, gdyż z pewnością jest tego o wiele więcej
wykazałeś tu co aktywuje bcaa ,a nie pokazałeś różnic podawania z białka ,a kapsów,prawda







W pierwszym cytacie mówisz o mojej mądrości, w drugim poddajesz jej wątpliwości... paradoks czy jednak złośliwość?pisze żebyś wykazał się mądrością/wiedzą i oświadczam,że nie ma w tym złośliwości :) z paradoksem to nie wiem co to ma wspólnego .


Skoro jesteś, aż tak ciekawy to odpowiem, chociaż myśle, że normalny człowiek nie lubi się zanadto w ten sposób opisywać. Zacznijmy od tego, że mam szeroko rozszerzoną chemie, biologie i fizyke w szkole, gdzie mamy nawet i co tygodniowe wyjścia np. na Uniwersytet Medyczny czy Politechnike, kolejna sprawa, że pracuje indywidulanie z naprawde kompetentnym instruktorem kulturystyki i fitness, który ma ogromne doświadczenie w tym co robi, przygotował do zawodów wielu ludzi, pracuje z niepełnosprawnymi itp. mam stały kontakt ze startującymi zawodnikami, śledze na bieżąco, wszystkie nowinki, badania i co najważniejsze sprawdzam na sobie wyciągając wnioski, utrzymuje kontakt i często rozmawiam (tym razem internetowy) z profesorami itp. do tego sam przogotowuje się do zawodów wiec staram się robić wszystko jak najlepiej w tym kierunku.
dobrze ,że masz kontakt ja również mam kontakt ze znanymi osobami kulturystyki,sportów walki,odżywiania i mudurowych,trenuje dłużej niż ty żyjesz,na uniwersytecie również bywam hmm i to nie w celu tymczasowych odwiedzin,uprawnienia instruktora zrobiłem na uczelni tylko po co o tym pisać skoro to nie istotne i co to ma do tego ,że pytam o wyjaśnienie z ciekawości ,nie wiem?
Dobrze ,że się uczysz,raczej takie rzeczy się chwali i nie mam zamiaru ciebie negować,ale nie rozumiem dalej tych ataków ponieważ zadałem tylko pytanie.


Co do mojego wyglądu, nie wiem dokładnie co widziałeś, bo ja nie jestem anonimowy i mam sporo zdjęć. Forma po redukcji była bardzo dobra już, a od tego mineło już troche czasu.

Chętnie teraz dowiem się czegoś o Tobie i chętnie ujrze jakieś Twoje fotki, skoro wydajesz osąd na mój temat.
o sobie wyżej

Zdjęcia ,które podałeś wyglądają na aktualne z przed 1,5miesiąca,taka data :)
I nie wiem co się tak oburzasz wszakże tylko stwierdziłem ,że jak na ponad 3lata jest przeciętnie aczkolwiek nie mówię ,że nie ma postępu.
Moich raczej nie ujrzysz poz tym co w profilu,nie interesuje mnie pozowanie.

MolderDist
10-10-09, 01:31
Ale mam wymyslić nowe funkcje aminokwasów? Raczej tego nie zrobie. Podałem (z tego co pamietam) właśnie te właściwości, które można w łatwy sposób wykorzystać stosując same aminokwasy.

***

Nie możesz się dziwić, ze tak zareagowałem bo tak odniosłem Twoje słowa. Odniosłem je jako pośredni atak na moją osobe, włączając to poruszenie tematu mojej sylwetki, stażu itp.

Gupio mi pisac o sobie w nie swoim temacie :/
Ale staż mam równo 3 lata, więc nie ponad, a poprostu oceniając mnie na przeciętnego (co dla mnie nie jest obraza bo sam oceniam się gorzej) chciałbym zobacz również Twoją sylwetka i zobaczyć jaki wzorzec wybrałeś stawiając mi ocene.

Tak ostatnie fotki mam sprzed 1,5 miesiąca teraz łapie mase +7kg :-P

KowalX
10-10-09, 01:40
Ale mam wymyslić nowe funkcje aminokwasów? Raczej tego nie zrobie. Podałem (z tego co pamietam) właśnie te właściwości, które można w łatwy sposób wykorzystać stosując same aminokwasy.

***
no ,ale podając białko też doprowadzisz do sytuacji wzrostu insuliny wiec nic nie podałeś.

Nie możesz się dziwić, ze tak zareagowałem bo tak odniosłem Twoje słowa. Odniosłem je jako pośredni atak na moją osobe, włączając to poruszenie tematu mojej sylwetki, stażu itp.

powiem tak ,niestety pisząc ,a nie słysząc osobę można źle odebrać.Taki minus internetu w porównaniu do rozmowy twarzą w twarz.Ne było ataku ,właściwie to nigdy ;)Cenię dyskusję i wymianę...


Gupio mi pisac o sobie w nie swoim temacie :/
Ale staż mam równo 3 lata, więc nie ponad, a poprostu oceniając mnie na przeciętnego (co dla mnie nie jest obraza bo sam oceniam się gorzej)

o to chodzi ;)

chciałbym zobacz również Twoją sylwetka i zobaczyć jaki wzorzec wybrałeś stawiając mi ocene.

nie zobaczysz ponieważ nie porównuję tu nic tylko oceniam i nie traktuj tego źle.Naprawdę mam inne cele i pozowanie publikowanie zdjęć jest nie dla mnie :),Nie mogę sobie pozwolić na przybranie więcej niż 85kg czystej masy przez to gdzie zmierzam,ale jak chcesz wiedzieć napisz na pw ,bo to jest nie do publicznej publikacji ;)


Tak ostatnie fotki mam sprzed 1,5 miesiąca teraz łapie mase +7kg :-P

ale nie same czyste mięcho hehe ;p ,witka młody i pzdr