PDA

Zobacz pełną wersję : zaczynam z cwiczeniami



cienias93
06-10-09, 21:35
wiec tak zaczelem od paru dni cwiczyc (co drug dzien)
i planuje kupic jakas odzywke zeby wspomoc to i przyspieszyc
chodzi mi o to zeby "bylo co pokazac na plazy latem" i jakas sila do tego
i tu moje pytanie co wybrac
hmb
nitrobolan
kreatyna
czy cos innego

slyszalem rozne rzeczy o kreatynie wiekszosc to zla wiec jakos ona mnie nie przekonywuje

ps
waze okolo 65 kg
wysokosc to jakies 176 cm
wiek 16 lat

prosze o porady

1Matt
06-10-09, 21:40
jedna porada, dieta, na początku możesz dietę wspomóc gainerem i białkiem, żadnych kreatyn, hmb itp. mało chyba czytałeś jednak.

Sosna91
06-10-09, 21:52
dobrze ze kreta Cię nie przekonuje bo za wczesnie na nią.

jedzenie, jedzenie, i nie cwicz co drugi dzień tylko ułuż sobie plan bo wydaje mi sie ze katujesz co drugi dzien kklate bic a nogi i plecy masz w dup** (ale moge sie mylić)

cienias93
06-10-09, 22:32
no wlasnie sie nie mylisz cwicze wlasnie na klate i lape nogi nie mam w dupie bo czesto jezdze rowerykiem biegam itp
plecy tez do konca nie mam w dupie bo troszke cwicze na nie ale zalezy i wlasnie na klacie i bicepsie
ale ktora odzywke byscie wybrali na moim miejscu tak zeby wspomoc to na lepsze osiagi
(sporo moich znajomych bierze kreatyne jedni hmb drudzy inne koksy i wygladaja nawet niezle maja wyrzezbiona klate spora sile chcialbym im dorownac)

Sosna91
06-10-09, 22:41
po 1. robisz błąd tak ćwicząć, 1x w tygodniu dana partia wystarczy.
po 2. chcesz zlapać masy a gdzie najwiecej miesa moze wejść jak nie w nogi? w łapy?
po 3. z tym rowerkiem nie rozśmieszaj mnie ;D to nie to samo,
po 4. zacznij ćwiczyć też plecy i nogi a jeszcze podziekujesz tutaj na forum.
po 5. od HMB raczej nie rosną, a po za tym pewnie ta rzeżba leży na 60kg wieć sie nie dziwie, założą koszulke i ich nie widać. a bez koszulki w ciagu roku ile chodzisz?
każdy ma inny cel nie mowie ze wszyscy muszą jechać na mase ale choć troche jej być musi.
po 6. dopiero zacznyasz i nie ma sensu na odzywki i tak zrobisz jak zechcesz ale to kasa w błoto uwierz. teraz miesnie i tak w szoku będa rosły a jesli nie jesteś sezonowcem to coś tam z Ciebie będzie, w innym wypadku juz sobie daj spokój gdyż po 3 miesiącach max co zauważysz to raczej twardsze mięsnie, bo niestety nie rosną one z dnia na dzień i trzeba im dużo czasu i dużo jedzenia aby rosły. pzdr.

cienias93
07-10-09, 15:40
a moze mi ktos wutlumaczyc dlaczego raz w tygodniu dana partia a nie wszystkie na raz ??

Sosna91
07-10-09, 16:22
są różne typy treningów, spliti to treningi w której tylko raz w tyg cwiczysz dany miesien.

FBW już masz wszystko na raz, tylko chodzi mi o to abyś korzystał z planu a nie przychodził co drugi dzien na siłke i katował płaską.
jeśli dopiero zaczynasz to przez 3-4tygodnie taką ogólnorowojówkę możesz zrobić.

cienias93
07-10-09, 17:11
nie no dobrze ze mi powiedziales bo jestem dopiero poczatkujacy wiec sie nie znam :)
moja "silka" jest taka podstawowa nic szczegolnego tam nie ma lawka gryf(max 70kg) mniejszy grys i wyciag i tyle :( jeszcze do tego brzuszki i nic wiecej nie zrobie
musze jakis plan cwiczen sobie ulozyc ale narazie tak jak mowiles zrobie "ogolnorojowke" zeby przyzwyczaic sie

ale co nie brac zadnych supli ??? napeno moze jedna cos ?/

Sosna91
07-10-09, 17:27
jak nie masz co z pieniędzmi zrobić to podam Ci mój nr konta;]
a tak serio to też jak zaczynalem chciałem na sile coś kupowac, ale to nie ma sensu. bo nie przyspieszy to na razie nic.

jak masz ławkę i gryf to masz wystarczającą, nawet nie wiesz ile rzeczy można zrobić z gryfem ;] nie tylk wyciskać go na płaskiej. wejdz w dział treing i czytaj

cienias93
07-10-09, 19:51
ok dzieki
a po jakim czasie cos zaczynac brac i co ??

michal_f
07-10-09, 19:56
krete gdzies najlepiej po roku cwiczen gdy wykorzystasz juz troche potencjału swojego organizmu. Bialko i gainer mozesz brac juz nawet w celu uzupelnienia brakow w diecie, ale lepiej uzupelnic to z normalnego jedzenia.

cienias93
07-10-09, 20:06
no wlasnie raczej z tym nie mam problemu :) spozywam duzo mleka miesa wiec bialko jest :)
a slyszalem o kreatynie sporo negatywnych rzeczy i jakos ona mnie nie przekonywuje :(

no nic narazie pocwicze troche na sucho a potem sie znowu odezwe :D

KowalX
07-10-09, 20:12
no wlasnie raczej z tym nie mam problemu :) spozywam duzo mleka miesa wiec bialko jest :)
a slyszalem o kreatynie sporo negatywnych rzeczy i jakos ona mnie nie przekonywuje :(

no nic narazie pocwicze troche na sucho a potem sie znowu odezwe :D

jesteś młody ,masz dużo teścia i obejdziesz się spory czas bez krety
dodawaj też białko roślinne ,jest również ważne w pożywieniu i nie tylko ze względu na samo białko

Sosna91
07-10-09, 20:13
z mleka za duzo białka nie ma.
negatywne opinie słyszałeś pewnie od sezonowców którym ona nic nie dała, i mysleli ze jak ja zaczna brac to waga zacznie wariowac w górę w oszalałym tempie.

to nie jest magiczna mikstura tylko poprawa środowiska anabolicznego.

ja pierwszą kreatyne brałem po 5 miesiącach i nie uważam że zrobiłem błąd. ale nikogo oczywiscie do niczego nie namawiam, im dłużej poczekasz tym lepiej. poznasz lepiej swój organizm.