PDA

Zobacz pełną wersję : Zaczynam. FBW do oceny .



ronnie91
05-10-09, 16:51
Witam . Dopiero zaczynam wiec postanowiłem dać plan do korekty . No i myślę , że mi w tym pomożecie bo expertem w tych sprawach to ja nie jestem .

- Mężczyzna
- 18 lat
- jakieś 85 kg
- 182-185 cm
- cel : siła
- ćwiczę na własne siłowni

Trening FBW :

A
Wyciskanie na płaskiej sztanga 3 serie (klatka piersiowa)
Wyciskanie hantli + unoszenie bokiem 2 serie (naramienne)
Wyciskanie francuskie leżąc 2 serie(triceps)
Podciąganie na drążku 3 serie (najszerszy grzbietu)
Przysiady ze sztangą 3 serie (czworogłowy uda)
Martwy ciąg na prostych nogach 3 serie (dwugłowy uda)
Uginanie przedramion ze sztangą 2 serie (biceps)
Wspięcia stojąc 3 serie (łydki)
Brzuch

B
Wyciskanie hantli skos 3 serie (klatka piersiowa)
Unoszenie sztangi wzdłuż tułowia (do mostka) 2 serie (naramienne)
Pompki w podporze tyłem 2 serie (triceps)
Wiosłowanie sztangą 3 serie (najszerszy grzbietu)
Unoszenie tułowia z opadu 3 serie ( prostowniki grzbietu)
Przysiady wykroczne 3 serie (czworogłowe uda)
Uginanie ramion z hantlami 2 serie (biceps)
Spięcia siedząc 3 serie (łydki)
Brzuch


Moje pytania:
1 . Po ile powtórzeń wykonywać ?
2. Czy brzuch i łydki można wykonywać na każdym treningu ?
3. Czy mogę gdzieś wpleść ćwiczenia na przedramię i kaptury ?

No to chyba byłoby na tyle .

D3
05-10-09, 18:01
Zakres między 6-10, a najlepiej jakbyś sobie dał 3x6reps np.

michal_f
05-10-09, 18:10
Na moje oko kolejnosc cwiczen zła. Zaczynaj od najwiekszych parti a kon na najmniejszych np nogi plecy,klata,barki,triceps,biceps mozna tez klate z plecami zamienic kolejnoscia. Brzuch i lydki jak najbardziej na kazdym treningu. Przedramie pracuje w wielu cwiczeniach ale jak chcesz to mozesz gdzies wplesc jakies cwiczenia, na kaptury chyba tez. ZAlezy od ciebie.

ronnie91
05-10-09, 18:56
Acha , no dzięki wam za odp . A tak niech wypowie się ktoś jeszcze na temat ilości wykonywanych powtórzeń .

michal_f
05-10-09, 19:43
jak masz np 3 serie cwiczenia to zrob 10 8 6. Staraj sie nie przekraczac 12 powt.

ronnie91
05-10-09, 20:00
A jeżeli 2 serie to w 1 zrobic 10 reps , a w 2 zrobic 8 reps tak ? Dobrze mówię ?

michal_f
05-10-09, 20:03
ja tam bym zrobil jak sa 2 serie to 8 i 6

ronnie91
05-10-09, 22:10
A pod Twoim kątem widzenia to jest trening na mase czy siłę ? Bo czytałem , że na FBW można ćwiczyć masę , rzeźbę i siłę .

slim shady
05-10-09, 22:52
przy masie idzie siła i na odwrót

ronnie91
06-10-09, 06:27
No dobrze , a co myślicie o tym abym tym FBW jechał przez 3 miesiące aż do stycznia ? A od stycznia bym coś innego już ułożył. Będe po południu szkoła xd

michal_f
06-10-09, 14:40
mozesz jechac przez 3 miechy, pozniej mozna zmienic trening ale o diecie nie zapominaj bo to najwazniejsze.

ronnie91
06-10-09, 15:38
Właśnie problem w tym , że diety chyba teraz nie będzie , spowodowane brakiem pieniędzy . Ale po tych 3 miechach już raczej coś będzie .

A co do przerw miedzy seriami jak długie powinny być ?

michal_f
06-10-09, 15:43
jak diety nie bedzie to chociaz staraj sie jesc duzo ryb, jajek, ryzu, piersi z kurczaka itp
Przerwy takie abys sie zregenerowal do nastepnej seri. 1-2 min

ronnie91
06-10-09, 16:28
Dobrze , myślę ze z tym problemów miał nie będę .
Zostało mi jeszcze tylko dobrać odpowiednie obciążenie do treningów . Z ciężarem raczej przesadzał nie będę . Co powiesz na to , że w każdym ćwiczeniu będę stosował obciążenie o wartości 50% maksymalnego , czyli że np. jak na klatę pójdzie u mnie max 60kg to będę zakładał 30kg ^^. Aha a co do brzuszków i łydek to jakie ćwiczenia mam stosować .

Co do brzuszków :
To pomyślałem , że na każdym treningu będę ćwiczył jedną partię mięśni brzucha czyli Wtorek :dolne , Czwartek :skośne ,a w Piątek : górne .

Co do łydek :
Na każdym treningu wspięcia na palce 3 serie x max ? ( z użyciem cięzaru własnego ciała )

Sorry , że tak dużo pytań ,ale postaraj się odp na wszystkie : d

michal_f
06-10-09, 18:32
" Co powiesz na to , że w każdym ćwiczeniu będę stosował obciążenie o wartości 50% maksymalnego , czyli że np. jak na klatę pójdzie u mnie max 60kg to będę zakładał 30kg "

nie jestem ekspertem ale troche za malo, 50 % z maksa to na 1 serie ;)

Brzuch nie cwicz tak jak mowisz. Lepiej cwiczyc normalnie. Poczytaj o ABS II naprawde dobry trening :)
Łydki dobrze to wymysliles xD
Chyba odpwoeidzialem na wszystkie Twoje pytania hehe

ronnie91
07-10-09, 14:04
No to co serje mam zwiększać ciężar ?

michal_f
07-10-09, 14:18
tak...