PDA

Zobacz pełną wersję : Silka i Thai Boxing???



moczu
04-10-09, 20:52
Witam!!!

Mam pytanko dotyczace laczenia cwiczen na silowni z boxem tajskim.

Na dzien dzisiejszy trenuje 1.5 roku, 3 razy w tyg. Do dzisiaj trenuje regularnie (nie liczac z dwoch 1.5 tyg. przerw zwiazanych z choroba i miecha przerwy pod koniec tych wakacji). Musze przyznac ze regulrne treningi przynisly efekty, nabralem sily i przybralem (na dzien dzisiejszy) 16kg na samej diecie.
Ostatnio postanowilem dolaczyc to silowni jeden dzien boksu tajskiego, jednak mam problemik. Mam do dyzspozycji wszystko co mogloby mi byc potrzebne do treningu oprocz trenera i partner wiec prosze of rozpiske cwiczen ktore poprawie moja szybkosc, sile, technike i gibkosc.

Od razu mowie ze glowny celem jest dalej utzrymanie lub uzyskanie masy i sily na silowni. Thai boxing traktowac beded tylko jako trening ktory ma na celu pomoc mi ta mase i sile jak najlepiej wykorzystac. Mam w tym sporcie torche doswiadcznie poniewaz trenowale go przez rok zanim zaczalem silke - mozna powiedziec ze podstawy mam. Nie interesuje mnie wyglad, moim celem jest najlepszy balans pomiedzy sila, masa i efektywnoscia na ringu.

Oto moja rozpiska:

pon - klata, bic, przedramie
wt - bary, nogi, brzuch
sr - wolne
czw - plecy, tric, brzuch
pt - thai boxing

A tu pare rzeczy o mnie

wiek - 18 lat
wzrost - 186cm
waga - 89kg
wyciskanko - 120kg

Dieta jakas jest, koksow/odzywek raczej nie bralem i brac nie ma zamiaru.
Jakiekolwiek sugestie/propozycje mile widziane.

Z gore dzieki!!!

Anaboliczny Koks
04-10-09, 21:34
1x w tygodniu tylko MT masz?

patryk1336
04-10-09, 22:22
jezeli dobrze zrozumialem to chodzi ze sam chce sobie cwiczyc ale techniki sam sobie niewyrobisz napewno tylko chojowych odrochow ....

kubaCK
04-10-09, 23:09
moj trener jest samoukiem, jest mistrzem europy i Polski w bjj (tytuly kilka lat wstecz)...

moczu
05-10-09, 14:13
no w tym wlasnie problem jest... jakie cwicznia sa najskutecznijesze, ktos doswiadczony w te klocki moglby doradzic
jezeli chodzi o tego partner to moze jeszcze nie bedzie tak zle, ktos sie moze znajdzie
problem jest w tym ze ludzie z ktorymi trnuje to wywoluja u mnie smiech (mieszkam w angli)....silownia jest przepelniona ludzmi o rozmiarze pudziana a ciezary to ja wieksze dzwigam, jest moze z 3 pozadnych zawodnikow; a jezeli chodzi o sporty walki to malo odwaznych sie znajduje, no chyba ze jestes sam i w nocy zza rogu wyskakuje 5 cwaniakow wtedy im sie podoba x)

ps i tak przy okazji
zawsze mnie ciekawilo jakie osigi na silowni maja ludzie ktorzy trenuj i martial arts i silke
moze sie ktos pochwalic, zawsze bardzo mnie to ciekawilo jak bardzo jedno przeszkadza drugiemu

z gory jeszcze raz dzieki

pzdr 4 all