PDA

Zobacz pełną wersję : W jaki sposób kreatyna daje mase ? :)



warmach1ne
01-10-09, 15:33
Witam chłopaki, po raz kolejny wyskakuje z takim dziwnym pytaniem ale lubię wiedzieć co mnie dotyczy, Gainer dlaczego daje mase to rozumiem węgle białko .. budulec wiadomo, kreatyna zatrzymuje wode w mięśniu tyle wiem ale często pisze na kreatynach "znaczy wzrost siły i masy", siły ok, ale masy znaczny ? jeżeli pomoże w budowaniu to wiadomo, że czystych mięsni ale na jakiej zasadzie ?? :) czy kreatyna jest budulcem jak to jest ? :)

3ndriu
01-10-09, 15:54
Przeczytaj ten artykuł może coś Ci wyjaśni:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6634

KowalX
01-10-09, 16:22
przerwa w braniu krety by organizm się zregenerował ?
woda też ma znaczenie

trochę bym to zaktualizował :)

Witam chłopaki, po raz kolejny wyskakuje z takim dziwnym pytaniem ale lubię wiedzieć co mnie dotyczy, Gainer dlaczego daje mase to rozumiem węgle białko .. budulec wiadomo, kreatyna zatrzymuje wode w mięśniu tyle wiem ale często pisze na kreatynach "znaczy wzrost siły i masy", siły ok, ale masy znaczny ? jeżeli pomoże w budowaniu to wiadomo, że czystych mięsni ale na jakiej zasadzie ?? :) czy kreatyna jest budulcem jak to jest ? :)

jak działa
zwiększa zapasy fosfokreatyny co teoretycznie poprawia zdolność do utrzymania produkcji energii podczas ,krótkich intensywnych ćwiczeń i ułatwia regenerację między intensywniejszymi momentami ćwiczeń co przekłada się na maksymalizację treningu przez osobę.Suplementacja podnosi zapasy pc średnio o 20% Ułatwia produkcję białka i przyrostu mięśni po przez zwiększenie wody w komórkach mięśni,zwiększając masę beztłuszczową.Zmniejsza zakwaszenie mięśni(buforuje jony wodoru)co pozwala na większa produkcję kwasu mlekowego zanim pojawi się zmęczenie.Zmniejsza rozpad białek mięśniowych po intensywnych ćwiczeniach.

Sosna91
01-10-09, 17:00
w dużym streszczeniu tworzy lepsze środowisko anaboliczne.