PDA

Zobacz pełną wersję : Początki MMA?



HP5K
27-09-09, 18:22
Siema.

Od juz dlugiego czasu interesuje mnie strasznie MMA,ale zawsze brakowało mi odwagi zeby zapisac sie na jakies treningi.Teraz znalazlem dobry klub,niedaleko mnie,niestety wszystkie miejsca juz zajete i jak sie dowiedzialem przyjecia sa co pol roku,wiec juz sie zapisalem i mam potwierdzic swoja chec uczestniczenia za 5 miesiecy.Strasznie długo,ale mam zamiar wykorzystac ten czas zeby nie byc tam najgorszy.
Stad moje pytanie,czytalem ze uczenie sie na chama szpagatu mija sie z celem,wiec jakie cwiczenia rozciagajace/kondycyjne itd. wykonywac? Z uwagi na to ze moj staz na silowni jest stosunkowo krotki i zaniedlugo koncze plan 2 miesieczny FBW 5x5 zastanawiam sie jaki plan mam wybrac teraz? Sila/masa?
Kondycje mam straszna,2 lata palenia papierosow,godzinny dziennie przesiadywane przed komputerem..
No ale nareszcie przyszedl czas na zmiany i od ponad miesiaca nie pale,trzymam diety.


Proszę o wszystkie rady zebym nie wyszedl na kretyna po kilku pierwszych treningach (z reguly jestem wstydliwy strasznie i zniecheca mnie jak ktos sie ze mnie smieje :P)


Pozdrawiam

Bull2
27-09-09, 19:15
b o k s

Yosho
27-09-09, 20:25
Łatwo chłopie nie będzie;P

Po pierwsze w jest temat rozciągane do sztuk nożnych itp. więc skorzystaj z tego!! Co do MMA to musisz mieć mocne nogi!! Ręce także:D Ogólnie MUSISZ być mocny:D Nie wiem jaki masz dokładny staż, więc może najpierw ogólnorozwojówka, a potem na siłkę.... sądzę, że w ciągu 5 miesięcy jesteś w stanie coś osiągnąć!!

Powo!!!!:happy:clap

KowalX
27-09-09, 20:47
aeroby i z czasem dodaj interwały

rozciąganie 4razy w tygodniu w zupełności wystarczy

w 6tygodni złapiesz całkiem przyzwoita kondycję spokojna głowa

a w domu wiadomo pompki ,brzuszki ...

Anaboliczny Koks
27-09-09, 21:36
Po pierwsze w jest temat rozciągane do sztuk nożnych itp. więc skorzystaj z tego!! Co do MMA to musisz mieć mocne nogi!! Ręce także:D Ogólnie MUSISZ być mocny:D Nie wiem jaki masz dokładny staż, więc może najpierw ogólnorozwojówka, a potem na siłkę.... sądzę, że w ciągu 5 miesięcy jesteś w stanie coś osiągnąć!!

Kazdym postem coraz bardziej mnie bawisz ^^

Rob to co KowalX powiedział ,aeroby czyli najlepiej bieganie i skakanke dodaj .

HP5K
28-09-09, 15:00
a co z szybkoscia? Narazie mam szybkosc zolwia i ze tak powiem kolesie szybciej machaja rekami ze ja nawet oczami nie nadazam

Anaboliczny Koks
28-09-09, 15:27
wszystko przyjdzie z czasem ,idziesz po to na trening ,aby sie uczyc.

talentinho
01-10-09, 16:35
ja trenuje kick boxing i uwierz ze mialem podobny problem jak Ty na poczatku .. slaba kondycja itp .. ale nie przygotowywalem sie wogole .. byla tylko silownia , czy bedziesz najgorszy i beda sie z Ciebie smiac ?? Nie wydaje mi sie .. idziesz tam po to zeby sie nauczyc i trenowac , skoro nigdy nie trenowales to nikt nie bedzie sie z ciebie smial tylko predzej beda pomagac ;] ale jak naprawde chcesz juz teraz cos robic to Kowal ci dobrze napisal :)

Boruta
01-10-09, 18:03
Skoro na MMA nie ma miejsca, (swoją drogą co to za klub?) to poświęć ten czas na trening zapasów, judo, boksu, lub thai/kick-boxingu.

HP5K
01-10-09, 22:07
nie kreci mnie to jakos ;s
moze i podobne to ale wole jednak MMA :p
Wole chyba sie przygotowac psychicznie fizycznie

Boruta
02-10-09, 11:22
To jest właśnie przygotowanie.

KowalX
02-10-09, 11:57
nie kreci mnie to jakos ;s
moze i podobne to ale wole jednak MMA :p
Wole chyba sie przygotowac psychicznie fizycznie

ale mma na tym polega u nas też było tak,że dwa dni w tygodniu poświęcało się na stójkę i głównie boks,a dwa dni na parter bjj,zapasy itp.Boruta dobrze gada i się zna...

yaro09
02-10-09, 18:26
no ale boruta dobrze napisal. jak nie ma miejsca w mma to zapisz sie np na jakis kickboxing itp, troche sie przygotujesz kondycyjnie, technicznie, porozciagasz sie, a jak juz bedzie miejsce w mma to sie przepiszesz, na bym tak zrobil :)

Med
19-10-09, 12:41
A ja chcialbym zacytowac "Minotauro" :)
"If you know boxing you know how to move" .

I ten sport walki bym polecil Ci na poczatek , od MMA osobiscie bym nie zaczynal.

kamikadze51293
26-10-09, 15:43
szczerze mówiąc ja też zacząłem ćwiczyć MMA od początku października,pierwszy trening był trudny ale później co następny trening było coraz lepiej.wcześniej ćwiczyłem troszkę zapasy więc coś tam wiem.ale ja Ci polecam ten sport,naprawdę się przydaje.

sl4by
28-10-09, 22:48
Parter to teraz podstawa w MMA, wiec jeśli masz możliwość zapisz się do jakiegoś klubu BJJ, Submission wrestling czy judo, w stójce szybko można sie połapać ale z technikami parterowymi jest gorzej bo sa bardziej skaplikowane, a jesli nie masz mozliwosci szkolenia sie w parterze to rób kondycje... Niekiedy walke możesz wygrać mając braki w technice ale gdy kondycji nie masz to padasz od razu :) Rob sobie walke z cieniem, skakanka, interwały, zakup worek i boksuj troszke to wyrobisz sobie troszke siłę uderzenia i szybkość tylko niech ktoś Ci pokarze jak poprawnie wykonywać najprostrze uderzenia typu lewy prosty, prawy, sierp itp... żebyś sobie złych nawyków nie narobił przez ten czas ( chodzi o dokręcanie stóp itp, szybki powrót do gardy )