PDA

Zobacz pełną wersję : Macie coś od wujka blooda



blood in blood out
25-09-09, 20:59
eksperymentalny trening na lapke
szczególnie dla zaawansowanych. ale znając zycie dyskotekowcy tez sie skuszą:)
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance/christian_thibaudeaus_experimental_arm_workout

adonis18
25-09-09, 22:53
no dobra, tylko co to ma dać poza tym, że sobie stawy wyyebiemy??

1Matt
25-09-09, 23:14
zaintrygował mnie ten trening, główna zasada to taka żeby mięsień był w ciągłym napięciu, nie kapuje tylko ćwiczeń tych "agresywnych", żuty? co one mają na celu? ktoś może mi wyjaśni? prócz tego, że można się kontuzji nabawić:P

hans1237
25-09-09, 23:28
obydwaj powyżej pieprzycie jak dzieci,dla zaawansowanych czyli nie kumasz nie jedziesz,kolega blood sie na planach zna i w ciemno mogę powiedzieć ze to jest dobre.

hans1237
25-09-09, 23:49
Obejrzałem do końca,na pewno spróbuje niebawem.clap

1Matt
26-09-09, 00:05
hans przecież nie bagatelizuje tego planu... wręcz mnie ciekawi, dlatego pytam,
na czym polegają te "przerzuty" "podrzuty" "zrzuty" (pytam bo nie wiem i chcę się dowiedzieć, skoro jesteś zaawansowany to mnie oświeć:))? i nie gadaj, że kontuzji się nabawić nie można, bo można, ćwiczenia te na pewno nie należą do łatwych. Więc jakie głupoty napisałem wyżej?

KowalX
26-09-09, 00:39
kolega blood sie na planach zna.

nie kolega tylko wujek ;)

adonis18
26-09-09, 06:32
hans... weź ty synku poćwicz troche, nabierz jakiegoś doświadczenia, a nie ośmieszaj się zakładając ad hoc, że jakieś 2 tempe koksiki wpadły nagle na pomysł na super mase bicepsa robiąc najbardziej kontuajogenne ćw jakie w życiu widziałem

bood... (wujek - buachachachacha.... dobry lansik w gimnazjum :lol: ) jak zobaczysz relame nowego szejka, to też biegniesz do mcdonalda i koniecznie dzielisz się wrażeniami na forum bravogirl??

ręce mi opadają...

slim shady
26-09-09, 08:28
że jakieś 2 tempe koksiki wpadły nagle na pomysł na super mase bicepsa
Nie 2 tempe koksiki tylko Christian Thibaudeau ! gość z nieporównywalną wiedzą, ma na koncie wiele świetnych planów treningowych

blood in blood out
26-09-09, 09:56
Po to jest forum aby dzielić sie wszelkimi nowinkami. Nie masz ochoty nie czytaj.

Przecież nie zachęcam aby ślepo naśladować ten czy inny program treningowy.

Zachęcam mianowicie do burzy mózgów, dyskusji wyrażania swoich poglądów- a nie negowania wszystkiego co nowe i innowacyjne.


Z takim podejściem adonis nadal żyłbyś w starożytnej grecji- ale czego możemy się spodziewać od młodzieńca narodzonego z kazirodczego związku....

sts
26-09-09, 10:11
dziwne trochę :) po 2-3 powtórzenia.

1Matt
26-09-09, 10:18
a mnie dalej zastanawiają te zrzuty i podrzuty:P czemu one mają służyć? blood może ty wiesz?;>

michal_f
26-09-09, 10:38
nie ma tego moze na YT ? bo z tej strony jakos odtworzyc nie moge ;/

slim shady
26-09-09, 10:42
masz rozpisany ten plan jakoś bo nie chce mi się wszystkiego z filmu przepisywac

hans1237
26-09-09, 11:20
jak nie wiesz po co są podrzuty to zczai sobie zasade treningu ''plyometrycznego''nie wiem ale chyba tak sie to zwało.

hans1237
26-09-09, 11:26
hans... weź ty synku poćwicz troche, nabierz jakiegoś doświadczenia, a nie ośmieszaj się zakładając ad hoc, że jakieś 2 tempe koksiki wpadły nagle na pomysł na super mase bicepsa robiąc najbardziej kontuajogenne ćw jakie w życiu widziałem

bood... (wujek - buachachachacha.... dobry lansik w gimnazjum :lol: ) jak zobaczysz relame nowego szejka, to też biegniesz do mcdonalda i koniecznie dzielisz się wrażeniami na forum bravogirl??

ręce mi opadają...

Jak ci cos nie pasuje to nie czytaj skoro masz wiedzę na temat treningu konkret to w ogóle nie wchodź na forum,tacy ja ty już tu bywali,nic nie wnosi a tylko przygłupie dyskusje prowadzi,jak boisz sie kontuzji to idz na aerobik a nie na siłownie tam napweno nie ma kontuzji.Osmieszasz sie tym tekstem ''kontuzjogenne cwiczenia'' ten cytat mówi o tobie wszystko.

1Matt
26-09-09, 11:34
no i co się okazuje, ten trening wręcz przeciwnie, zapobiega kontuzjom nawet, jeżeli jest poprawnie wykonywany:) ruskie to wszystko wykombinują, byle być w czołówce:P
może kiedyś spróbuje, hans pisałeś, że na pewno go sprawdzisz, będziesz zdawał relacje z treningu? chętnie pośledzę:P

hans1237
26-09-09, 12:02
Zdam relacje moze ogólną na koniec,musze to jakoś rozpisać najpierw,dodam do klaty te pompki bo one wzmacniają silę i to sporo,ogólnie wmieszam to w treningi.

adonis18
26-09-09, 16:14
"Nie 2 tempe koksiki tylko Christian Thibaudeau ! gość z nieporównywalną wiedzą, ma na koncie wiele świetnych planów treningowych"

to fajnie - tym razem nie trafił :twisted:

"Zachęcam mianowicie do burzy mózgów, dyskusji wyrażania swoich poglądów- a nie negowania wszystkiego co nowe i innowacyjne"

świetnie zachęciłeś pisząc dalej: "ale czego możemy się spodziewać od młodzieńca narodzonego z kazirodczego związku..."

fajnie cie starzy wychowali... strasznie mi tu gimnazjalnym kozactwem zaleciało

"Osmieszasz sie tym tekstem ''kontuzjogenne cwiczenia'' ten cytat mówi o tobie wszystko."

bezpieczne podejście do treningu rzeczywiście mnie ośmiesza...

"no i co się okazuje, ten trening wręcz przeciwnie, zapobiega kontuzjom nawet, jeżeli jest poprawnie wykonywany:)"

jasne... powiedz to lekarzom, jak sobie pozrywasz przyczepy mięśni w bicepsach clap


dobra, to spróbuje jeszcze raz, na spokojnie tym razem (jestem wrażliwym człowiekiem i moja wyobraźnia sprawia, że czasami jak zobacze jakąś bzdure to niepotrzebnie się wkoorwiam)

gdyby wiedza o anatomi zdecydowanej wiekszość juzerów tego forum była proporcjonalna do chęci szybkiego zbudowania potężnych łap i klaty, to nawet bym się nie odzywał... wiekszośc z nas ma (a przynajmniej powinna mieć) rekreacyjne podejście do tego sportu. czyli: maksymalnie bezpieczne wykonywanie ćwiczeń (wyeliminowanie "nienaturalnych" ćwiczń jak na ten przykład ciągi na prostych nogach, wyciskanie za karkiem czy właśnie ZRZUTY I ŁAPANIE obciążenia)

już zostawie na boku kręgosłup i barki, ale wyobraźmy sobie budowę ramienia. a teraz co się dzieje w momencie gdy złapany zostaje gryf z 20kg złomu. dochodzi do szarpnięcia ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego, co w rezultacie może doprowadzić do jego zerwania szczególnie w części ścięgnistej i ścięgnisto-mięśniowej. ale to nie wszystko... mamy jeszcze zayebiście przeciążony staw łokciowy co z kolei może doprowadzić do masy uszkodzeń, powikłań itd...

w każdym razie tym, do których to nie trafia powiem krótko: ręce bądą wam potrzebne do końca życia i chcecie mieć je sprawne dlatego nie ryzykujcie i nie wykonujcie tych ćwiczeń, bo są one niebezpieczne!
a jeżeli jednak sięzdecydowaliście, to żeby komukolwiek nie przyszlo do głowy robienie tych ćwiczeń bez rozgrzewki!

to by było na tyle

ps: hans... prosiłbym cię żebyś nie zaśmiecał mi skrzynki, ok? nie obchodzi mnie kim jest blood i dlaczego wlazisz mu w doope, a udzielanie rad to zostaw mędrzejszym i szerszym w uszach (plecach) od ciebie :silenced:

1Matt
26-09-09, 16:29
adonis, sorka to nie było moje stwierdzenie, że "zapobiega" w dalszym etapie ćwiczeń uszkodzeniom, znalazłem tylko opis tego rodzaju ćwiczeń, trening plyometryczny nie jest stosowany tylko i wyłącznie przy ciężarach, ja go nie znałem ale z chęcią poczytałem na necie co nieco (lubię "wchłaniać" wiedzę na temat czegoś czego jestem ciekaw).

Masz rację, że można zerwać ścięgna itd., dlatego jest to trening dla bardziej zaawansowanych (no mi do tego brakuje i nie boje się do tego przyznać! w przeciwieństwie może do ciebie;)) wiadomo, że ktoś kto nigdy nie pchał kulą (dyscyplina olimpijska) nie będzie się od razu uczył fazy pchnięcia, tylko pracy nóg, potem ułożenia ręki, pod jakim kątem itd., nie wchodzisz do koła i nie pchasz od razu... logiczne? mam nadzieje, że tak.
Wracając do kontuzji, w akrobatyce jestem diabelnie narażone na zerwanie ścięgien, nie wiesz jak? to przyjrzyj się na YT co się wyprawia z rękoma i nogami... jakie są prędkości, mięśnie bardzo szybko się kurczą i rozkurczają na ułamki sekund, nie zaszpanowałeś ani trochę słownictwem...
jeżeli czujesz się urażony moją wypowiedzią, z góry przepraszam, nie miałem tego na celu:) wyrażam tylko swoją opinię, jeżeli podasz mi lepsze argumenty od moich, może mnie przekonasz.

pozdrawiam:)

adonis18
26-09-09, 17:00
znam kilku akrobatów (absolwenci AWFu) nieźli są, to prawda, ale prawda jest też taka, że kontuzyjność w tym sporcie to 100%. nawet jeżeli jeszcze ci się nic nie stało, to na pewno stanie... w sumie to troche inna bajka
nie wiem za bardzo do czego mam cie przekonywać... dla mnie sprawa jest prosta: jeśli mogę coś zrobić w prosty i bezpieczny sposob to na chooj sobie życie utrudniać i ryzykować (całkiem niepotrzbnie)?

"nie zaszpanowałeś ani trochę słownictwem..."

no kurde nie udało mi się, no! a tyle sie napisalem żeby przykoazczyć... może innym razem...

elo

Sosna91
26-09-09, 17:09
wiadomo, że ktoś kto nigdy nie pchał kulą (dyscyplina olimpijska) nie będzie się od razu uczył fazy pchnięcia, tylko pracy nóg, potem ułożenia ręki, pod jakim kątem itd., nie wchodzisz do koła i nie pchasz od razu... logiczne? mam nadzieje, że tak.


przed wczoraj na wfie pan wfista dał nam kulke 7kg, zaprowadził na koło i dawać kto dalej, większość nią rzucała raczej niż pchała. mnie tez brakowało techniki, skad mam wiedzieć jak nią pchać, ale dobrze się rozgrzałem i te 11,20m pchnąłem. reszta po 6-9m
taki off top bo mi sie z tym skojarzyło.
____



Co do treningu to dziwny, nie zrobie go i tak bo nie mam takiego sprzętu na stanie. a i tak wydaje mi się dziwny. i rzeczywiśćie troche o stawy się boje, teraz mi juz przeskakuje, wieć po co ryzykować.

blood in blood out
26-09-09, 18:59
Adonis- rodzice mnie dobrze wychowali a ty nie szczaiłeś bazy o co mi chodziło-poczytaj troche o Adonisie
( a tak w nawiasie napisałeś ze "wujek" to gimnazjalny lansik a Adonis był zarazem synem i bratem swojej siostry czyli był sam dla siebie wujkiem -to dopiero lansik:))

hans1237
26-09-09, 22:59
ps: hans... prosiłbym cię żebyś nie zaśmiecał mi skrzynki, ok? nie obchodzi mnie kim jest blood i dlaczego wlazisz mu w doope, a udzielanie rad to zostaw mędrzejszym i szerszym w uszach (plecach) od ciebie



może mi powiesz ze ty jesteś szerszy w uszach odemnie???albo może w plecach???

jako modowi nie wypada mi sie bawić w te śmieszne pyskówki ale radze ci nie obrazać ludzi, jeszcze raz i nagrodze cie odpowiednio,i to jest moje ostatnie słowo w twoim temacie.

.Smile
27-09-09, 00:34
z wielkim zachwytem ogladalem ten trening, zawsze jakas nowosc. Innowacje sa dobre moim zdaniem, od razu wiedzialem ze to ruscy bo oni tak kombinuja :S
Co do kontuzjogennosci cwiczen - ktore cwiczenie takie nie jest? Gdybysmy wszyscy do tego tak podchodzili, to sami wiecie.

Z niecierpliwoscia czekam na ewentualna relacje z tego treningu.

3ndriu
27-09-09, 12:06
Niech działu moderator oczyści ten temat i go podwiesi.