PDA

Zobacz pełną wersję : cwiczenia na plecy - only drazek



michal_f
25-09-09, 20:16
Wielu z Was pewnie czytalo moj temat gdzie pisalem ze mam problemy z kregoslupem( odcinek ledzwiowy)
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=22360

Dzieki Waszym radom darowalem sobie MC i wioslo. Zostal mi sam drazek do wykonywania i teraz pytanie jakim planem to robic ?? Robilem dzisiaj i tak staralem sie jak najwiecej podciagnac ale dam rady tylko 6x wiec tak sobie zrobilem pare seri negatywnych i pozytywnych. Ogolnie troche tego bylo. Ale na dluzszy okres nie dam rady ak ( nudne )
Co proponujecie ? Jakis system czy cos ??
Myslalem nad tym aby naladowac do plecaka troche kg i zrobic tak z 50 reps i na tym koniec ? Co wy na to ?? Na koniec jeszcze dzien dobry zrobic i plecki beda zorane czy nie ?? Moze jakies inne systemy proponujecie ?? Najbardziej mi zalezy na szerokosci plerow. PZdr

blood in blood out
25-09-09, 20:25
Ale kombinujesz.

Zrób tzw wstepne zmęczenie tzn:

- ściaganie drążka prostymi rękami+ drążek - 2-3 serie
dodaj coś na wyciągu lub jakieś śmieszne wiosłowanie hantą
jak będziesz miał siłe do walnij dzień dobry i ...po ptokach

A jak wyleczysz się z tej tzw ułomnosci rób :
-drążek
-wiosło
-mc

Fehu
25-09-09, 20:26
ja to wogóle bym za bardzo pleców nie katował dopóki bym sie nie dowiedział co mi jest ;) przyrosty przyrostami ale zdrowie ma sie jedno;D

michal_f
25-09-09, 20:27
nie mam wyciagu ;/ tylko wolne ciezary ;)
wiec co proponujesz ? Musze mocno zorac plecy tym drazkiem :) Dawniej robilem 4 s do maks i pozniej szlo wioslo i MC.
Edit: Fehu ale chyba cwiczac na drazku nie obciazam ledzwi :)

blood in blood out
25-09-09, 20:31
to zamiast ściaganie drążka prostymi rękami zrób przenoszenie hantla

michal_f
25-09-09, 20:36
moze byc tak :

przenoszenie hantla 2s 8 reps
drazek 3 serie do max
wioslo hantla 3 s 8 reps
dzien dobry 2 s 10 reps

blood in blood out
25-09-09, 20:46
-przenoszenie 8 pow-12 pow łączone z podciąganie z obciążeniem/ ściąganie drążka 5 pow-6 pow X 2-3 serie
- wiosłowanie hantla 1-2 serie x6-10 pow
- dzień dobry 1-2 serie x6-10 pow

michal_f
25-09-09, 20:51
dzieki blood in blood out. Pocwicze tym jakis czas bo ciekawie wyglada i moze juz bede mogl wykonywac ukochane wioslo i MC xD

michal_f
25-09-09, 21:00
nie moglem juz edytowac.
Moze zamiast przenoszenia hantli przenoszenie sztangi ?? W atlasie jest napisane :
" Jest to ćwiczenie podobne do przenoszenia sztangielki, jednak zastosowanie sztangi zmienia nieco kąt, pod jakim pracują ramiona, a co za tym idzie lepiej angażuje do pracy mięśnie grzbietu, przy jednoczesnym zmniejszeniu zaangażowania mięsni klatki piersiowej. "

Wiec moze lepiej ze sztanga ??

blood in blood out
25-09-09, 21:02
Oczywiście że możesz robić sztangą

michal_f
25-09-09, 21:04
to super ;)

P.S Szybko Blood odpisujesz ;) chwali sie to xD

michal_f
03-10-09, 16:40
Mam juz za soba trening na tym planie i powiem szczerze ze to przenoszenie hantla/sztangi mi cos nie wchodzi ;/
Jakie cwiczenie moglbym dac zamiast tego przenoszenia ? Oczywiscie reszta planu jest ok chce tylko zamienic to jedno cwiczenia na jakies inne. Mam tylko wolne ciezary.
Plan dotychczas wygladal tak :

-przenoszenie 8 pow łączone z podciąganie z obciążeniem -12 pow -3 serie
- wiosłowanie hantla 2 serie 6 powt
- dzień dobry 2 serie 10 pow

Z gory dziekuje za pomoc :) pzdr

know1126
03-10-09, 18:35
no a co z wioslowaniem w lezeniu na laweczce? takiej wysokiej aby podpierala nas? ja ostatnio kombinowalem troche z deskami i cos takiego sobie chcialem zmontowac;)

michal_f
03-10-09, 19:01
myslalem wlasnie nad tym wioslowaniem na laweczce.
Mozna w tym cwiczeniu miec nogi wyprostowane rownolegle z tułowiem ? W atlasie jest troche inaczej pokazane, tam nogi sa nozej od tułowia a ja takiej mozliwosci nie mam. Musialbym odkrecic przyrzad do nog a tego robil nie bede bo fajnie sie na nim cwiczy :)

jaca666
03-10-09, 19:06
Ja tez nie miałem długo wyciągu na plery i radziłem sobie z wolnymi ciężarami...
Skoro sztanga wiosło odpada i mc to może tak:
1.Podciąganie na drążku nachwytem 4 serie(jak nie masz siły to możesz się bujać i nie dokładnie podciągać ale jak już wracasz to wolniutko opuszczaj się i ściągaj na maxa łopatki do siebie)
2.Wiosłowanie hantlą w oparciu o ławkę:3 serie
3.Wiosłowanie sztanga leżąc brzuchem na ławce ale jeszcze lepiej ze sztangielkami leząc brzuchem na ławce:3 serie
4.Dzień dobry ze sztangą:3 serie

Nic innego raczej nie wymyślisz.Dziwne że nie możesz zrobić wiosła i mc a dzień dobry robisz to jest też ćwiczenie kontuzjogenne chyba ze mało nakładasz na gryf.........

michal_f
03-10-09, 19:15
3.Wiosłowanie sztanga leżąc brzuchem na ławce ale jeszcze lepiej ze sztangielkami leząc brzuchem na ławce:3 serie


Dlaczego lepiej hantlami ? czy moge lezec calym cialem na ławce czy musi to byc tylko brzuch ??



Dziwne że nie możesz zrobić wiosła i mc a dzień dobry robisz to jest też ćwiczenie kontuzjogenne chyba ze mało nakładasz na gryf.........


Dzien dobry robie dlatego aby te prostowniki nie zostały z tyłu za innymi miesniami. Robiac to cwiczenie nie odczuwam zadnego bolu wiec jest chyba odpowiednie. Ciezary beda lightowne wiec krzywdy raczej sobie nie zrobie ;)

Ktory proponujecie robic plan ? :

I

-przenoszenie 8 pow łączone z podciąganie z obciążeniem -12 pow -3 serie
- wiosłowanie hantla 2 serie 6 powt
- dzień dobry 2 serie 10 pow

II

1.Podciąganie na drążku nachwytem 4 serie
2.Wiosłowanie hantlą w oparciu o ławkę:3 serie
3.Wiosłowanie hantlami leżąc brzuchem na ławce :3 serie
4.Dzień dobry ze sztangą:3 serie

jaca666
03-10-09, 19:24
Przy wiosłowaniu hantlami ustawiasz ławkę jak do niskiego skosu i możesz nawet leżeć wyprostowany byle byś nogi o coś zaparł aby nie zjeżdżać...
Pamiętaj żeby nie dublować uchwytów...
Przy podciąganiu miałeś nachwyt, w wiośle sztangielka neutralne więc przy wiosłowaniu hantlami albo podchwyt ewentualnie nachwyt...

jaca666
03-10-09, 19:26
A czemu lepiej hantle niż sztanga bo o wiele lepiej wyczujesz mięśnie zwłaszcza obłe mniejsze i większe...

michal_f
03-10-09, 19:31
Dzieki jaca. Jutro sprobuje ten plan xD
Jak ktos ma jakies jeszcze sugestie to pisac :)pzdr