PDA

Zobacz pełną wersję : przyswajalnosc



maly25
22-09-09, 15:52
chlopaki ile z jednorazowego posilku organizm jest w stanie przyswoic bialka i wegli oraz kcal,i czy ta roznica zmienia sie gdy np. jeden gosc wazy100kg a drugi 70kg i co sie dzieje z nadwyzka bialka bo wegle wiem ze sie odkladaja.dzieki pozdro

michal_f
22-09-09, 15:58
bialka jednorazowo to srednio 30 g ale zalezy od osobnika :)

KowalX
22-09-09, 17:33
początkujący mają wyższe zapotrzebowanie na białko niż doświadczeni tak przy okazji :)

przyswajalność białek jest na poziomie ok 40g i nie ma znaczenia masa ciała. Podanie większej ilości nie ma żadnego wpływu na siłę,masę mięśniową czy wytrzymałość.Grupa aminowa białek ,która zawiera azot przekształca się w mocznik i ten jest wydalany po przez nerki.Reszta przekształca się w glukozę i zostaję przekształcona w substrat energetyczny,albo zostanie zużyta natychmiast,albo zostanie zgromadzona w postaci glikogenu.Jeśli spożyłeś wystarczającą ilość węglowodanów w celu uzupełnienia glikogenu nadmiar glukozy może przekształcić się w tłuszcze.Jednak reakcja ta jest bardzo znikoma.Ponieważ białka przyśpieszają metabolizm znaczna część kcal z bialek zostanie wydalona w postaci ciepła.Jednak przy spożywaniu dużej ilość białek należy pić dużo wody gdyż może to prowadzić do odwodnienia.Spożycie białek wystarczy jak będzie wahać się w przedziale 1,4g ,a 1,8g na kilogram masy ciała i 2g na redukcji.
Ilość potrzebnych kcla jest zależna od masy ,wzrostu,wieku,płci i innych czynników oraz od trybu życia ,rodzaju treningów itp.Nie ma takiego czegoś jak maksymalna przyswajalność gdyż jest to po prostu energia i podajemy jej tyle ile trzeba.Tu raczej ważne jest by nie dostarczać całej energii potrzebnej dla nas w jednym posiłku.Do przyswojenia 1grama węglowodanów czy białek organizm zużywa około 4kcal.

maly25
22-09-09, 17:50
dzieks kowal,a nie ma takiego czegos jak 60, 70 gram jednorazowo wegli,a reszte przechodz na tluszcz, bo cos takiego mi sie ostatnio obilo o uszy na silce

KowalX
22-09-09, 17:52
dzieks kowal,a nie ma takiego czegos jak 60, 70 gram jednorazowo wegli,a reszte przechodz na tluszcz, bo cos takiego mi sie ostatnio obilo o uszy na silce

nie ma...

przy spożyciu po treningu węgli z białkiem przykładowo na 20gram białek powinno być 60gram węgli czyli stosunek 1do3