PDA

Zobacz pełną wersję : Siła z pracy fizyczmej



krzysztof122354
21-09-09, 10:05
Witam, ciekawy jestem jak to jest. Bede mówił na przykładzie większości z nas. Zał€żmy ktoś zaczyna ćwiczyć (nie mówie o osobie z5 letnim stażem), i ciężko cwiczy np 4 razy w tygodniu po 2 godziny, ćwiczy różnymi planami treningowymi, zmusza sie do przestrzegania diety itd., stara sie nie pić alkocholu itp. I stopniowo powoli idzie do przodu. A większość fizoli, jak np mój kolega który po szkole jak ja od maja/czerwca poszedł` robić na budowe. Więc tak, z diety je śniadanie, kanapke w pracy i obiad po. Codziennie po robocie piwsko. Robota jest ciężka bo on głównie od pomocy typu taczki i łopata. Więc z tego co wiemy z wiedzy ogólnej, skoro pije alkochol, mięśnie nie odpoczywają bo codziennie pracuje, żadna dieta a białka na kg pewnie jak pies napłakał itd. A efekt? Efekt taki że jak gościa widziałem teraz w weekend, to przedramie mu raz urosło, cały dobrz sie rozbudował, a na ręke to 3 razy silniejszy . To przyklał swieży, natomiast dużo kolegów co fizycznie robią, to nie to że 45 w łapie, ale dobrze zbudowani i siła w łapach duża. To dlaczego ćwicząc na siłowni tyle samo jest gorszy efekt?

1Matt
21-09-09, 14:43
pierwsze co to kwestia genetyki, znam osoby goniące na budowie a chude jak nie powiem kto... oczywiście porównując do reszty. Organizm po pewnym czasie się przyzwyczaja do takiego życia, bo to prawdę mówiąc ich sposób na życie, siebie za biurkiem nie wyobrażają (zresztą ja siebie też nie:P), na budowie cały organizm pracuje, nie tylko łapy, to tak jakbyś ciągle zasuwał MC i jeszcze bardziej:P oni nie jedzą często też, ale bardzo duuuużo (przynajmniej ci których ja znam). To tylko moje zdanie na ten temat:P mogę się mylić.

PS: wez pod uwagę, że takie osoby sobie rzezby nie wyrabiaja, tylko masę i siłę mięśniowa, co jak dla kogo, ale dla kulturystów choćby amatorów najważniejsza jest rzezba.

Sosna91
21-09-09, 15:03
nie zgodziłbym sie, ze wyrbiają mase i siłę a rzeżby nie,

wyrabiają sobie siły, a ze malo jedzą to dysponuja niskim bfem wiec i rzezba wtedy jakas tam jest. łapy maja silne, plecy tez, nogi to zależy czy wiecej przy betoniarce czy taczce :D ale klatke maja slabą.

nie ma co porównywać, jak komuś zależy tylko na takiej sylwetce to niech sie nie uczy tylko zapitala na budowe i bedize mial przyjemne z pożytecznym.

krzysztof122354
21-09-09, 16:16
no ja jestem przeciwieństwem pracownika budowlanego bo mam prace siedzącą 8 godz., na dupsku.

pomeran
21-09-09, 18:48
ja teraz na budowie pracuje, praca jak każda inna no może sie troche wiecej narobic trzeba ale tylko czasem jak kierownik widzi hehe ale mam goscia w pracy co bierze jedną butle gazową na ramie a druga pod pache i sobie idzie spokojnie jedna butla waży jakies 70 kg

1Matt
21-09-09, 19:19
a jak ten "drwal" wygląda?:P rzezba czy raczej góra mięśni?

pomeran
21-09-09, 22:43
a jak ten "drwal" wygląda?:P rzezba czy raczej góra mięśni?

jeśli sie pytasz tego gościa co ze mną pracuje to ma troche brzucha ale nie jest zalany

Damiano220
23-09-09, 11:36
ciekawy temat:)
ja jestem przykladem kolesia co czerpie moc pracujac Ciezko fizycznie,wyrabiam sile, wyglad i zarabiam spora kase,.

ukladam worki asfaltowe na paletach,i tak przez 7h w 4 ludzi ukladamy 80ton,czyli po 20t na "glowe",
ja dodatkowo utrudniam sobie i kazdy jeden podnosze nad glowe,
co do wygladu zero brzucha i najlepiej mam rozwiniete barki i plecy,
lapka tez ubita 43 zero odzywek i silowni,
co do sily to de facto klata jest najslabsza 130kilo,
a tak to barki 100
butla gazowa kolo 100kg(spawalnicza)nol problemo,
i czym moge sie pochwalic to sila przedramion,

dociagam w opadzie tulowia hantelke o wadze 70kg w seriach po 20 bo wiecej sie nie da zalozyc:)

jakby ktos nie wierzyl moge sie o spora kase zalozyc,
robie przyjemne z pozytecznym jak dla mnie Bomba,refleksje zostawiam Wam:)
pozdroo

pomeran
25-09-09, 16:52
jedna butla to nie problem ale czy weźmiesz dwie

Aponax
25-09-09, 17:59
heheh , ciekawe jak u ciebie z technika w tych twoich "maksach" , zapewne odbijasz od klatki itp.... Najpierw zrob filmiki podeslij tu a pozniej pogadamy:].

Damiano220
25-09-09, 18:30
heheh , ciekawe jak u ciebie z technika w tych twoich "maksach" , zapewne odbijasz od klatki itp.... Najpierw zrob filmiki podeslij tu a pozniej pogadamy:].

jeZeli chodzi Ci o klatke to nigdy nie odbijalem,zatrzymuje przy samej klacie i wyciskam,a te 130 w tym momencie to jest nic:)
dla jasnosci nie jestem przecinakiem;] waze 105kg
barki robie siedzac wyciskajac z przodu i opuszczam do wysokosci brody,
podnoszenie workow do gory stosuje dopiero od miesiaca takze bedzie coraz lepiej,wszyscy namawiaja mnie do kupienia sobie swoich 1 odzywek w zyciu, takze wysle filmik ale jak te winiki wywinduje o niebo wyzej bo poki co jestem nowicjuszem,a watpie zeby mi ktos uwierzyl ze na sucho jade wiec przyjme co swoje i wysle :)

Damiano220
25-09-09, 18:32
jedna butla to nie problem ale czy weźmiesz dwie

nie probowalem 2,bylo to 4 lata temu jak skonczylem 18 i pracowalem na budowie,wtedy 1 podnioslem,
ciekawe jak z dwoma by bylo:)nie mam takich butli w robocie,

Aponax
25-09-09, 19:14
jak wazysz 105 kg to nie jest duzo 130 kg :] , tylko to jeszcze zalezy od tego ile masz wzrostu.Koniecznie czekam na filmiki bo za huja nie moge uwierzyc w te wyniki z pracy fizyczej nei chodzac na silownie :]. Sorry ale jakos nie moge uwierzyc :].

Damiano220
25-09-09, 19:48
jak wazysz 105 kg to nie jest duzo 130 kg :] , tylko to jeszcze zalezy od tego ile masz wzrostu.Koniecznie czekam na filmiki bo za huja nie moge uwierzyc w te wyniki z pracy fizyczej nei chodzac na silownie :]. Sorry ale jakos nie moge uwierzyc :].

mam 187:)
waga tez jest w duzym stopniu duza ze wzgledu na moje nogi,
67w udzie, u gory nie jestem jakis przesadzony,nie mam duzo tluszczu:)

jak mialem 16 lat zaczalem cwiczyc i pakowalem kolo 1roku
wazylem wtedy 70kg to wsyzstko

Damiano220
25-09-09, 19:54
mialem jeszcze zajawke na pompki(19lat),chcialem brac udzial w zawodach propomp,moze wiesz co to ,
przygotowywalem sie na zawody bardzo mocno,cwiczylem tak pol roku,
osiagnalem przy owczesnerj wadze (93) dobry wynik
na jednej rece robilem 100pompek:)
hehe nie chcesz nie wierz:P

Aponax
25-09-09, 19:59
pakirek ?czy lovelas ktory to z was??

Damiano220
25-09-09, 20:03
pakirek ?czy lovelas ktory to z was??

do kogo to?

Aponax
25-09-09, 20:09
a jak myslisz ??

Damiano220
25-09-09, 20:12
nie wdrazam sie w to co masz na mysli,jestem teraz tez zajety ale wydaje mi sie ze moze myslisz ze ktos sie pod tym nikiem ukrywa???

ciesze sie ze nie wierzysz w niektore posty,
schlebia mi to:)
a filmik ci przesle nol problem:)razem z tym ze nie wygladam jak ktos kto cos "zarl,"

Sosna91
25-09-09, 20:14
na 1 rece 100pompek, ehe chciałbym to zobaczyć ;] w Twoje wyniki siłowe moge uwierzyć ale nie w to ;]

Fehu
25-09-09, 20:16
Aponax
pakirek ?czy lovelas ktory to z was?? z tego IP jest tylko on zarejestrowany więc to nie multikonto

Damiano220
25-09-09, 20:24
na 1 rece 100pompek, ehe chciałbym to zobaczyć ;] w Twoje wyniki siłowe moge uwierzyć ale nie w to ;]

nie tylko TY:)
teraz przy mojej wadze i nie "pompowaniu od 3 lat"
jestem w stanie bez problemu 40 zrobic,
w pracy chlopakom pokazywalem
a wiesz dlaczego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo wszystko do czego doszedlem opieralo sie na zdrowym nie "farmakologicznym" jedzeniu i cwiczeniach do wytchnienia z sil:)

Sosna91
25-09-09, 20:25
nagraj film ;] nawet z 40pompkami ;]

Fehu
25-09-09, 20:29
STOP
Dajcie już sobie spokój!!! Nic Wam nie da przechwalanie... Kolega nagra film jak robi 40 pompek i wtedy dyskutujemy. Teraz nie ma sensu bo i tak nic nie udowodni przez takie pisanie

osobiscie sam jestem ciekaw czekam na film