PDA

Zobacz pełną wersję : witam. Czy w wieku 49 lat można zacząć i czy jest możliwe zbudowanie muskulatury?



Hermann
19-09-09, 18:52
Seniorzy

michal_f
19-09-09, 18:54
Oczywiscie ze ... TAK

Hermann
19-09-09, 18:59
jak już pisałem 49 lat 178cm 90 kg sporo tłuszczu chce zacząć ćwiczyć ale nie wiem co mi wolno a czego nie.Jestem zdrowy prosze o rade

adonis18
19-09-09, 19:02
nie bardzo rozumiem na d czym ty się zastanawiasz?? co z tego, że masz 20, 40 czy 60 lat ? jak nei masz przeciwskazań to układasz diete (dział dieta) i trening(dział trening) wrzucasz je do konsultacji w odp działach i JECHANE !!!

powodzenia

michal_f
19-09-09, 19:05
to tak ode mnie ;) polecam na poczatek aeroby oraz trening na mase i dieta takze masowa. Biegajac spalisz tłuszcz a jedzac jak na masie i cwiczac jak na masie zdobedziesz miesnie. Na poczatek polecam trening fbw ( wszystko w dziale trening) i zobacz takze do dzialu dieta na diety masowe. Jak z poziomem testosteronu ? Jak troche malo to mozna sie czyms wspomoc ale to nie koniecznie ;) Jak juz to polecam z-force z activlaba pomoze takze w regeneracji ;) To chyba wszystko. Poczekaj na info od innych. Nie kieruj sie opinia tylko 1 uzytkownika ;)

P.S Przepraszam ze zwracalem sie na Ty ( jakos wygodniej mi sie pisalo ) pzdr

Hermann
19-09-09, 19:06
czy używać czehoś aby spalić ten zbędny tłuszcz ? czy raczej skupic sie na aerobach ? Jeśli brać to co białko czy jakieś inne odżywki? Doradżcie koledzy seniorowi

Hermann
19-09-09, 19:08
dzięki michał f czekam na inne podpowiedzi

michal_f
19-09-09, 19:08
czy używać czehoś aby spalić ten zbędny tłuszcz ? czy raczej skupic sie na aerobach ? Jeśli brać to co białko czy jakieś inne odżywki? Doradżcie koledzy seniorowi

na poczatku do spalenia zbednej tkanki wystarcza aeroby. W razie brakow w diecie mozna sie wspomoc bialkiem lub gainerem, w zaleznosci od brakow ;)

Hermann
19-09-09, 19:13
aeroby po treningu siłowym czy przed i ile minut np rowerka? Testosteron 4.5 czy brać coś na podniesienie a jeśli tak to co?

michal_f
19-09-09, 19:19
aeroby mialem na mysli bieg z jakies 30 min po treningu silowym.
Test. 4,5 ja bym sobie darowal chemie i zastosowal naturalne sposoby : wybieraj ćwiczenia złożone np, przysiady, MC, dodaj do diety niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ogranicz alkohol, uprawiaj sex :)

Hermann
19-09-09, 19:32
dzięki michał f zaczynam zobaczymy co z tego wyjdzie pozdrawiam

Aponax
19-09-09, 19:38
Na poczatek wybralbym sie do jakiegos dobrego lekarza i zapytałbym sie czy sa jakies przeciwskazania :]. Jezeli by nie bylo to napoczatek musialby sobie pan zrobic diete (80% jak nie wiecej sukcesu) i powoli wmiare postepow zaczac brac suple (tak powiedzmy po 4-6 miesiacu cwiczen , zaraz mnie tutaj zbluzgaja , ale nie widze potrzebny brania wczesniej supli chodzi tu o kreatyne i tak dalej-to tylko moje skromne zdanie) , na poczatek musialby pan zaczac od jakis Aerobow na spalenie zbednych kg do tego 4 razy w tygodniu silownia lekkimi obciazeniami , nie dawac zaraz zbyt wielkich obciazen , na poczatek niech wyrobi sobie pan technike. Najlepiej jakbyposzedl by pan na silownie profesjonalna i poprosił jakiegos zaawansowanego kolesia z silowni o pokazanie odpowiedniej techniki i jak wykonywac cwiczenia:].

Aeroby robic po trenningu silowym , do tego musilaby pan zaaopatrzyc sie w bcaa i glutamine ,bcaa (1g na kg msy ciala) glutamina (5g 30 min przed posilkiem pierwszym , 5g przed silownia i 5g po silowni). Do tego jakies witaminki moze pan sobie kupic :].

fallenursus
19-09-09, 19:52
spalenie fatu w tym wieku , zaden problem, zbudowanie miesnia, juz gorzej bez odpowiedniej suplementacji. Zrobil bym badania u endokrynologa na twoim miejscu zeby sie dowiedziec na czym stoje. caly panel hormonalny. i to nie jakiegos endo z ulicy. tylko popytac o dobrego specjaliste.

hans1237
19-09-09, 21:05
A witamy pana wreszcie ktoś starszy który nie pije piwska przed tv,tzn starzy w sensie niz 20 bez obrazy zycie po 40 sie zaczyna,jakies badanie by sie zdało jak wygląda testosteron u pana jaki jest poziom bo podejzewam ze mały juz powoli,jesli mały to ja bym sie skupił w tej kolejnosci zeby go jakoś podniesc minimalnymi dawkami oczywiscie,+ dieta 80%sukcesu + trening dobry trening,dba c o stawy i unikac tłuszczu jak największego wroga,tzn tego złego tłuszczu:lol:

Hermann
19-09-09, 21:09
testosteron 4.5 zdrowie super badania w normie brak przeciwskazań do cwiczeń

Hermann
19-09-09, 21:10
jesli za mały to jak podnieść?

michal_f
19-09-09, 21:15
jesli za mały to jak podnieść?

wykonujac przysiady oraz MC, dajac z siebie wszystko na treningu ;) dodajac do diety niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ograniczajac alkohol, uprawiaj sex xD

hans1237
19-09-09, 21:22
ja bym uwazał z tym mc w tym wieku,robic jasne ze tak ale nie szalec,przysiad tak samo te cwiczenia nawet przy dobrej technice bombardują kręgosłup,jak podniesc testosteron ???:twisted: jesli jest w normie to bez kombinacji wzrośnie na treningu.

Hermann
19-09-09, 21:31
dzięki chłopaki powiedzcie mi tylko jeszcze co to są te aminokwasy i czy brać je

hans1237
19-09-09, 21:37
amino bierz napewno,pomagają w regeneracji czyli tobie bardzo pomogą,sa to białka których nie mozesz zjesc w zwykłym jedzeniu(tak uprościłem troche)

Hermann
19-09-09, 21:40
dzięki

KowalX
19-09-09, 21:50
kup izolat serwatki przyda ci się w tym wieku jako dobre źródło białka:

http://fitfactory.pl/iso-sensation-93-16kg-vanilia-bean-p-210.html

na allegro znajdziesz chyba taniej

dokup cla+zielona herbata działa dobrze z białkiem,pomaga utrzymać masę i redukować tłuszcz

fallenursus
20-09-09, 00:01
testosteron 4.5

jaka skala laboratorium?

Hermann
20-09-09, 10:30
robiłem tylko test na testosteron prawidłowy jest od 3 do ponad 10. Ja mam 4.5

krul_leff
20-09-09, 13:38
ty się lepiej zapytaj jakiegoś lekarza sportowego czy możesz ćwiczyć, ale że konkretnie na siłowni lub bieganie, bo tu ci jakiś małolat gówno-wiedzący doradzi a ty sobie krzywde zrobisz, a testosteron jak chcesz podnieść to strzały w dupe ale nie wiem jak to jest u ludzi w twoim wieku.

Aponax
20-09-09, 13:45
ty się lepiej zapytaj jakiegoś lekarza sportowego czy możesz ćwiczyć, ale że konkretnie na siłowni lub bieganie, bo tu ci jakiś małolat gówno-wiedzący doradzi a ty sobie krzywde zrobisz, a testosteron jak chcesz podnieść to strzały w dupe ale nie wiem jak to jest u ludzi w twoim wieku.

Chłopcze uspokuj sie , strzaly w mozg sobie daj moze coś sie polepszy (chodz w to watpie).... strzały w dupe kurwa co za kretyn - dajcie ostra jezeli obrazilem go ale zaczynajac wiadomość od "ty" to mnie rozjebal na lopadki.

pure
20-09-09, 14:17
Niech Pan szczegolnie uwaza na stawy, kregoslup. Na poczatek male ciezary, wyrobic technike i skupic sie na redukcji, bo w tym wieku latwo lapiemy tkanke tluszczowa.

slim shady
20-09-09, 14:26
aeroby, na pewno poprawi się libido, ulga dla serca i wiele innych pozytywnych czynników,polecam basen, spacery,rowerek, warto zaopatrzeć się w omega 3, trening ogólnorozwojowy z małym ciężarem,potem pomyśli się nad czymś konkretniejszym, i ważne jest zdrowe odżywianie, dieta z ujemną ilością kalorii

krul_leff
20-09-09, 14:46
Chłopcze uspokuj sie , strzaly w mozg sobie daj moze coś sie polepszy (chodz w to watpie).... strzały w dupe kurwa co za kretyn - dajcie ostra jezeli obrazilem go ale zaczynajac wiadomość od "ty" to mnie rozjebal na lopadki.

kretyn to sobie mów do kolegów jeśli ci na to pozwolą
pytał co podwyższa teścia w organiźmie to mu powiedziałem.

michal_f
20-09-09, 14:52
pytał co podwyższa teścia w organiźmie to mu powiedziałem.

ale wybrales najgorszy z mozliwych sposobow ... nie lepiej naturalnie go podwyzszyc ?? a nie strzały w dupe ;p

Aponax
20-09-09, 14:57
kretyn to sobie mów do kolegów jeśli ci na to pozwolą
pytał co podwyższa teścia w organiźmie to mu powiedziałem.

jezeli tak mowisz to powiem Ci tak : moi "koledzy" (jak to sam nazwales) nie mowia zeby nie sluchac "gowniarzy" a pozniej pisza ze aby zwiekszyc poziom testo bic w dupe - kretyn nazwalem Ci tak bo na to załugujesz , w sumie napisalbym cos jeszcze , ale szkoda mi na Ciebei klawki :].

Hermann
20-09-09, 15:11
dziękuje za wszystkie wypowiedzi.Nie kłóćcie sie w mojej sprawie chłopaki.Musicie zrozumieć że ja jestem jak z kosmosu to wszystko co wy macie w małym palcu to dla mnie czarna magia.Dlatego bardzo prosze o wypowiedzi jak do nowicjusza ponieważ wiele pojęć musze sprawdzać bo ich nie rozumiem.Prosze zwracać się do mnie na ty to nam ułatwi rozmowe . Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Beggi
20-09-09, 15:13
szybko te posty nabiłeś hehe
A teraz serio
Napisz tu na forum relacje co jakiś czas.:))
i pytaj o wszytko czego pewien nie jesteś.

fallenursus
20-09-09, 15:47
robiłem tylko test na testosteron prawidłowy jest od 3 do ponad 10. Ja mam 4.5

do ponad 10? ile ponad 10?;) bo nawet biorac pod uwage ze gorna jest 10 to jestes w tej nizszej polowie:smile: Ja na twoim miejscu szukalbym konsultacji na ten temat i jak to naprawic.Jak samo poczucie wogole? zmeczenie, poped sexualny, chec do zycia itp itd. czy masz tendencje do tycia? wysypiasz sie?stres?
silownia napewno pomoze, jak i najbardziej prawidlowe odzywianie.
po tej stronie oceanu w tym wieku troche inaczej podchodza do spraw hormonalnych.

michal_f
20-09-09, 16:01
amino sa to białka których nie mozesz zjesc w zwykłym jedzeniu(tak uprościłem troche)

jak nie mozesz zjesc w zwyklym jedzeniu ? jest to po prostu strawione bialko ktore szybciej sie wchlonie.

Hermann
20-09-09, 17:23
Lekarz rodzinny stwierdził że testosteron jak na mój wie jest w normie.Chęc do życia ok o czym świadczy mój szalony zapał do ćwiczeń siłowych.Sen w normie popęd jak na seniora z 24letnim stażem małżeńskim nie narzekamy z żonką.Żarłokiem zawsze byłem ale staram sie z tym walczyć.

Hermann
20-09-09, 17:25
podajcie nazwe tych aminokwasów które są najlepsze dla dziadka.

Aponax
20-09-09, 17:28
lekarz rodzinny to nie jest dobry wybor , proponuje poszukac kogos innego i isc prywatnie (nie na kase chorych).
Aminokwasy to proponuje BCAA i Glutamine (bcaa najlepiej z activ labsa):].

KowalX
20-09-09, 18:17
jak nie mozesz zjesc w zwyklym jedzeniu ? jest to po prostu strawione bialko ktore szybciej sie wchlonie.

nie chodzi tu tylko o stopień wchłaniania

aminokwasów w stanie wolnym organizm nie potrafi gromadzić.
Wybrałbym najpierw białko jako podstawę by ruszyć.Najlepiej izolat/hydrolizat serwatki z wysokim BV ten do ,którego dałem link ma bardzo dobry profil aminokwasowy i inne cenne rzeczy.Stosujemy po treningu z węglowodanami w proporcji 1/3.Reszta porcji zależnie od braków w diecie

Aponax
20-09-09, 18:44
Może poradze panu 3 fajne ksiązki ktore kupilem sam , nie sa drogie (15zł chyba sztuka) a zawieraja bardzo duzo informacji na temat diety , suplementow trenningu i budowy miesni :].
Tytuły :
"Metody trenningowe leszka michalskiego"
"Kulturystyka. Kształtowanie sylwetki"
"Supersylwetka 100 przepisów i porad eksperta
Autor:
Matella Katarzyna"

Jak dla mnie sa super i maja bardzo duzo wiadomosci :]. Najwazniejsze sa checi i determinacja na silowni a reszta to kwestia czasu :].

Hermann
20-09-09, 18:49
dzięki Aponax

fallenursus
20-09-09, 19:17
maszeruj na silownie, dobrze ulozona dieta,duzo wypoczynku, czytanie ksioazek poleconych przez Aponax'a , a w miedzyczasie konsultacja ze specjalista endokrynologiem. !00% pewnosci ze Cie wysle na nowe badania, i nie tylko testosteronu :twisted: z mojego doswiadczenia, lekarze rodzinni sie na niczym konkretnym ine znaja :)

Hermann
20-09-09, 22:12
dzięki dinozaur tak zrobie pozdrawiam

hans1237
21-09-09, 10:53
powiem krotko w tym wieku mozna cwiczyc a nawet powinno sie zeby nie rozleciec sie zbyt wczesnie
FALLEn dobrze radzi z endokrynologiem i to jakims dobrym nie ciemna masa
Rodzinny to sie na niczym nie zna
Co do stwierdzenia ze dobrze jak na swoj wiek to jaest ono nie na miejscu
poziom testosteronu woła o pomste do nieba
dolna granica
trzeba zaczac wbijac a wlasciwie to po 40tce juz sie powinno zaczac
tak jak chlopaki wyzej mowili zdrowa dieta dobrze rozpisany trening na i hormonalna terapia zastepcza dla twojego zdrowia
mam nadzieje ze nie bedziesz sluchal lekarzy ze testosteron jest ci niepotrzebny
niestety w polsce lekarze sa w tym temacie na niskim poziomie
ale moze trafi ci sie jakis rozsadny
Zbadaj rowniez prostate jak tam sie trzyma
zycze powodzenia i trzymam kciuki





no własnie,trzeba wbijać,ciekawe czy lekarz mu coś przepisze czy raczej pusci bokiem nasze rady,dino co konkretnie proponujesz???masz pomysły co wbic?

Hermann
21-09-09, 15:50
dzięki dinozaur o 16 mam prywatną wizyte ale szczerze mówiąc to troche mam strach że starośc jest tak blisko. Odezwe sie po powrocie trzym sie

fallenursus
21-09-09, 17:04
hehe szybko zmienisz zdanie o ''starosci'' jak Ci cos przepisze:twisted:. Nie wiem jak u was ale tu na poczatek proponuja androgel. do smarowania na skure test.dzialac to dziala, ale jak lekarz sie zna to powinien przepisac zastrzyki w granicach 100 na tydzien prolo,albo 200 raz na dwa tygodnie cypio.
jesli czytasz po ang. tutaj jest jeden z najlepszych dzialow na temat HTZ
http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=81

Hermann
21-09-09, 18:26
Byłem.Wysłuchał mnie obejrzał jądra wsadził palce w tyłek powiedział że prostata jak u gimnazjalisty przepisał Biosteron 25 2 razy dziennie skasował 90 ał i kij mu w oko.Chyba musze wziąć sprawy w swoje ręce.Doradzcie jak podnieść poziom omijając tych złodziei.Czy są jakieś preparaty i gdzie to kupić bo do żadnych andrologo urologów konowałów nie bęę chodził .Dużo mnie kosztowały te palce w dupie.

Hermann
21-09-09, 18:28
A jak sie nie da to pakuje bez niczego

Aponax
21-09-09, 19:51
jezeli chce pan za wszelka cene podniesc testosteron , to jest taka mozliwosc, moze pan kupić na "czarnym rynku siłowni" sterydy. Tylko mowie tutaj odrazu ja nie polecam panu brania jakichkolwiek sterydow.

slim shady
21-09-09, 20:07
w Ameryce jest modne kuracje na teściu (testosteronie) pod okiem lekarzy

ale ja bym się skupił na powstrzymywaniu procesu starzenia,

Hermann
21-09-09, 20:22
a jak go powstrzymać?

michal_f
21-09-09, 20:39
ze tak powiem niech pas sobie da dupie siana i cwiczy normalnie. Po ciezkim treningu poziom testa na bank sie zwiekszy !!

Hermann
21-09-09, 20:46
masz racje michał f. odpuszczam sobie te testosterony chciałbym cie tylko prosić abys mi powiedzial jak brać cbaa czy po czy przed treningiem? Z reszty rezygnuje bo nie wiem co to te kreatyny gajnery itp. I jak brqć białko ? Więcej nie będę zawracał dupy. Dzięki za zainteresowanie moją sprawą. Daje soga choć tak szczerze mówiąc nie wiem co to jest i do czego służy ale widze że chłopaki zbierają je .Pozdrawiam

fallenursus
21-09-09, 20:52
ze tak powiem niech pas sobie da dupie siana i cwiczy normalnie. Po ciezkim treningu poziom testa na bank sie zwiekszy !!
nie u takiego czlowieka jak kolega tutaj. jzu ne gadaj bzdur.


co to biosteron?

slim anti aging clinics myslisz ze co przepisuja?? snickersy i truskawki? Test i GH


ps. dawka zamienna na poczatek bym wsadzil spokojne 1 zastrzyk prolo, u was to po 100mg bodajze, raz na tydzien. i obadal sprawe jak po 4rech-6sciu takich zastrzykach poleprzyl sie ''stan zdrowia'':smile:

taka terapia wcale nie jest droga, nawet u was. do tego dieta i silownia i licz spokojnie na 20 lat mniej :)

michal_f
21-09-09, 20:56
Fallen ale pan Hermann nie chce startowac na MR.Olimpa i nie potrzebuje ch** wie jakiej sylwetki tylko chce zrzucic tluszczyk i troche przypakowac. DO tego wystarcza aeroby i dobra dieta. Test sie podniesie na treningu i moim skromnym zdaniem to wystarczy.

fallenursus
21-09-09, 21:00
czy ty wogole rozumujesz co znaczy miec niski poziom testosteronu? bez obrazy stary ale tobie to nie grozie przez nastepne kilkadziesiat lat :) nie wiemile masz lat :)

Hermann
21-09-09, 21:03
Fallen a ty myślisz że skąd ja mam wziąć to prolo? U mnie na siłowni same młode chłopaki ze trzy babeczki ja i inwalida .Jak spytam o koks to wezmą mnie za prowokatora a ja nie chce zepsuć atmosery.Na razie więc poprzestane na radzie Michała ale dzięki za pomoc napewno kiedyś przyda sie twoja rada

michal_f
21-09-09, 21:07
czy ty wogole rozumujesz co znaczy miec niski poziom testosteronu? bez obrazy stary ale tobie to nie grozie przez nastepne kilkadziesiat lat :) nie wiemile masz lat :)

rozumiem co to jest brak testosteronu. U pana Hermana jest to zapewne spowodowane brakiem jakiego kolwiek ruchu. Moge sie zalozyc ze poziom testa po juz paru treningach sie podniesie. Jeszcze jak dojdzie odpowiednia dieta to poziom testa bedzie dobry. Moze nie jak u 18 latka ale wystarczjacy.

Beggi
21-09-09, 21:09
Tak to czytam czytam to jak jestem imo i chcę się zabić z dnia na dzień to mam niski poziom testosteronu xD?
Sry że się wtroncam ale z ciekawosci pytam

fallenursus
21-09-09, 21:10
proponuje poczytac na temat kuracji wymiany testosteronu,naprawde fascynujace. mlodzi sie tymnie interesuja bo nie maja narazie takiej potrzeby.
tu chodzi o podniesienie komfortu zycia a nie o gore miesa bo na takich dawkach jej nie bedzie. po dobraniu wlasciwej diety i cwiczen,zmiana sylwetki na o niebo lepsza+ poprawienie samopoczucia gwarantowane. w tym wieku kolega powinien fizjologicznie produkowac 60-80mg tygodniowo tescia, z wynikow jak napisal wiemy ze tak nie jest. moze 25-30% tego, jaka gorna skala tego lab'a?

fallenursus
21-09-09, 21:12
Tak to czytam czytam to jak jestem imo i chcę się zabić z dnia na dzień to mam niski poziom testosteronu xD?
Sry że się wtroncam ale z ciekawosci pytam

jesli ci chodzi ze nie masz checi do zycia itp itd,depresyjne mysli, to rozniesz jest spowodowane imbalansem hormonalnym.

fallenursus
21-09-09, 21:15
kontynuac temat, nikt do niczego nie jest namawiany. porprostu podawane sa najlepsze opcje. zawsze tak bylo, zawsze tak bedzie. tym bardziej w takich sprawach, trzeba sie samemu jak najwiecej doedukowac.:errf:

Beggi
21-09-09, 21:22
fallen zaciekawiło mnie to. Przez co np testosteron może być zaniżony w młodym wieku a co go zwiększa? Takich lekcji na biologi nie ma więc musze się gdzieś wypytać :O

fallenursus
21-09-09, 21:24
tryb zycia, dieta. genetyczne to to nie jest. lub poprostu masz slaba gospodarke hormonalna.
google w takich przypadkach jest twoim najlepszym przyjacielem :)

fallenursus
21-09-09, 21:38
Herman masz prywatna wiadomosc w skrzynce. na temat biosterolu.

krul_leff
21-09-09, 21:41
Fallen a ty myślisz że skąd ja mam wziąć to prolo? U mnie na siłowni same młode chłopaki ze trzy babeczki ja i inwalida .Jak spytam o koks to wezmą mnie za prowokatora a ja nie chce zepsuć atmosery.Na razie więc poprzestane na radzie Michała ale dzięki za pomoc napewno kiedyś przyda sie twoja rada
no w twoim wieku raczej trudno znac 'dilerów' ;d;d przejdz sie najlepiej na jakas inna silownie gdzie chodza jakies byczki, jak sie z nimi dogadasz to pewno ci załatwią testosteron, czasami instruktor/właściciel tez zalatwia, sprobuj pogadac

slim shady
21-09-09, 21:57
Herman masz może dostęp do jakiejś dobrej biblioteki to przeczytaj książke - Przestań się starzeć od dziś ! - Jean Carper

świetna pozycja, przedstawione jest wiele składników diety/suplementacji i opisuje ich oddziaływanie na organizm i proces starzenia się

książka chyba 27 zł kosztuje

Ale przedstawie Ci 3 podstawowe rady do walki z procesem starzenia się :

- Zwiększ w diecie ilosć produktów zawierających przeciwutleniacze. Trzy bardzo silnie działające przeciwutleniacze- witamina E, beta-karoten i witamina C - znajdują się w pozywieniu. Inne przeciwutleniacze występują w ziołach, przyprawach, czosnku, brokułach, herbacie i pomidorach.

- Unikaj pozywienia bogatego w związki, które zawierają dużo tlenu, mogą one przyśpieszyć powstawanie wolnych rodników we wnetrzu komórki. Typowymi przykładami są, powszechnie stosowane w wysoko przetworzonych produktach spożywczych, oleje kukurydziane, margaryny oraz jaja w proszku

- Spożywaj różne dodatki, zioła, witaminy i inne produkty, które pośrednio stymuluja powstawanie i działanie enzymów przyspieszajacych odtruwanie organizmu i usuwanie wolych rodników. Szczególnie podkreśla się wartość brokułów zawierajacych sulforafan, związek który stymuluje mechanizmy niszczące niektóre grupy wolnych rodników.

Dieta bogata w przeciwutleniacze to eliksir młodości dla Twoich komórek

Hermann
21-09-09, 22:08
slim powinieneś pisać prace magisterską z tematów związanych ze zdrowym trybem życia .Pomogłeś dzięki

hans1237
22-09-09, 13:27
ja bym postawił na omke co 5dzien 250mlg mysle ze to light albo nawet co 7 dzien,w paczce omki jest 5amp wiec paczka na 5tyg to jest tanioszka.....i po sprawie a tu widze ze temat sie rozłazi niepotrzebnie,facet zaczyna a juz robimy mętlik w głowie.

Hermann
22-09-09, 20:24
czy po takiej serii potrzebne jest odblokowanie? a jeżeli tak to jakie?

Hermann
22-09-09, 20:25
przypominam że mam 49 lat

hans1237
23-09-09, 10:18
odblokowanie to podstawa kazdego kontaktu z saa wiec ciebie też to dotyczy czy masz 20 czy 49lat

fallenursus
23-09-09, 14:23
Odblok w twoim wieku jesli zdecydujeax sie na HTZ mija sie z celem. Jakl wruce z pracy wyjasnie czemu. Z koma sie po PL zle pisze:) strzal omy na tydzien to overkill.

Hermann
23-09-09, 14:31
czekam bo interesuje mnie to

hans1237
23-09-09, 17:32
Odblok w twoim wieku jesli zdecydujeax sie na HTZ mija sie z celem. Jakl wruce z pracy wyjasnie czemu. Z koma sie po PL zle pisze:) strzal omy na tydzien to overkill.

no to wyszłem na laika....sory ale jak odbloku nie trzeba po omce w wieku 49lat to ja jestem doda.

fallenursus
23-09-09, 18:15
hans od kiedy w htz robi sie odblok?????????????????
pozatym to co polecasz czyli omo co 5 dni to normalna kuracja dla koksa
A w htz chodzi o polepszenie jakosci zycia ,zminimalizowanie oznak starzenia sie i zwiazenaj z tym utraty zdrowia i sprawnosci
osobiscie uwazam ze na poczatek jeden omek co 2-3 tygodnie bedzie jak znalazl
Nie jestem specem od htz ale zdrowy rozsadek wskazuje ze da to okolo 100mg testa tygodniowo
czy to bedzie prolo czy omo to zalezy od uzytkownika ale to musi sprawdzic ktory srodek mu lezytzn po ktorym lepiej sie czuje
Czekam co fallen napisze bo on ma blisko do 40 a to juz granica ktorej bez wbijania testa przekraczac nie wolno

Spoko Dino , Dodzie sie pomylily cykl a HTZ :)
Ome bym odradzal ze wzgledu ze to mix.
100mg tygodniowa dawka prolo.
Dino reszte dokladnie opisal.

Hermann
23-09-09, 18:47
Dziękuję wam wszystkim za zaangażowanie sie w mój problem'Szkoda tylko że ten zasraniec u którego byłem nie podszedł w ten sam sposób do mojej sprawy.Co myślicie o tym gdybym zastosował testosteronum prolongatum 1 ampułka co 10 dni na początek?Fallen powiedz czy to już w moim przypadku tzn człowieka zbliżającego się do 50 trzeba będzie brać do końca życia aby zachować wigor i opóżnić proces starzenia?

fallenursus
23-09-09, 18:54
Ty Sam nie bedziesz chcial pyrzestac:)

Hermann
23-09-09, 19:01
Ok od jutra załatwiam .Odezwe sie ale musze przyznać Fallen że bardzo mnie podbudowałeś.Jeszcze raz dziękuje

fallenursus
24-09-09, 23:03
zeby nie bylo ze wyciagam info z dupy:twisted:
recepta na HTZ 100mg tygodniowo test E, banalna cena w aptece, jeszcze mi ubezpieczenie zwruci kase. Otwarta recepta na rok.:twisted:
jak wyglada sprzet mozna obczaic w dopingu w temacie ''fotki i opinie koksow''
zajelo mi to dwie konsultacje z lekarzem , 2 sety badan.kazde bylo robione w polowie odbloku, wiec nie dziwcie sie ze dostalem recepte na HTZ, oto mi chodzilo:twisted: najpierw jak zwykle chcial mi wcinsac gel, potem stwierdzil ze injekcje lepsze, powiedzial ze raz na 3 tygodnie po 300mg. grzecznie mu wyjasnilem co sie stanie jak wcisne raz na 3 tygodnie.potwierdzil ze jednak lepiej co tydzien zeby nie bylo ''zwiechy'' i ''falowania'' hormonalnego.

hans1237
25-09-09, 16:31
sory za szybko czytałem i wystrzeliłem.:lol:

Hermann
23-12-09, 21:33
Po trzech miesiącach. Postanowiłem zrobić badania,wklejam testosteron, reszta badań super cukier 101 ale dzień przed zeżarłem pół makowca. We wrzesniu testosteron 3 z kawałkiem a teraz... Fallen i Dino DZIEKUJE

fallenursus
23-12-09, 21:35
pieknie , na takie cyferki milo popatrzec:)
ps. widac ze Harry z Tybetu sie zna:P

to byly tylko badania dla siebie robione, czy konsultacja z lekarzem?

Hermann
23-12-09, 21:50
Ciekawość, ale jestem zadowolony.Robiłem PSA wynik dla mojego wieku 0,27 - 3.42.Ja mam 0.48. Cyfry przekładają sie na samopoczucie .Jest super zagadka tylko pozostanie jak Ty to wyliczyłeś? Jak będziesz w Polsce OLBRZYMIA GORZAŁA albo worek odrzywki. Oczywiście konsumujemy razem HE HE.Jak Dino mi napisał odrodziłem sie jak Feniks.

hans1237
23-12-09, 23:40
no no z takim zapasem to można ze dwie panie obracac na jednym ruszcie.....

fallenursus
29-04-11, 02:53
czy używać czehoś aby spalić ten zbędny tłuszcz ? czy raczej skupic sie na aerobach ? Jeśli brać to co białko czy jakieś inne odżywki? Doradżcie koledzy seniorowi

http://img52.imageshack.us/img52/2416/41800155.gif

Sosna91
29-04-11, 09:59
jaki odkop ; )

chunga
29-04-11, 10:41
o dlaczego ja dopiero teraz tutaj trafiłem.
Hermanek jeszcze trenuje czy juz spuchł ??? ;-).. (żart)

chunga
29-04-11, 10:52
potem przeczytam ten wątek -ale jak Herman jeszcze jest to powiem tylko tyle... -systematyka najważniejsza ,najlepszy plan ,najlepsza dieta ,najlepsze suple o koant dupy rozbić i nic nie dadza jak to bedzie na chwile ,albo dwie ,a to tak zazwyczaj bywa.Plan może byc gorszy ,może byc lepszy z dieta tez mozna pofolgowac -ale systematyczność i cyklicznosc najbadziej sie licza.Dodałbym jeszcze cierpliwosc -nic na wariata w tym wieku.Bo tylko bedzie ałka!!
To tak od mnie ;-))

fallenursus
29-04-11, 20:25
jaki odkop ; )

poprostu ciekawi mnie co pan Hermann wybral na te spalanie fatu...http://img153.imageshack.us/img153/9674/44258467.gif
i jak tam ze zdrowkiem.

Pusia
29-04-11, 20:59
jak to co, zaczal robic przysiady i mc, testosteron skoczyl i fat sam zlecial