PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownia Czy Trenning w domu?



Matrix
18-09-09, 17:47
Co lepsze? w domu do dyspozycji mam ławeczkę do ćwiczeń 30 kg obciążeń z ledwością to podnoszę i tylko to mam ale zamierzam kupić jeszcze drążek do podciągania

Więc co jest lepsze? Kupić karnet na profesjonalna siłownie czy ćwiczyć w domu?

Macconrad
18-09-09, 18:59
przy twoim wyposażeniu obecnym oczywiscie profesjonalna silownia.:)

slim shady
18-09-09, 19:00
dokup hantle i obciążenie skołuj, wówczas w domu bardziej się opłaca

na profesjonalną możesz iść żeby technikę podłapać

Matrix
18-09-09, 19:40
Obciążenie może i bym skołował ale hantli nie bo kasy nie mam tzn mam 50 zł ale chce kupić drążek bo nie będę miał jak pleców ćwiczyć dobry wydatek? Czy coś innego kupić? :)

michal_f
18-09-09, 19:49
jakis czas temu tez stwierdzilem ze bede cwiczyl w domu i gdy tylko cos kasy podłapałem to dokupowalem cos nowego ;) na poczatku cwiczylem na szafce i wlasnie na niej wyciskalem :) gryfy mialem z rurek i obciazenia tylko 60 kg i progres moglem robic co 10 kg. Ale po jakims czasie sie dorobilem i mam wszystko co mi trzeba : ławka,hantle, drazek, obciazenie oraz prof. gryfy ;)
Powiem ci szczerze ze nawet na tych prymitywnych sprzetach fajnie sie cwiczylo takze radze ci zainwestowac w cos swojego ;)

Lebron16
18-09-09, 21:06
jak nie wiesz jak zrobic hantle to weź 2 rurki przewierć 4 otwory w kazdej rurce wstaw sruby i obciazenia miedzy sruby zarzuc, drążek taniej wyjdzie samemu zrobić, a z czasem dokupisz jak będą fundusze

Beni
18-09-09, 21:41
wez pokombinuj troszke ja drazek do podciagania zrobilem za freee wmurowalem go sam....a zrobilem z rurki okolo 25cm-30cm(szerokosci) i pasuje ...gryf tez mam samorobke;p ciezary 100kg kupilem za 130zl na zlomie...powiercilem tylko dziury:] posmigaj troche po zlomie po rodzince i zrobisz silke jak ta lala:] powodzenia zycze:P

Aponax
18-09-09, 23:25
powiem tak , zanim pojdziesz na profesjonalna silownie , zastanow sie czy jest sens isc. I tak nie podnosisz tyle kg ile tam jest (mowimy tu np. o mc gdy bierzemy na serie po 150-160kg) a na wlasniej nabierz techniki i nabierz sily zanim wybierzesz sie na profa. Ja osobiscie cwicze na wlasnej silowni , na profa ide tylko raz na miesiac sprawdzic jak tam z sila wyglada- bo niestety nie mam odpowiednich mozliwosci na mojej silowni aby np. sprawdzic mc czy wyciskanie :].

Matrix
19-09-09, 11:59
No właśnie cienki jestem z ledwościom podniosę te 30 kg pewnie dla większości te 30 kg nic ale dla osoby co nigdy nie ćwiczyła to jest dużo

Więc co radzicie drążek czy coś innego kupić? Mam 60 zł

Russel
19-09-09, 12:36
Idz na siłownie tam masz trenera, chłopaków którzy ćwiczą i zawsze służą dobra radą i asekuracją! Pozatym siłownia = motywacja

60 zł powinno starczyć na karnet!

Matrix
19-09-09, 12:51
Ta pójdę i się skompromituje podnosząc 10 kg daj spokój :/

Russel
19-09-09, 12:56
Jeśli będziesz chciał podchodzić pod ciężary ktore spadą Ci na głowe wtedy sie skompromitujesz bo tacy ludzie wywołuja śmiech

,ale jak pójdziesz i będziesz robił trening w miare swoich możliwości to gwarantuje ci ze sie nie skompromitujesz a zyskasz uznanie przynajmniej w oczach tych ktorzy ćwiczą dlugo

Matrix
22-09-09, 17:08
No nie wiem to w końcu co mam robić? Dom czy siłownia ?

yaro09
22-09-09, 17:21
ja tez bym radzil na profesjonalna. masz caly sprzet, moze bedzie trener, zobaczysz jak cwicza inni, bedziesz mial wieksza motywacje. ale to juz od ciebie zalezy, musi ci sie dobrze cwiczyc

Matrix
22-09-09, 17:27
No cóż większość radzi profesjonalną siłownie chyba tam się wybiorę a powiedzcie mi ile można w miesiąc przytyć na treningu masowym + dieta?
Czyli masa mięśniowa i fat razem wzięty Dzięki :)

Marcin POWER-MASTER
22-09-09, 17:37
Ćwiczenia w domu - jak najbardziej tak, ale:
1. skoro jesteś taki cienki, to pewnie nie wiesz jak się wykonuje poprawnie nawet podstawowe ćwiczenia, na siłowni ktoś ci to pokaże, jak nie jakiś trener to osoby, które już trochę ćwiczą
2. w domu jak nie utrzymasz sztangi, to raczej nikt ci nie pomoże, a na siłowni zawsze możesz poprosić o asekuracje
60zł to nie jest dużo, ale na karnet na miesiąc pewnie starczy.

Jest jeszcze jeden duży plus siłowni - jak już masz karnet, to masz sporą motywacje - dałeś 60zł za karnet, a wtedy już chcesz coś z tego mieć :)

Powodzenia.

Matrix
22-09-09, 17:46
Szczerze to bym wolał w domu ćwiczyć :/

Marcin POWER-MASTER
22-09-09, 18:04
jednak radze siłowni..... ale Twój wybór, Twoja decyzja

michal_f
22-09-09, 18:05
Szczerze to bym wolał w domu ćwiczyć :/

to cwicz. Techniki mozesz sie nauczyc z filmikow na YT. Mozesz zrobic filmik jak wykonujesz cwiczenie i wrzucic tutaj a my ocenimy czy dobrze robisz :)

Matrix
22-09-09, 18:35
120 zł karnet to ja dziękuje za taką siłownie ;/ chuj ćwicze w domu co kupić?

michal_f
22-09-09, 19:39
ćwicze w domu co kupić?

ławka, sztanga, hantle, obciazenia, drazek

Matrix
22-09-09, 20:00
Ławkę mam 30 KG obciążenia hantle mam ale 2KG XD drążek zamierzam kupić mam jeszcze worek taki duży bokserski w całości ze skóry

michal_f
22-09-09, 20:06
to napewno obciazenie musisz dokupic. Teraz ci moze starczyc na pare tygodni ale napewno nie na dlugo :) Ja kiedys tez kupilem 60 kg zelastwa i myslalem ze styknie a tu zong i musialem dokupic ;)

Matrix
22-09-09, 20:09
Chyba kumpel ma obciążenia więc może coś załatwię kupuje drążek i idę ćwiczyć bo nie mogę patrzeć na siebie w lustrze

Bull2
22-09-09, 20:21
bulimia ?
ps. ja wole w domu bo przy innych sie wstydze

michal_f
23-09-09, 15:23
ja wole w domu bo przy innych sie wstydze

tez tak kiedys mialem ;) poprawilem troche sile i jzu mi to zbytnio nie przeszkadza :)

yaro09
23-09-09, 17:55
to chyba kazdy tak zaczynal ze glupio na poczatku bylo przychodzic na silke i cwiczyc sama sztanga :)
a teraz jestem jednym z najwiekszych na silce i mam wszystkich w d**** ;D

adonis18
23-09-09, 18:13
kup karnet!
a póki co, jak już musisz na coś wydać kase, to na drążek. nie widze treningu pleców bez podciągania się. rób pompki, przysiady (z czasem na 1 nodze), skłony, wioslowania, itd... popraw trochę siłę i idź na siłownie... nawet na 1 miesiąc. to ważne, bo tam chłopaki pokażą ci co i jak ze sprzętem i techniką

elo

ps: nie bierz koxu ;)

D3
23-09-09, 19:20
ps: nie bierz koxu ;)


Bierz koks czym prędzej to Ci siła podskoczy i lustro będzie b. przyjazne ! :twisted:

Matrix
23-09-09, 20:05
Skołowałem obciążenia razem mam 80KG kupie drążek i chyba można ćwiczyć ? Co nie koksy ;P?

michal_f
23-09-09, 20:45
Skołowałem obciążenia razem mam 80KG kupie drążek i chyba można ćwiczyć ?

jeszcze techniki sie naucz i bedzie ok :)

swiroos
24-09-09, 13:20
Ja mam kilka wolnych metrów w piwnicy wstawiłem ławke z regulownym kątem nachylenia ławkę skośna na brzuch gryf prosty, łamany, hantle 120 kg obciążenia i drążek. W tej chwili to mi w zupełności wystarcza, żeby ćwiczyć całe ciało nad maszynami nawet nie myślę wolne ciężary są ok

Marcin POWER-MASTER
24-09-09, 16:00
wolne ciężary są ok
wolne ciężary są OK, ale maszyny są bardzo przydatne przy rzeźbieniu