PDA

Zobacz pełną wersję : kreatyna i HMB???



kaaanonier
17-09-09, 19:26
witam.
mam problem ktorego nie potrafie sam rozwiazac, mianowicie:
chciałbym jednoczesnie brac kretyne i HMB... Jak wiemy kreta pompuje nas woda ale efekty widac od razu. do tego jesli przestaniemy brac kretyne mimo ze nadal bedziemy cwiczyc wysikamy krete ;/ z kolei efekty HMB widac dopiero po 3 miesiacach.
i tu pojawia sie moj problem: czy jesli zaczne brac obydwa te środki jednoczesnie i po tych trzech miesiacach odstawie krete przechodzac na samo HMB to moja masa spadnie??
ps. jesli HMB to zły pomysł to podajcie inny :smile:

maly25
17-09-09, 19:38
kreatyne jesz przez maks 1,5 miesiaca a zamiast hmb kup sobie aminokwasy

kaaanonier
17-09-09, 19:42
wiem jak stosuje sie kreatyne :smile:
aminokwasy.. polecasz jakies??

slim shady
17-09-09, 19:45
a HMB to nie aminokwas ? możesz walnąć bcaa np. xtra z activlaba
tylko na masie nie jest to koniecznością

kaaanonier
17-09-09, 19:55
slim shady czyli do krety dodac bcaa zamiast HMB i po odstawieniu krety spozywac tylko to bcaa??

KowalX
17-09-09, 20:26
witam.
mam problem ktorego nie potrafie sam rozwiazac, mianowicie:
chciałbym jednoczesnie brac kretyne i HMB... Jak wiemy kreta pompuje nas woda ale efekty widac od razu. do tego jesli przestaniemy brac kretyne mimo ze nadal bedziemy cwiczyc wysikamy krete ;/ z kolei efekty HMB widac dopiero po 3 miesiacach.
i tu pojawia sie moj problem: czy jesli zaczne brac obydwa te środki jednoczesnie i po tych trzech miesiacach odstawie krete przechodzac na samo HMB to moja masa spadnie??
ps. jesli HMB to zły pomysł to podajcie inny :smile:

czemu dopiero po 3miesiącach ?
zamiast BCAA kup izolat lub hydrolizat serwatki będziesz miał całą pule aminokwasów
@kaaanonier (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=15893)
kreatyna to również aminokwas

kaaanonier
18-09-09, 14:19
KowalX, po 3 miesiacach bo tak mi powiedział instruktor na silowni. sam nie wiem bo nigdy nie stosowałem.
czyli lepsza bedzie serwatka tak??

KowalX
18-09-09, 14:32
w tym białku masz bardzo dobry aminogram:

http://fitfactory.pl/iso-sensation-93-16kg-vanilia-bean-p-210.html

dodatkowo w jednej porcji jest:
5g Glutaminy
7g BCAA

jak dla mnie jedno z lepszych w tej chwili
ps.
w "BCAA Xtra" masz 5g na porcję to sobie policz co się bardziej opłaca

kaaanonier
18-09-09, 14:40
dzieki KowalX. mam jeszcze jedno pytanie.. mam ten izolat białka serwatki zaczać brac rownoczesnie z kreta czy troche pozniej??

MolderDist
18-09-09, 14:52
KowalX - wiec co radzisz mu pić odżywke białkową przed, w czasie i po treningu, tak?

Raz, ze to go tylko zakwasi bo nie ma żadnego powodu dostarczać tyle białka, a dwa, że organizm nie potrzebuje aż takiego nakładu białka, ktoś wyznacza sobie dziennie powiedzmy 150 g białka, i co dostarczy z 80 g tylko z odżywki? A gdzie tu jedzene do tego?

Pozatym w Bcaa Xtra czy innym takim produkcie nie można patrzeć na sugerowaną porcje producenta bo każdy powininen brac tyle ile wynosi jego waga, intensywnośc treningu itp.

Więc jak coś to nie na porcje, a na 10 g PRODUKTU jest 5 g bcaa ale do tego JESZCZE 3,5 g glutaminy ;-)

KowalX
18-09-09, 15:22
KowalX - wiec co radzisz mu pić odżywke białkową przed, w czasie i po treningu, tak?

Raz, ze to go tylko zakwasi bo nie ma żadnego powodu dostarczać tyle białka, a dwa, że organizm nie potrzebuje aż takiego nakładu białka, ktoś wyznacza sobie dziennie powiedzmy 150 g białka, i co dostarczy z 80 g tylko z odżywki? A gdzie tu jedzene do tego?

Pozatym w Bcaa Xtra czy innym takim produkcie nie można patrzeć na sugerowaną porcje producenta bo każdy powininen brac tyle ile wynosi jego waga, intensywnośc treningu itp.

Więc jak coś to nie na porcje, a na 10 g PRODUKTU jest 5 g bcaa ale do tego JESZCZE 3,5 g glutaminy ;-)

tak na porcję 10g produktu jest 5gbcaa i 3,5glutaminy

tam masz na porcję 7gbcaa i 5g gluty i również można brać według potrzeb.

nie pisz mi o zakwaszaniu ,bo sam nie wiesz co piszesz każde to białko.Oba białka zakwaszają organizm to co poleciłem i niepełnowartościowe bcaa
nie ma sensu brać bcaa podczas treningu ,bo w przewodzie pokarmowym stężenie tym aminokwasów na poziomie odpowiednim jest dopiero po ok 1godzinie ;)maratonów chłopak nie biega,kolarstwem też się nie zajmuje i zamiast przyjmować na 1h przed treningiem bcaa może równie dobrze dać ten izolat i będzie miał większe korzyści niż podanie 3aminów
to samo po treningu
potrawy również można przygotować z dużą ilością bcaa gdzie spokojnie może być 3-7g i gluty też można bez problemu dostarczyć :)

kaaanonier
18-09-09, 15:35
dzieki arus.. czyli najpierw kreta+Creapure 6-8tyg pozniej BCAA Xtra i masa krety zostanie ;)

KowalX
18-09-09, 15:44
kup białko o wiele lepiej zabezpieczy i jest dodatkowo odżywcze

KowalX
18-09-09, 15:57
Źle mnie zrozumiałeś :) Creapure to kreatyna (mono), tyle, że w najczystrzej postaci.
Najważniejsze, zebys trzymał diete, to podstawa. Jak masz kase to mozesz też dorzucic te białko, bo widze, ze kowalX nie odpuści, heh :P Pozdro

hehe ;p ,bo gość nie skorzysta z tego na ile powinien i na 100%ma luki w diecie,na białku lepiej wyjdzie :smile:

MolderDist
18-09-09, 22:18
tak na porcję 10g produktu jest 5gbcaa i 3,5glutaminy

tam masz na porcję 7gbcaa i 5g gluty i również można brać według potrzeb.

nie pisz mi o zakwaszaniu ,bo sam nie wiesz co piszesz każde to białko.Oba białka zakwaszają organizm to co poleciłem i niepełnowartościowe bcaa
nie ma sensu brać bcaa podczas treningu ,bo w przewodzie pokarmowym stężenie tym aminokwasów na poziomie odpowiednim jest dopiero po ok 1godzinie ;)maratonów chłopak nie biega,kolarstwem też się nie zajmuje i zamiast przyjmować na 1h przed treningiem bcaa może równie dobrze dać ten izolat i będzie miał większe korzyści niż podanie 3aminów
to samo po treningu
potrawy również można przygotować z dużą ilością bcaa gdzie spokojnie może być 3-7g i gluty też można bez problemu dostarczyć :)

Kolego nie wmawiaj mi, że coś pisze a nie wem o czym!

Porównaj kwasotwórczość wszystkich aminokwasów podawanych razem a osobno bcaa. Jeżeli jemy normalny posiłek przed treningiem to do czego nam odżywka białkowa? Potrzebujemy jedynie "najwazniejszych" aminokwasów na daną chwile, czyli będzie to arginina, bcaa.

Skoro stężenie tych aminokwasów na poziomie odpowiednim jest dopiero po godzine to po ilu będzie izolat? Po 2 godzinach? No to naprawde lepiej. Pozatym to, ze w MD było podana tabelka ze stężeniami, bez badań i inforamcji jak sprawdzali to nie można tego obiektywnie przyjmować, dla każdego człowieka może być różny czas max stężenia.

Ciągle chyba nie rozumiesz po co stosuje się suplementacje pojedyńczymi aminokwasami, a odżywkami.

Widze, że wymyślasz nowe teorie. Wszyscy zawodnicy (bo myśle, że to najlepszy przykład) stosują własnie pojedyńcze formy aminokwasów okołotreningowo a nie odżywki bo jest to IDIOTYZM. Nie widziałem nikogo kumające aby robił tak jak ty, skoro to taka "o wiele lepsza metoda" to powinna już być dawno znana.

Kolejna sprawa - chyba nie wiesz ile trzeba dostarczyć własnie odpowiednio aminokwasów do określonych celów, Samych bcaa nalezy stosować w ilości minimum 30 g żeby naprawde odczuć pozytywy, o glutaminie nie wspomne bo to jeszcze większe nie opłacalne ilości.

To tak jakbyś tłumaczyć:
- Po co stosować suplementacje kreatyną skoro możemy zjeść 2 kg wołowiny rano i 2 kg po treningu i wyjdzie nam około 10 g kreatyny... :pray:

Kolejne głupstwo - po co wydawać 2 x więcej kasy na izolat w okresie masy? W tym okresie nie zaszkodzi nam pare gram laktozy i równie dobrze zadziała zwykłe WPC.

Jeżeli chcesz odpowiadać, to prosze, abyś robił to porzadnie z argumentami, a nie odpisywał wyrywkowo, to poprawi dyskusje.

KowalX
18-09-09, 22:32
wołowina w takich ilościach na zdrowie Ci nie wyjdzie ;)
wiem jak jest z zakwaszaniem napisałem ,że oba zakwaszają i tak jest,bo z tego co napisałeś ty tak nie wynikało(jak już masz problem dodaj węgli będzie trochę zasady)...
czy ja gdzieś napisałem ,że ma zjeść posiłek i do tego jeszcze białko walić chyba coś nie tak czytasz.Co do wymyślania teorii to takie komentarze zachowaj dla siebie ok,bo sobie nie życzę lepiej uważnie przeczytaj posty ,a nie przytaczasz rzeczy,których nie powiedziałem zacytuj gdzie napisałem by jadł posiłek i do tego jeszcze białko ,przeczytaj post nad twoim .Napisałem wyraźnie ,że dla gościa będzie to lepszym rozwiązaniem niż podawanie tylko trzech aminów,nie ,że bcaa jest złe tylko ,że może je dostarczyć z pożywienia i dla niego będzie to lepszym wyborem.Co do stężenia ,ale i oczywiście ,ale nie mam zamiaru przez internet pisać ,że jeden gość ma połykać krete czy bcaa czy co tam innego 30min przed ,następny 40.Około po 1h jest najwyższe stężenie bcaa i jest to najodpowiedniejszy czas.
Tak posiłek dobrze jest spożyć 2h przed i odżywkę również ,a aminy na 1h ,więc ? :)
Tak, zawodnicy i wiedzą po co z tym,że oni mają odżywianie na poziomie ,a suple są uzupełnieniem.I wyraźnie chłopak pytał o coś by utrzymać masę po cyklu tylko nie pisz ,że podałem złe rozwiązanie,albo kolejnych rzeczy ,których nie napisałem ok

MolderDist
18-09-09, 22:39
Chyba logiczne ze przed treningiem nalezy zjeśc posiłek więc sądziłem ze i ty jesz, jeżeli radzisz pić odżywke przed treningiem bez wcześniejszego zjedznia posiłku to coś nie halo.

Nie chce robić żadnych tutaj wycieszek interpersonalnych, dyskutujemy, nie zgadzam się z Twoimi poradami tutaj w sprawie izolatu i podaje argumenty dlaczego, więc nie wiem czego możesz sobie nie życzyć ;-)



Tak, zawodnicy i wiedzą po co z tym,że oni mają odżywianie na poziomie ,a suple są uzupełnieniem.I

Skoro nie ma odpowiedniego odżywiania to po co wogole stosować suplementacje?!

Chciałbym żebyś się odniósł po kolei do moich argumentów z poprzedniego posta bo mi nie odpowiedziałeś na wszystko tak jak prosiłem, wtedy będzie wiadomo z czym się nie zgadzasz i będzie można kontynuować.

KowalX
18-09-09, 23:17
Chyba logiczne ze przed treningiem nalezy zjeśc posiłek więc sądziłem ze i ty jesz, jeżeli radzisz pić odżywke przed treningiem bez wcześniejszego zjedznia posiłku to coś nie halo.


a dlaczego nie właśnie po to jest odzywka, dodajesz węgli i masz kompletny posiłek chyba po to to jest + trochę tłuszczu.Bcaa wystarczy ok 1g na kilo.
i pytanie ty uważasz ,że aminy bcaa z odżywki działają inaczej niż wyizolowane?



Skoro nie ma odpowiedniego odżywiania to po co wogole stosować suplementacje?!w celu uzupełnienia braków w diecie,wzmocnienia efektów treningów po przez uzupełnianie o dodatkowe ilości konkretnych supli.


Nie chce robić żadnych tutaj wycieszek interpersonalnych, dyskutujemy, nie zgadzam się z Twoimi poradami tutaj w sprawie izolatu i podaje argumenty dlaczego, więc nie wiem czego możesz sobie nie życzyć ;-)właśnie nie życzę sobie byś przytaczał tekst ,którego nie powiedziałem:


Jeżeli jemy normalny posiłek przed treningiem to do czego nam odżywka białkowa? tego nigdzie nie napisałem ,a wręcz,że gość na 100% nie ma dobrze zbilansowanej diety i ten zakup na lepiej mu wyjdzie.


KowalX - wiec co radzisz mu pić odżywke białkową przed, w czasie i po treningu, tak?to też nie wiem z kont wziąłeś


Raz, ze to go tylko zakwasi Napisałem ,że bcaa również zakwasi jak każde białko(nie pisałem czy więcej czy mniej po prostu wywnioskowałem ,że z tego co napisałeś wychodzi ,że aminy tego nie zrobią,więc się nie zrozumieliśmy i tyle).I nie widzę ,żadnych innych przeciwwskazań , a wyrównać ph to chyba nie problem


Skoro stężenie tych aminokwasów na poziomie odpowiednim jest dopiero po godzine to po ilu będzie izolat? Po 2 godzinach?właśnie po ok takim czasie


No to naprawde lepiej. ani lepiej ,ani gorzej trzeba odpowiednio stosować


Pozatym to, ze w MD było podana tabelka ze stężeniami, bez badań i inforamcji jak sprawdzali to nie można tego obiektywnie przyjmować, dla każdego człowieka może być różny czas max stężenia.nie odnoszę się do tego magazynu.Owszem u każdego zawsze coś tam się różni ,ale to można powiedzieć o każdym suplu i nie będę przez neta zgadywał czy komuś np kreta wchłania się po 30 czy 40minutach

fallenursus
18-09-09, 23:58
jak zjem posilek przedtreningowy, to udaje sie na kanape a nie na silownie. a krew zamiast wedrowac do miesnia, skupia sie na bebechach i trawieniu papu co przed treningiem wsunolem do buzi :)myslalem ze pawia puszcze cisnac na klate, serio :evil:
never again!:smile: