PDA

Zobacz pełną wersję : fbw 15 lat



xxmłodyxx
17-09-09, 16:35
czyli tak. Jeśli chodzi o system treningu to wybieram fbw 15-10-5...
metoda w FBW 15-10-5

To metoda z 3-zestawami powtórzeń.Metoda która ma za zadanie zaskakiwać nasze mięśnie zmianą powtórzeń np: co 2-tygodnie czyli:
1-2tygodn 15powtórzeń
2-4tygodni 10powtórzeń
4-6tygodni 5powtórzeń

Sesja I 15powtórzeń
Sesja II 10powtórzeń
Sesja III 5powtórzeń

A
Nogi:Przysiady z sztangą na barkach 3s
Plecy:Podciąganie się na drążku szeroko 3s
Klatka:Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s
Barki:Wyciskanie sztangi z klatki 3s
Triceps:Pompki odwrotne 2s
Biceps:Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s

B
Nogi:Przysiad wykroczny 3s
Plecy:Wiosłowanie Sztangą w opadzie tułowia 3s
Klatka:Wyciskanie sztangielek ławka skos (głową w górę) 3s
Barki:Wznosy ramion bokiem w górę 3s
Triceps:Francuskie wyciskanie za głowy leżąc 2s
Biceps:Uginanie ramion z sztangielkami na przemian "supinacją nadgarstka" 2s

C
Nogi:Uginanie nóg leżąc na brzuchu 3s
Plecy:Martwy Ciąg 3s
Klatka:Rozpiętki na ławce poziomej/wyciskanie sztangi głową w dół 3s
Barki:Wyciskanie sztangi zza karku 3s
Triceps:Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Biceps:Uginanie ramion na przemian chwyt "młotkowy" 2s

co do poprawy???

.Smile
17-09-09, 16:40
chyba zartujesz ze w takim wieku chcesz robic fbw :D:D

xxmłodyxx
17-09-09, 16:47
chyba zartujesz ze w takim wieku chcesz robic fbw :D:D

w temacie który czytałem pisało ze ten trening jest dla wszystkich...patrząc po twoim stażu to mniej wiesz odemnie....pozdro(nie chce kogos obrazac)

ciaastek91
17-09-09, 16:58
nie lepiej normalne hst zrobic a nie jakies kombinowane?

xxmłodyxx
17-09-09, 17:09
do jakiegoś porządnego planu przymierzam się już spory czas...teraz postanowiłem robić ten wiec nawet nie próbujcie mi odradzać, tylko pomóżcie go skorygować jeśli są błędy...

kubaCK
17-09-09, 18:22
niby czemu ma nie robic fbw??? niech sie ten usmiechniety atleta wypowie co tam pisal wyzej...

.Smile
17-09-09, 21:27
kubaakorona a proszę bardzo. Na początek sprostuję wypowiedź autora - profilu nie aktualizowałem już baaaardzo długo, jednak gdybyś choć trochę pomyślał, to wiedziałbyś że w tym przypadku nie liczy się wiedza praktyczna (broń boże, nie jestem aż tak głupi nie obrażając nikogo tutaj...) lecz praktyczna. To co widziałem na własne oczy, przekonało mnie do tego co tutaj "głoszę".

Jesteś w wieku, kiedy Twój organizm się rozwija, rosną włoski na fjucie, pod pachami itd. Hormony buzują, kości rosną i takie tam pierdoły. Trening, który wybrałeś a jest nim - fbw - full body workout, to trening zawierający podstawowe ćwiczenia, takie jak mc, wyciskanie, pp, mp, przysiady, wiosło etc. w których to angażowane są duże partie stawów, mięśni itd. Oznacza to, że w twojej fazie życia, kiedy właśnie rośniesz, stawy nie powinny mieć żadnego obciążenia siłowego, dlaczego? Dowiesz się na biologii jeżeli będziesz zważał na to co mówi nauczyciel. Brak odpowiedniej techniki (przekonaj mnie, że ją posiadasz, to będąc twoim ojciem pozwoliłbym Ci ćwiczyć fbw 5x5 40% maksymalnym obciążeniem) tylko Ciebie skrzywi, nie wiesz chyba jak wygląda osoba zaczynająca ćwiczyć w 15 roku życia takie ćwiczenia jak Martwy ciąg, czy siady... nie wiesz? A ja wiem. Jeżeli chcesz ćwiczyć, to przez rok pochodź sobie na basen, biegaj, graj w kosza, bierz sterydy. Kluczem jest aktywny tryb życia, i wierz mi - za rok będziesz idealnie przygotowany na siłownie. Teraz jak musisz ćwiczyć, bo ciebie biją na podwórku to lekki trening domatora z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Pozdro,


w dodatku, zamiast siedzieć i układać głupie plany treningowe. Mógłbyś czasem zajrzeć do podwieszonych i przeczytać taki o temat:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15375

ale rozumiem, że oczy widzą tylko to co chcą widzieć. Z tymi sterydami w poście żartowałem oczywiscie ;d

kubaCK
18-09-09, 13:44
takie cwiczenia jak siady czy mc to moze sobie ladowac nie maxami (delikatnie), a inne cwiczenia niech robi, nic mu nie bedzie chyba ze nie ma pojecia jak cwiczyc... nie zagladalem w jego profil nie wiem jak wyglada nie chce mi sie;] w kazdym razie jak jestes poczatkujacy nie rob fbw , laduj split i gitara...

YoDa
18-09-09, 14:26
w czym niby znowu ten martwy ciąg ma przeszkadzać?
dajcie konkrety a nie odsyłajcie na lekcje biologii

krul_leff
18-09-09, 15:00
zawsze panowało stwierdzenie żeby nie dźwigać dużych ciężarów w młodym wieku, mit niby obalony, ale gdybym chciał jeszcze urosnać to też bym unikał siłowni - kto wie co powiedzą za 5-10 lat ;) ?

Beggi
18-09-09, 15:02
zawsze panowało stwierdzenie żeby nie dźwigać dużych ciężarów w młodym wieku, mit niby obalony, ale gdybym chciał jeszcze urosnać to też bym unikał siłowni - kto wie co powiedzą za 5-10 lat ;) ?

To potem będzie brał sterydy i urośnie

mlody1144
18-09-09, 15:20
ty smile nie gadaj o wlsokach na faji bo nie kazdy jest taki ze ma mutacje glosu na koniec gimnazju i wlosy zaczynaja mu rosnac ktos kto sie szybiej rozwija ma calkiem inaczej ja mutacje mialem w podstawowce(6klasa) a apropo np wzrostu 2 tygodnie temu bylem na rentgenie w szpitalu i wlasnie moje nogi przestały rosnąć a jeszcze pol roku temu chrząstki byly calkeim otwarte dodam ze jestem z roku xxmlodyxx

Beggi
18-09-09, 16:22
ty smile nie gadaj o wlsokach na faji bo nie kazdy jest taki ze ma mutacje glosu na koniec gimnazju i wlosy zaczynaja mu rosnac ktos kto sie szybiej rozwija ma calkiem inaczej ja mutacje mialem w podstawowce(6klasa) a apropo np wzrostu 2 tygodnie temu bylem na rentgenie w szpitalu i wlasnie moje nogi przestały rosnąć a jeszcze pol roku temu chrząstki byly calkeim otwarte dodam ze jestem z roku xxmlodyxx

Coś o tym wiem :*

xxmłodyxx
19-09-09, 11:11
kubaakorona a proszę bardzo. Na początek sprostuję wypowiedź autora - profilu nie aktualizowałem już baaaardzo długo, jednak gdybyś choć trochę pomyślał, to wiedziałbyś że w tym przypadku nie liczy się wiedza praktyczna (broń boże, nie jestem aż tak głupi nie obrażając nikogo tutaj...) lecz praktyczna. To co widziałem na własne oczy, przekonało mnie do tego co tutaj "głoszę".

Jesteś w wieku, kiedy Twój organizm się rozwija, rosną włoski na fjucie, pod pachami itd. Hormony buzują, kości rosną i takie tam pierdoły. Trening, który wybrałeś a jest nim - fbw - full body workout, to trening zawierający podstawowe ćwiczenia, takie jak mc, wyciskanie, pp, mp, przysiady, wiosło etc. w których to angażowane są duże partie stawów, mięśni itd. Oznacza to, że w twojej fazie życia, kiedy właśnie rośniesz, stawy nie powinny mieć żadnego obciążenia siłowego, dlaczego? Dowiesz się na biologii jeżeli będziesz zważał na to co mówi nauczyciel. Brak odpowiedniej techniki (przekonaj mnie, że ją posiadasz, to będąc twoim ojciem pozwoliłbym Ci ćwiczyć fbw 5x5 40% maksymalnym obciążeniem) tylko Ciebie skrzywi, nie wiesz chyba jak wygląda osoba zaczynająca ćwiczyć w 15 roku życia takie ćwiczenia jak Martwy ciąg, czy siady... nie wiesz? A ja wiem. Jeżeli chcesz ćwiczyć, to przez rok pochodź sobie na basen, biegaj, graj w kosza, bierz sterydy. Kluczem jest aktywny tryb życia, i wierz mi - za rok będziesz idealnie przygotowany na siłownie. Teraz jak musisz ćwiczyć, bo ciebie biją na podwórku to lekki trening domatora z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Pozdro,


w dodatku, zamiast siedzieć i układać głupie plany treningowe. Mógłbyś czasem zajrzeć do podwieszonych i przeczytać taki o temat:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15375

ale rozumiem, że oczy widzą tylko to co chcą widzieć. Z tymi sterydami w poście żartowałem oczywiscie ;d

i to dowód ze to forum schodzi na psy...bez urazy ale admini i moderatorzy pszestali sie wypowiadac....miałem czas w kiedy bardzo duzo czytałem o dojrzewaniu i wzroscie człopwieka i ten link który mi dałes to czytałem juz bardzo dawno....

staram sie nie przeciązac kregosłupa....mc robie małym ciezarem zaczynam od 30kg a koncze na 50kg, a rekord to był 130 teraz nie wiem ile wezme...wiosłowanie tez cos koło tego i wyciskanie na barki tez...jedynie na klate biore wiecej na seriach bo zaczynam od 55 -60kg zależy jaki trening...przysiady tez robie małym ciezarem...staram sie nauczyc techniki... nie jestem początkujący i dlatego przezucam sie ze splitu na cos nowego

.Smile
19-09-09, 13:50
spoko, cwicz. Za 2-3 miesiace bierz sterydy aby byly lepsze efekty, ot co.

benek156
25-09-09, 12:52
Ja ćwiczę od 5 klasy podstawowej, miałem wiele ćwiczeń obciążających kręgosłup i mnie nic nie powyginało. jeśli ćwiczenia są wykonywane poprawnie to nie ma szans na jakieś urazy kręgosłupa. Więc powodzenia z tym treningiem. pozdro dla wszystkich:)

dominator875
25-09-09, 13:06
MC i przysiady robilem w wieku 15 lat z obciazeniem max uroslem do 182 cm wiec rob jak uwazasz ale nie polecam duzych ciezarow

1Matt
25-09-09, 13:15
u mnie ćwiczenie na siłowni wyprostowało mi kręgosłup:) z czego jestem bardzo zadowolony, wcześniej robiąc fotki przy napinaniu mięśni ostro było widać skrzywienie kręgosłupa, teraz nie ma po nim śladu:) co do wzrostu i ćwiczeń w młodym wieku (dużymi ciężarami), radze poczytać parę artykułów bo sprawa jest dyskusyjna, póki co jest jest udowodnione że poniżej ok. 15 roku życia jest to niebezpieczne.

benek156
25-09-09, 14:34
Jest bezpieczne, jeśli wiemy jak to ćwiczenie wykonać. Przysadka mózgowa podczas extremalnego wysiłku daje o 4% więcej hormonu wzrostu niż normalnie. Przykład to stong mani którzy od młodych lat się nie oszczędzali a mają po 190cm wzrostu i powyginani raczej nie są.......

KowalX
25-09-09, 14:36
Przysadka mózgowa podczas extremalnego wysiłku daje o 4% więcej hormonu wzrostu niż normalnie. Przykład to stong mani którzy od młodych lat się nie oszczędzali a mają po 190cm wzrostu i powyginani raczej nie są.......

to chyba nie tak, ekstremalne ćwiczenia mogą zaburzać proces wzrostu

1Matt
25-09-09, 14:47
tak wytwarza więcej hormonu, ale mówimy o zbyt młodym wieku gdzie na nią jest zbyt duży nacisk dawany... i wtedy jest odwrotnie, ona się niszczy.

benek156
25-09-09, 14:58
Nie wiem, jak wyjaśnić ci to pisząc ale tak jest. Ćwiczeniami stresujemy organizm, a ten aby temu sprostać wydziela większą ilość odpowiednich hormonów. Nie możemy zaburzyć procesu wzrostu ćwiczeniami, chyba że zbytnio obciążamy kręgosłup.

benek156
25-09-09, 15:07
Jeśli koksów nie bierzesz to nie ma szans na zniszczenie przysadki nieważne, w jakim wieku ćwiczysz. Przysadka mózgowa, nawet w organizmie, który buzuje hormonami ma jeszcze pewien dyferencjał który trudno wykorzystać by pracowała na najwyższych obrotach. No chyba że koks.........

1Matt
25-09-09, 15:17
dobrze napisałeś:) chodziło mi właśnie o to zbyt duże obciążenie;)

benek156
25-09-09, 15:24
Więc rozumiesz czy nie rozumiesz??:)