PDA

Zobacz pełną wersję : konkretny trening



blt
03-01-07, 19:54
siema na tym forum jestem nowy co nie znaczy ze krotko cwicze
wlasnie ulozylem sobie plan czesciowo go realizowalem ale od nowego roku zamierzam sie naprawde przylozyc do cwiczen i chcial bym azeby osoby ktore sa w temacie wypowiedzialy sie
cwicze w :

Piatek
Sobote
Niedziele
Poniedzialek

sroda czwartek piatek WOLNE
tylko w te dni moge cwiczyc inne odpadaja


PONIEDZIALEK \ PIATEK

KLATKA
wyciskanie lawka plaska

TRICEPS
wyciskanie w waskim uchwycie
12 (powtorzenia)
10
8
6

wyciskanie francuskie
12
10
10
8

prostowanie rak przy atlasie (takie samo jak z linka tylko wersja z drazkiem)
10
8
8
8


SOBOTA

MARTWY CIAG
6 seri

PLECY
podciaganie
4x8

wioslowanie hantelka
12
10
8
8

podciaganie drazka siedzac do dolnej czesci klatki piersiowej (na atlasie)
10
10
8
8

NIEDZIELA

PRZYSIADY
6 seri

LYDKI
20
20
18
18

BICEPS

stojac lamanym gryfem
12
10
8
6

modlitewnik lamany gryf
12
10
8
8

hantelki na zmiane stojac
10
10
8
8

(czasami jeszcze 2 3 serie o kolano )

dodam jeszcze ze moje treningi sa ustawione bardziej pod 3boj silowy a nie typowy trening kulturystyczny
choc tez cwicze rece i lydki i tez mi zalezy azeby jakos ladnie wygladac
MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO JEST NAPISANE W MIARE CZYTELNIE
dzieki za wskazzowki i za chec pomocy

POZDRAWIAM!!

jonasz7
03-01-07, 20:20
Nie możesz ćwiczyć cztery dni pod rząd, a potem trzy dni przerwy!!
Musisz coś z tym zrobić.

Na klatke za mało na triceps za dużo!!
Ułuż od nowa ten plan bo ten troszke taki nie za bardzo.
pzdr.

blt
03-01-07, 20:33
dni nie zmienie bo mam szkole i pracuje inaczej nie da rady jak bym mogl inaczej to bym tak nie cwiczyl
a co do klatki to robie typowo trening silowy bo konkretnie interesuje mnie sila (cwicze generalnie cwicze 3 boj)
a na triceps 3 cwiczenia to naprawde nie jest duzo
jak bym zmniejszyl liczbe cwiczen to bym go wogule nie czul na drugi dzien

i co znaczy nie zabardzo?? |:

jonasz7
03-01-07, 20:43
W takim razie może sprubuj ćwiczyć trzy dni, zrób dzień wolny pomiędzy tymi czteroma.
Co do bicepsa, to nie zmniejszaj ćwiczeń tylko liczbe serii możesz zamienić jakieś ćwiczenioe na młotkowy.
Musisz tak sobie trening ułożyć żeby twoje mięśnie były równo wytrenowane, nie możesz na coś ćwiczyć tyle serii na tyle a na to tylko aby było.

RTozumiem że na klate walisz siłowy trening, który bardzo męczy mięśnie. Więc może rób klatke raz w tyg.
Jedno ćwiczenie na klatke to za mało, jak już tak bardzo chcesz oszczędzać klatke to ćwicz ją raz i dołuż rozpiętki.
pzdr.

Kakashi
03-01-07, 20:51
to znaczy ze jest niedopracowany :D
zmien sobie połaczenie miesni

nie cwicz dwa razy klaty i trica!!

zrób np tak
piatek klata + triceps
sobota plecy + kaptury + biceps
niedziela tez wolne!! (jesli nie masz czasu radze cwiczyc tylko 3 razy z przerwa pomiedzy w tygodniu niz 4 pod rzad)
poniedziałek barki + nogi

na kaltke musisz dołozyc cwiczniea takie jak wyciskanie na skosie, rozpietki wyciskanie sztangielek.

MARTWY CIAG
6 seri

PRZYSIADY
6 seri
po 6 serii to chyba za duzo!!

(czasami jeszcze 2 3 serie o kolano )
to juz za duzo!! spalisz sie.

a jesli cwiczysz trójbój siłowy to bardziej radze cwiczyc na sile a nie na mase??:> pozdro:D

blt
03-01-07, 20:53
przez 3 dni klatka spokojnie sie zregeneruje to po raz
po 2 na rozpietkach sily nie zrobie
po 3 KLATKA MARTWY I PRZYSIADY robie tak jak robie i nie zmienie tego bo widze efekty
po 4 wolal bym cwiczyc 4 razy w tygodniu a nie 3
dalej biceps i triceps cwicze raz w tygodniu
3 cwiczenia po 4 serie mysle ze to ani za duzo ani za malo

tyna triceps za dużo!!

jaa na triceps 3 cwiczenia to naprawde nie jest duzo
jak bym zmniejszyl liczbe cwiczen to bym go w ogóle nie czul na drugi dzien

tyCo do bicepsa, to nie zmniejszaj ćwiczeń tylko liczbe serii możesz zamienić jakieś ćwiczenioe na młotkowy. tego nie skumalem ...
co ma do tego biceps ??

jonasz7
03-01-07, 20:58
Co do bicepsa, to nie zmniejszaj ćwiczeń tylko liczbe serii możesz zamienić jakieś ćwiczenioe na młotkowy

To proste nie rób trzech ćwiczeń po czteryserie, tylko trzy ćwiczenia po trzyserie.
A hantelki na przemian wyżuć a wżuć mlotkowy.
pzdr.

blt
03-01-07, 20:59
a jesli cwiczysz trójbój siłowy to bardziej radze cwiczyc na sile a nie na mase??:> pozdro:D
no wlasnie cwicze na sile :) (to mam naprawde dobrze rozpisane i nie zmienie nic z tych 3 cwiczen)


blt napisał/a:
(czasami jeszcze 2 3 serie o kolano )

to juz za duzo!! spalisz sie.

no fakt z tym sie zgodze

kaptorow i barkow nie cwicze bo nie widze w tym sensu tu zdania tez nie zmienie :)

Kakashi
03-01-07, 21:00
po 4 wolal bym cwiczyc 4 razy w tygodniu a nie 3
wolałbys ale miesnie moga tego nie wytrzymac!

przez 3 dni klatka spokojnie sie zregeneruje to po raz
no skoro chcesz robic tylko wyciskanie płaskie to sukcesow w trójboju nie wróze...uwierz ze na tym tez wyrobisz robie siełe...a jak nie to wyciskaj hantle...i na skosie!! jedno cwicznie to za mało

po 3 KLATKA MARTWY I PRZYSIADY robie tak jak robie i nie zmienie tego bo widze efekty
skoro tego i tak nie zmienisz to po co pytasz o porady??:P

na triceps 3 cwiczenia to naprawde nie jest duzo
tyle jest w sam raz!! nie radze wiecej

jak bym zmniejszyl liczbe cwiczen to bym go w ogóle nie czul na drugi dzien
to znaczy ze musisz sie bardziej przyłozyc do treningu...moze zrób super serie??

blt
03-01-07, 21:03
Co do bicepsa, to nie zmniejszaj ćwiczeń tylko liczbe serii możesz zamienić jakieś ćwiczenioe na młotkowy

To proste nie rób trzech ćwiczeń po czteryserie, tylko trzy ćwiczenia po trzyserie.
A hantelki na przemian wyżuć a wżuć mlotkowy.
pzdr.

wlasnie robie tak bo takie treningi wogule nie ruszaly mojego bica i trica 3 cwiczenia i 3 serje to ZAMALO !! teraz jak robie trening to wiem ze cwicze
a hantelki robie na zmiane
10 (z obrotem)
10 (mlotkowe)
8 (z obrotem)
8 (mlotkowe)

jonasz7
03-01-07, 21:05
moze zrób super serie??

O ciekawe rozwiązanie!!
blt, nie bądź taki uparty, my chcemy tobie pomóc,a nie zaszkodzić.
pzdr.

blt
03-01-07, 21:11
przez 3 dni klatka spokojnie sie zregeneruje to po raz
no skoro chcesz robic tylko wyciskanie płaskie to sukcesow w trójboju nie wróze...uwierz ze na tym tez wyrobisz robie siełe...a jak nie to wyciskaj hantle...i na skosie!! jedno cwicznie to za mało
no wlasnie jak dozucilem skosne hantelki to mi tak sila poleciala ze h.j kurcze z treningu na trening widze efekty
co do sukcesow to mam troszke inne zdanie ;)

po 3 KLATKA MARTWY I PRZYSIADY robie tak jak robie i nie zmienie tego bo widze efekty
skoro tego i tak nie zmienisz to po co pytasz o porady??:P
no wlasnie odnosnie tego nie pytam tylko odnosnie reszty

na triceps 3 cwiczenia to naprawde nie jest duzo
tyle jest w sam raz!! nie radze wiecej
no wlasnie robie 3 cwiczenia :)


jak bym zmniejszyl liczbe cwiczen to bym go w ogóle nie czul na drugi dzien
to znaczy ze musisz sie bardziej przyłozyc do treningu...moze zrób super serie??[/quote]
bardziej przylozyc ??
robie dokladne dynamiczne ruchy czuje miesnie spinam przy zgieciu (biceps) i przy prostowaniu(triceps)

[ Dodano: 03-01-2007, 20:15 ]
blt, nie bądź taki uparty, my chcemy tobie pomóc,a nie zaszkodzić.
nie jestem uparty :)
tylko poprostu skoro cwicze i widze ze efekty sa ktore sobie zalozylem wczesniej to nie widze powodu zmieniac trening
chodzi mi konkretnie o lapy
i jak w tak ch.jowe dni rozplanowac cwiczenia

jonasz7
03-01-07, 21:21
Ja już się nie odzywam, ty chyba nie chcesz rady, tylko chcesz się kłucić!
Dajemy ci rady, wskazówki a ty nadal się mocno upierasz przy swoim, nie koniecznie słusznie.


blt napisał/a:
na triceps 3 cwiczenia to naprawde nie jest duzo

tyle jest w sam raz!! nie radze wiecej
no wlasnie robie 3 cwiczenia

Tyle w sam raz, a na klatke większy mięsień robisz jedno??? :idea:
Coś chyba nie tak!!
pzdr.

blt
03-01-07, 21:31
przeciesz sie nie kluce ....

no to mowie ze jak dozucilem wyciskanie hantelek na skosie to mi sila spadla ...
i wydaje mi sie ze to przes to
a procz tego robie jeszcze wyciskanie w waskim uchwycie i to juz jest za duzo

apropo klaty robie kilka seri lzejszych i 3 4 serie z niemalze max obciazeniem mysle ze klata dostaje po dupie i skoro co trening lub co 2 ostatnia seria zwieksza sie o 2,5kg to chyba nie ma sensu nic zmieniac no nie ??
nie robie rzezby masy wytrzymalosci tylko sile na lawie plaskiej malo tego to akurat mi wchodzi
jonasz7 widzisz sens zmieniania cwiczeni dotyczacych klaty ??
bo ja nie

jonasz7
03-01-07, 22:42
no to mowie ze jak dozucilem wyciskanie hantelek na skosie to mi sila spadla ...
i wydaje mi sie ze to przes to
a procz tego robie jeszcze wyciskanie w waskim uchwycie i to juz jest za duzo

apropo klaty robie kilka seri lzejszych i 3 4 serie z niemalze max obciazeniem mysle ze klata dostaje po dupie i skoro co trening lub co 2 ostatnia seria zwieksza sie o 2,5kg to chyba nie ma sensu nic zmieniac no nie
nie robie rzezby masy wytrzymalosci tylko sile na lawie plaskiej malo tego to akurat mi wchodzi
jonasz7 widzisz sens zmieniania cwiczeni dotyczacych klaty


Masz tu odpowiedź żeby nie robic klaty dwa razy w tyg. i to jeszcze przy takim rożłożeniu!!
pzdr.

sławo
04-01-07, 09:03
nie wiem po co dałeś ten plan do oceny jak z nikim się nie zgadzasz

jak wiesz że jest takie dobry to nie pytaj się nikogo o zdanie tylko ćwicz


mówisz że ćwiczysz trójbój a widzę że w ogóle nie znasz podstaw ćwiczeń siłowych

jest szereg ćwiczeń poprawiających np siłę na płaskiej

a ty nawet barków nie ćwiczysz myślisz że barki nie biorą udziału przy wyciskaniu klasycznym

to samo martwy myślisz że jak nie będziesz ćwiczył dwugłowego uda to bedziesz miał dobre wyniki

blt
04-01-07, 18:39
kurcze odnosnie barkow to chowam je podczas wyciskania (jesli wiesz o co chodzi)
odnosnie martwego to po kilku serjach mam ciezkie zakwasy na nogach wiec chyba jest dobrze no nie ?? zreszta prosilem o ocene pod wzgledem dobrania dni i cwiczen a nie reszty
jesli znasz cwiczenie poprawiajace sile na lawce to powiedz

powiem moze tak mam rozpiske od mistrza swiata juniorow w trojboju silowym ulozonego specjalnie podemnie ciezary serie i powturzenia malo tego niecwicze caly czas tak samo lecz na kazdym treningu notuje wzrost sily i nie zamierzam tego zmieniac bo nie ma sensu

chodzi mi o to ze mam 4 wolne dni piatek sobote niedziele i poniedzialek chcialbym popracowac nad bicepsem i tricepsem bo wygladaja katastrofalnie plecy azeby je wzmocnic i lydki ot tak
barkow nie cwicze bo od kad pamietam robilem pompki i mi takie barki wy.ebaly ze wygladaja smiesznie do klaty i rak

klate musze cwiczyc 2 razy w tygodniu i to tez sie nie zmieni
jesli ma ktos jakies propozycje to prosze pisac za wszystko dziekuje

sławo
04-01-07, 19:03
połączenia nie są złe

możesz za jakieś 4-5 tygodni zamienić bica z tricem żeby bić był jako priorytet


i jeszcze tak uwaga

modlitewnik daj na koniec

a i przy martwym wiem że wolisz ze względu na siłę żeby był jako pierwszy
ale przez to możesz nie przećwiczyć dobrze pleców nie wiem jak mocne masz prostowniki



a podaj ten plan co ci napisał ten gość
i ja się może jeszcze czegoś nauczę

blt
05-01-07, 16:18
spoko modlitewnik to dobry pomysl :)
plecy po podciaganiu samym mam tak uciulane ze ho ho
a jeszcze sa 2 cwiczenia .....
jak chcesz to ci moge przeslac na pw bo nie chcem glupich komentarzy odnosnie tamtago treningu a jest on zupelnie inny niz trening kulturystyczny
a jest niezly bynajmniej dla mnie