PDA

Zobacz pełną wersję : przykurcze miesni ?



michal_f
14-09-09, 15:35
Siema... gadalem dzisiaj z gosciem od wuefo o cwiczeniach itp i mowil mi ze gdy cwicze na mase aby staral sie takze biegac. Uzasadnil to tym ze nie biegajac moga powodowac sie przykurcze miesni. Podal przyklad jakis tam swoich kolegow ( koksujacych) ze po treningu nie sa w stanie podniesc do samej gory rak i to jest spowodowane przykurczem miesni.
Slyszeliscie o czyms takim ? Moze macie jakies arty o tej sprawie ;)
Troche sie zdziwilem gdy on mi to powiedzial bo nikt nawet koksujacy o czym stakim nie pisal.
Nie chce mi sie wierzyc w to troche ale koles jest w porzadku i znam go od lat wiec raczej bajek mi nie opowiadal ;)
Co o tym sadzicie ?

Fehu
14-09-09, 15:46
Również jestem zdania żeby łączyć ćwiczenia tlenowe i bez tlenowe.
Także uważam ze Twój WF-ista ma race bo przecież żeby miesnie również rosły potrzebuja odpowiedniego rozciagania ktorego nie da sie osiagnac na silowni a np. podczas biegu i owszem czy tam innych sportów

Anaboliczny Koks
14-09-09, 15:53
Na Yt byl ,albo jest filmik z Mariuszem Pudzinowskim i on mowil ,ze po treningu trzeba ,sie rozciagac i robic trening aerobowy wlasnie np biegac .

Symu
14-09-09, 16:14
ARgument dał słaby, chyba ze wplotl tam jakies zdanie o rozciaganiu. Ale ogolnie miał racje. Z perspektywy czasu moge powiedziec że aeroby są bardzo potzrebne a moze nawet konieczne żeby uniknac problemow z ukladem krazenia. Po kilku kg masy obudzicie sie kompletnie bez kondycji co powoduje ogolnie slabe samopoczucie.

fallenursus
14-09-09, 16:31
żeby uniknac problemow z ukladem krazenia. Po kilku kg masy obudzicie sie kompletnie bez kondycji co powoduje ogolnie slabe samopoczucie.

dokladnie to.

Beni
14-09-09, 22:57
ale to juz chyba profesjonalisci musza to stosowac? czy raczej kazdy kto trenuje? bo ja po wykonaniu cwiczen spadam zaraz do domu...:]