PDA

Zobacz pełną wersję : Plan-pytania



GRUCHA_PL
08-09-09, 18:13
Witam!
Mam kilka pytań odnośnie zaplanowanego przeze mnie cyklu na siłowni:
1. Mam zamiar ćwiczyć w taki sposób, że nie będę miał ustalone co w którym dniu tylko kolejno:
DZIEŃ I mięśnie klatki i brzucha; DZIEŃ II nogi(różne ćw.); DZIEŃ III (ręce-biceps, triceps i przedramię). DZIEŃ IV tylko interwał? Czy jest to dobre rozwiązanie?
2. Czy prawdą jest, że lepiej jest robić kilka-kilkanaście różnych ćwiczeń obciążających mięśnie z różnorakich stron niż wciąż to samo tylko więcej powtórzeń?(np. na klatę robić wiele zupełnie zróżnicowanych ćwiczeń niż tylko sztanga i jazda w kółko to samo)?
3. Czy przed siłownią dobrą rozgrzewką będzie „interwał” dalej skakanka, brzuszki, przysiady, pompki, ogólne rozciąganie? Wszystko w granicach należytych rozgrzewce.
4. Chciałbym przez kolejne dwa miesiące zgubić max 10kg a później przybierać ale już na mięśnie. Czy możecie mi pomóc dobrać jakiś preparat?(wiek 18 lat, żadnych przeciwwskazań zdrowotnych).
Pozdrawiam

Trother
08-09-09, 18:42
Hmmm widzę że zależy ci na redukcji....
Zastosuj trening na rzeźbę myślę że na początek wystarczy 5x w tyg.
Na każdym treningu musisz dać z siebie wszystko
Pamiętaj o dużej liczbie powtórzeń od 15 do 30
Serie 4 i krótkie przerwy między nimi 30-50sek
Ciężar do 50%MC
Tętno serca musi być stale wysokie nie może spaść poniżej 120/min a max może wynosić nawet od 140-160/min
Ćwicz tak aby mięśnie były atakowane z różnych kątów często pomaga w tym zmiana uchwytu
Każda grupa mięśni powinna być trenowana 2 razy w tyg nie więcej i nie mniej
Do treningu dorzuć aeroby rano przed śniadaniem 30min i po treningu 45min
Jeżeli chodzi o suple to możesz kupić bcaa
Najważniejsza dobrze opracowana dieta na rzeźbę poczytaj o tym.....
Jak się podszkolisz to rozpisz trening i dietę wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej pozdro...

Jolly
08-09-09, 20:20
Masz rzeźbe:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19075

Trother
08-09-09, 20:26
Pierwsze słyszę u mnie każdy ćwiczy dużą liczbą pow połączone z aerobami pozwala odseparować mięśnie możecie mówić co chcecie ale bez aerobów rzeźby nie zrobicie......

Jolly
08-09-09, 20:27
Zrobimy. Podstawa Rzeźby to ujemny bilans kcal. Rzeźba to nic innego jak zmniejszenie poziomu bf w organiźmie, ot co.

Trother
08-09-09, 20:43
tak i przez cały czas jedziesz na takiej samej diecie??
to bez sensu bo jak obniżysz węgle to spowalnia się metabolizm jak jest ich za dużo to też lipa trzeba troche kombinować to wcale nie jest takie łatwe jednego tygodnia schodzisz np do 175g węgli białko podwajasz potem z powrotem wcinasz więcej węgli żeby metabolizm sie nie zmieniał w tym czasie nie tyjesz bo po tyg jedzenia dużych ilości biaka organizm przyzwyczaja sie do pobierania węgli z zapasów które są pod postacią tłusczu................

Jolly
08-09-09, 20:46
No jade przez rzeźbę na ujemnej. Dlaczego?, bo jak chcesz mieć rzeźbe, czyli widoczne mięśnie to musisz zmniejszyć poziom bf w organiźmie, czyli redukcja.

Trother
08-09-09, 20:48
Tak ale tylko okresowo nie przez cały czas takie jest moje zdanie........

Jolly
08-09-09, 20:49
Okresowo byłoby bez sensu. Mięśnia i tak ci poleci trochę. Sztuką jest zrobić rzeźbę tak zeby jak najmniej go stracić.

Trother
08-09-09, 20:52
No właśnie nie poleci.....jak jest trochę węgli to mięsień jest lepiej chroniony....

Jolly
08-09-09, 21:13
Masz CPM(całkowita przemiana materii). Jak dasz ponad CPM to rośnie masa, jak Poniżej to spala się tłuszcz(czyli rzeźba)

KowalX
08-09-09, 21:46
tak i przez cały czas jedziesz na takiej samej diecie??
to bez sensu bo jak obniżysz węgle to spowalnia się metabolizm

przy każdej diecie najpierw spowalnia metabolizm ,a później z braku dalszych dostaw energetycznych zaczynają być wykorzystywane zapasowe źródła energii


No właśnie nie poleci.....jak jest trochę węgli to mięsień jest lepiej chroniony....
wiadomo,ale przecież ujemny bilans kaloryczny nie polega na braku podaży węgli.Od białka w nadmiarze też przytyjesz