PDA

Zobacz pełną wersję : Trening rano + mało czasu = problem



ratamahata69
07-09-09, 17:49
Witam,

Zacznę od tego, że mam ambitny plan zbicia przynajmniej 15 kg (ważę 97 przy wzroście 176 cm) i pozbycia się "mięśnia piwnego". Niestety mogę pojawiać się na siłowni tylko rano (od 7 do maks 8:00) - wynika to z trybu w jakim pracuję.
Od blisko dwóch miesięcy chodzę na siłkę gdzie czasu starcza mi tylko na 3 serie brzuchów po 25 powtórzeń oraz 40 minut jazdy na rowerze ... i efekty są marne, żeby nie powiedzieć że żadne.
Wiem, że najważniejsza jest dieta i staram się przestrzegać jedzenia 5 posiłków dziennie (np. musli z 0,5 % mlekiem, serek wiejski, tuńczyk w sosie własnym (od święta w oleju), sopocka z ciemną bułką, twaróg lekki) ale waga jak stała tak stoi.
Czy mój trening jest za "słaby" ? Czy powinienem zamienić dwa/trzy dni aerobowe na ćwiczenia ogólnorozwojowe (mogę ćwiczyć 5 do 6 dni w tygodniu)? Dodam także, że nie biorę żadnych supli ale nie wiem czy to ma znaczenie...
Będę wdzięczny za sugestię co powinienem zmienić żeby "drgnęło".

MaR

hans87
07-09-09, 18:48
a nie mozesz cwiczyc o innych porach?
jesli naprawde nie mozesz to ja na siłce radził bym ci 20 min poswiecic na brzuszki, pompki i podciąganie na drążku i 40 na rower. 3 - 4 w tyg.
Co do efektów to zalezy od jak dawna juz jezdzisz tym rowerkiem + czy masz odpowiedni bilans kaloryczny., bo jak dostarczasz za duza ilosc kalori na dzien to nie ma mowy o chudnięciu. :) pozdro

blood in blood out
07-09-09, 19:50
pon, srod, piąt- trening siłowy -max ot
w resztę dni polecam http://e-kulturystyka.info/showthread.php?p=165#post165

blood in blood out
07-09-09, 19:57
Juz nie mogłem edytować

Przykładowy schemat HIIT:

Początkujący:

30 sekund 100% Mhr (tutaj nie określam dokładnie 100% Mhr, chodzi o mximum wysiłku)
3 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 25 minut, 2x w tygodniu. Opcjonalnie można połączyć z 2 sesjami o stałej niskiej/średniej intensywności.

Średniozaawansowany:

1 minuta 100% Mhr
2,5 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 25 minut. Do 3 razy w tygodniu.

Zaawansowany:

1,5 minuty 100% Mhr
2 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 30-35 minut. Ilośc treningów indywidualnia. Nie należy jednak przesadzać.

Jak powszechnie wiadomo, warunkiem postępu jest progresja intensywności wysiłku. Nie przeskakujemy jednak od razu z jednego poziomu na drugi. Robimy to stopniowo, zwiększając minimalnie czas 100% Mhr (o 5-10s) i zmniejszając czas wysiłku na poziomie 60% Mhr.

ratamahata69
07-09-09, 21:29
a nie mozesz cwiczyc o innych porach?
jesli naprawde nie mozesz to ja na siłce radził bym ci 20 min poswiecic na brzuszki, pompki i podciąganie na drążku i 40 na rower. 3 - 4 w tyg.
Co do efektów to zalezy od jak dawna juz jezdzisz tym rowerkiem + czy masz odpowiedni bilans kaloryczny., bo jak dostarczasz za duza ilosc kalori na dzien to nie ma mowy o chudnięciu. :) pozdro

no nie mogę w innych godzinach bo pracuję do późna damn it. Jeżdżę na rowerze od poczatku zawzięcia się więc niedługo stuknie 2 miesiące. może faktycznie pokombinuję z tym bilansem.

ratamahata69
07-09-09, 21:31
Juz nie mogłem edytować

Przykładowy schemat HIIT:

Początkujący:

30 sekund 100% Mhr (tutaj nie określam dokładnie 100% Mhr, chodzi o mximum wysiłku)
3 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 25 minut, 2x w tygodniu. Opcjonalnie można połączyć z 2 sesjami o stałej niskiej/średniej intensywności.

Średniozaawansowany:

1 minuta 100% Mhr
2,5 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 25 minut. Do 3 razy w tygodniu.

Zaawansowany:

1,5 minuty 100% Mhr
2 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 30-35 minut. Ilośc treningów indywidualnia. Nie należy jednak przesadzać.

Jak powszechnie wiadomo, warunkiem postępu jest progresja intensywności wysiłku. Nie przeskakujemy jednak od razu z jednego poziomu na drugi. Robimy to stopniowo, zwiększając minimalnie czas 100% Mhr (o 5-10s) i zmniejszając czas wysiłku na poziomie 60% Mhr.

dzięki, spróbuję wykorzystać Twoje wskazówki.

Czy powinienem zainwestować w jakieś suplementy ?