PDA

Zobacz pełną wersję : Glicerol!! Test :) Watek zbiorowy :)



Fehu
07-09-09, 16:50
Coś na temat samej gliceryny (glicerolu)

fragmenty artykułu S. Ambroziaka


Glicerol ma bardzo ciekawe cechy fizykochemiczne, które może przejawiać zresztą, jednie dzięki równie ciekawym cechom samej wody. Zbudowany jest on z krótkiego łańcucha węglowego i trzech grup alkoholowych (hydroksylowych). Podczas gdy jego łańcuch węglowy jest tutaj lipofilny (tłuszczolubny) – inaczej – hydrofobowy (wodowstrętny) i „stroni” od wody, to grupy alkoholowe – hydrofilne (wodolubne) i „ciągną” ku wodzie. Natomiast woda jest cieczą o tyle wyjątkową, że – nawet w stanie ciekłym – zachowuje pewne cechy swojego kryształu (lodu). Kiedy więc napotyka cząsteczkę podobną do glicerolu, otacza ją swoimi molekułami i tworzy uporządkowaną ich sieć – coś na wzór struktury krystalicznej. Ponieważ takie „ciekle kryształy” mogą przybierać monstrualne rozmiary, dlatego spożyty glicerol zatrzymuje w organizmie pokaźne ilości wody. Zjawisko to, nazywane hiperhydratacją (nad-nawodnieniem), ułatwia długodystansowcom utrzymanie wysokich zdolności wysiłkowych podczas długotrwałych wysiłków wytrzymałościowych, wykonywanych w szczególnie niesprzyjających warunkach otoczenia.


Odpowiednie nawodnienie komórek mięśniowych ma nie tylko znaczenie dla ich rozmiarów, ale również – dla pełnionych przez nie funkcji – skurczów włókienek i generowania impulsów siłowych. Ciężarowcy dlatego stosowali glicerol już ponad pół wieku temu, gdyż wiedzieli, że wzmaga on kurczliwość włókienek mięśniowych. Odpowiednie nawodnienie ma szczególne znaczenie dla białek wynoszących siłę skurczu poza komórki mięśniowe i przekazujących ją na ścięgna i stawy – dla dystrofiny i proteoglikanów.


Glicerol zwiększa też objętość krążącej krwi i sprzyja lepszemu dokrwieniu pracujących muskułów. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że to właśnie krew dowozi do tkanki mięśniowej tlen, kreatynę, hormony anaboliczne, składniki energetyczne i budulcowe oraz wszelakie związki aktywne metabolicznie. Co najciekawsze – glicerol nie tylko usprawnia ich transport poprzez zwiększanie objętości krwi, ale jednocześnie – ułatwia im wnikanie do wnętrza komórek mięśniowych, gdyż – z uwagi na podwójny charakter hydrofilno-lipofilny – zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy fazy wodno-tłuszczowej błon komórkowych. Na przykład – w procesie „tłoczenia” tlenu z komórek krwi (erytrocytów) do komórek mięśniowych – to właśnie glicerol odgrywa kluczową rolę. I to nawet do tego stopnia, że – bez jego udziału – proces ten nie zachodzi w ogóle!!!


Glicerol jako anabolik.

Glicerol jest znakomitym składnikiem energetycznym, tak samo sprawnie spalanym i tak samo wydajnie dostarczającym energii – jak cukry proste. (Sam glicerol też jest cukrem prostym – triozą.) Nie podnosi przy tym poziomu glukozy, jak większość węglowodanów, gdyż – wprawdzie może być w nią przekształcany – to jest to proces relatywnie powolny. Nie stymuluje też znacząco uwalniania insuliny, jak glukoza, więc nie stwarza też niebezpieczeństwa „huśtawki glikemicznej”. A przypomnijmy, że zjawisko to, w którym – po nagłym wzroście poziomu glukozy we krwi – następuje równie nagły spadek, odbija się niekorzystnie na jakości wysiłku i ogranicza zastosowanie czystej glukozy lub zwykłego cukru – we wspomaganiu wysiłku – podczas treningów i zawodów.

Jednak cechy dobrego energetyka nie mają aż tak wielkiego znaczenia dla rozwoju masy mięśniowej; tutaj ważniejsze są inne właściwości glicerolu… Wyobraźcie sobie, że glicerol zachowuje się anabolicznie, niemal tak samo – jak kreatyna. Możemy nawet zaryzykować stwierdzenie, że – w pewnym sensie – jest on jej analogiem. Pamiętamy, że kreatyna – jako fosfokreatyna – rozwozi po komórce rodniki fosforanowe, zawiadujące przebiegiem tak ważnych dla naszych muskułów procesów – jak: skurcze włókienek mięśniowych, przekaz sygnałów od hormonów anabolicznych do syntezy białek mięśniowych oraz wszystkie etapy samej syntezy tych białek. Ale musimy wiedzieć, że – w podobny sposób – rodniki fosforanowe może rozwozić także glicerol, w postaci fosforanu bogatoenergetycznego, podobnego do fosfokreatyny, nazywanego – bisfosfoglicerynianem.
Ten, kto uważnie przeczytał powyższy tekst, sam znalazł już pewnie odpowiedź na pytanie; na co siłaczom – glicerol?…

(ź)slawomirambroziak.pl

Tak to wygląda w teori.

Więc temat powstaje po to by opisywać działanie glicerolu w praktyce..
Na pewno w tym temacie będa pisał ja oraz slim shady
, ale wiem też że inne osoby też będą testować więc może się dołącza do relacji i również pochwalą się swoimi spostrzeżeniami...

Teraz moja relacja:
-środek mam już w domu buteleczka 50g koszt 1,80
-zaczynam stosować od jutra tylko w DT w ilosci 10g w roztworze z 1-1,5l wody (zalecany roztwór nie przekraczający 5%) (zaleca sie tez spozywanie duzej ilosci wody w ciagu dnia)
Jutro napisze pierwsze spostrzeżenia;

Przewidywane rezultaty (opinie z sieci)
- b. dobra pompa na treningu
-zwiekszona wytrzymałość i siła
-szybsza regeneracja

Jutro się okaże co u mnie wystąpiło

Niestety ciężko się doszukać informacji na temat dłuższego stosowania (przyrosty etc.) ale jak wiemy dobra pompa pomaga w budowaniu masy, oraz samo to że jest to "anabolik" sam osobiście bede się starał stosować ok -6tyg lecz niestety mój wynik nie będzie miarodajny ze względu na to że stosuje już inna suplementacje. Więc osobiście glicerol stosuje w celach poprawy komfortu treningu...

Czekamy na relacje innych użytkowników moja kolejna jutro

slim shady
07-09-09, 16:54
może jutro zacznę brać, chyba, że tak się zachleje jak menel to ruszę w czwartek

Fehu
07-09-09, 16:59
ja na bank startuje jutro :)

Napinacz01
07-09-09, 21:52
Fehu małe pytanko, gdzie to kupić?

Fehu
07-09-09, 22:16
Cena 30g-1zl
50g-1,80zl
100g-ok 3,50zl

hans1237
07-09-09, 22:19
jestem po treningu na glicerynie,oceniam od 1-10 na 8

pompa spora efekt lepszy niz nitrobolon

Fehu
07-09-09, 22:25
o proszę ;D

Bull2
07-09-09, 22:43
czyli to jest tylko na pompkę ? i ile sie tego bierze

Fehu
07-09-09, 22:48
10g na okolo 1l wody taki roztwór czynisz:) yy a czy pompa nie daje zadnego efektu?

ciaastek91
07-09-09, 23:02
yy a czy pompa nie daje zadnego efektu?

teoretycznie daje..w praktyce nie ;)

Bull2
07-09-09, 23:04
ciekawe na jak dlugo ten efekt pompki wystepuje

KowalX
08-09-09, 03:06
ludziska hmm...
mierzcie sobie ciśnienie ;)

czym dłużej bierzesz tym słabiej będzie działać i poszły prorocze słowa hehe :twisted:

Russel
08-09-09, 09:07
czytałem o tym wczoraj cały wieczór tez dorzucam u siebie - trzeba spróbować!

Fehu (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=11079) czekam na twoje dalsze relacje

vvaldi88
08-09-09, 10:17
ogólnie troche nie ogarynam... czyli wiemy ze to daje pompe,ale nadal nie wiem jak to pochłaniać(przyjmowanie tego naszego roztworu). No i ciekaw jestem co stosowac dodatkowo zeby miesnie urosly a pozniej nie zmalaly do poprzednich rozmiarów - czy wystarczy poprostu białko serwatkowe?(dopiero zaczynam stosowanie wspomagaczy)

3ndriu
08-09-09, 10:44
vvaldi88 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=15852)

Widzę że wiedzę masz ubogą, więc daj sobie z tym spokój i weź się za dietanabol.


Dla wyjaśnienia:
Na 1-1,5L wody dodajesz 10ml gliceryny i mieszasz. Pijesz 1:30h przed treningiem.

Voice666
08-09-09, 12:20
No ok, ale jak się to ma do kreatyny? bo skoro daje podobne efekty to zakładam, że lepiej nie łączyć tego kreatyną, czy może łączyć, ale więcej nie znaczy lepiej.

KowalX
08-09-09, 13:30
z relacji kumpli to po tygodniu coraz słabiej działa

Fehu
08-09-09, 15:13
ja osobiście łącze z kreatyną ;D


z relacji kumpli to po tygodniu coraz słabiej działa
np. aakg tak samo bez zwiększania dawki jest lipa (jesli chodzi nam o pompe)

pozniej lece na trening wiec relacja bedzie

michal_f
08-09-09, 15:38
a co nam z tej pompy jak zaraz zejdzie ? pompa nie jest wyznacznikiem dobrego treningu wiec jest sens to brac ??

Russel
08-09-09, 15:47
a co nam z tej pompy jak zaraz zejdzie ? pompa nie jest wyznacznikiem dobrego treningu wiec jest sens to brac ??

Fakt faktem era pump train juz minęła razem z Arnoldem, ale szybsza pompa mięśniowa pozwala skrócić objętościowo trening otrzymując ten sam efekt.
Poza tym "pompa" wiąże się z dokrwieniem mięśnia co jest pozytywnym efektem treningu- rzekł bym nawet oczekiwanym.

Z tego co ja czytałem świetnie działa przy treningach siłowych ludzie bija na tym po prostu rekordy, dalej jadąc przyspiesza proces regeneracji i ja osobiście głównie chce uświadczyć tego efektu!

Jak ktos nie chce się bawić w gliceryne tylko suple to:
Massacra Episode 2
albo Glycer Glow

Ja spróbuje aptecznej dzisiaj za 4 buteleczki zapłaciłem ok 8 zl

Bull2
08-09-09, 15:50
Russel zmierz sobe łapke po zwyklym treningu i po treningu na glicerynie ciekawe czy beda wieksze obwody

KowalX
08-09-09, 16:12
@michal_f
większe ukrwienie mięśni to więcej tlenu jak i więcej substancji odżywczych,pośrednio poprawia się też regeneracja i siła

slim shady
08-09-09, 16:22
jak nie wiecie jak brac to nie bierzcie, bo moze wystąpić problem z układem pokarmowym, dlatego wymyślono monostearynian glicerolu,

przeczytajcie najpierw coś o tym środku a potem zadawajcie pytania, ja mam nadzieje że ten środek pomoże mi w powrocie na duże ciężary

kiedyś stosowało się gliceryne, ale znikneła z półki suplementacji i teraz znowu powraca

KowalX
08-09-09, 16:28
daj znać slim po około tygodniu ,bo słyszałem ,że szybko przestaje przynosić zadowalający efekt i ciekawi mnie to,albo ktoś inny niech da znać:)

slim shady
08-09-09, 16:34
będę na bieżąco zdawał relację, zobaczymy jak to będzie, trudno mi coś konkretnie o tym mówić narazie:) duzo nie ryzykuje bo kosztuje grosze, bede z mono, bcaa i beta alanina brał

Fehu
08-09-09, 16:37
bo moze wystąpić problem z układem pokarmowym

z testów na innym forum wyczytałem że problemy z uk. pokarmowym zdarzają się dość rzadko w praktyce, ale wszystko zależy moim zdaniem od ilości glicerolu oraz roztworu który nie powinien przekraczać 5%, ale teoretycznie problemu mogą wystąpić ;)


bo słyszałem ,że szybko przestaje przynosić zadowalający efekt
i sadze ze tak jest ;D , ale pożyjemy zobaczymy chwilowo mam tylko 2x50g wiec zobaczymy to na pewno wykorzystam ...

ja wlasnie pije ;D

damianox89
08-09-09, 16:52
Dzisiaj i ja zamówiłem w aptece 400g tej gliceryny, zdziwiłem sie, że na stanie tego nie maja :) W czwartek dopiero bedzie dostawa...:cry:

3ndriu
08-09-09, 17:07
Teraz 3/4 użytkowników forum będzie glicerynę pić.

slim shady
08-09-09, 17:11
dopóki pompa przestanie działać ...

metadon
08-09-09, 17:20
to ja jakis dziwny jestem...raz 10g, raz 15g; zawsze z ok 1,5l wody i nic...moze minimalnie wieksza potliwosc...a moze mi sie wydawalo :yawn:

slim shady
08-09-09, 17:22
nie na każdego musi wszystko działać :)

damianox89
08-09-09, 17:29
Ja spróbuję tak: pierwszy tydzień 10g na 1L wody, jak pompa zmaleje walne dawke 20g na 1,5L :P Trzeba popróbować :P

slim shady
08-09-09, 17:31
to większą proporcje wody byś musiał mieć i nie wiadomo czy wiecej znaczy lepiej

3ndriu
08-09-09, 17:41
Najwyżej mu pikawa stanie i się nauczy najpierw czytać o tym co bierze, a nie od razu brać coś o czym nie wie nic, bądź wie niewiele.

mateohzp
08-09-09, 17:51
to jak najkorzystniej dawkowac?

3ndriu
08-09-09, 17:54
Cofnij się do pierwszej strony i ją uważnie przeczytaj.

Złe stosowanie gliceryny doprowadza do choroby serca i zatoru w mosznie.
Więc lepiej poczytajcie jak to pić.

slim shady
08-09-09, 18:02
10 g na minimum 1,5 l wody co najmniej 1,5 h przed treningiem, w dni nietreningowe nie ma sensu brać

mateohzp
08-09-09, 18:31
dziękuuuuuuuje ;)

Fehu
08-09-09, 19:06
Dobra jestem po treningu na glicerolu...:)

jako że mam nowy trening i do tego dość pompujący to moje spostrzeżenia nie są w 100% pewne co do działania glicerolu...

Na +
-pompa fajna, lekkie drętwienie, kable ladnie powychodziły co u mnie nie jest standardem ze wzgledu na bf
-siła, nie co lżejsze wydawało mi się obciążenie niż zazwyczaj
więcej niczego na plus nie zauważyłem...

na -
-pragnienie, cały czas się chce pić, dziwne uczucie w jamie ustnej, ale do przeżycia :)
-przed samym treningiem lekko mnie głowa rozbolała (pewnie to tylko przypadek) ale jakoś ból mi nie przeszkadzał w treningu a później minął

Problemy z układem pokarmowym nie wystąpiły ;D

ogólnie kolejny test w czwartek ;) prawdopodobnie zmierzę ciśnienie przed użyciem jak i po

sts
08-09-09, 19:32
Dobra jestem po treningu na glicerolu...:)

jako że mam nowy trening i do tego dość pompujący to moje spostrzeżenia nie są w 100% pewne co do działania glicerolu...

Na +
-pompa fajna, lekkie drętwienie, kable ladnie powychodziły co u mnie nie jest standardem ze wzgledu na bf
-siła, nie co lżejsze wydawało mi się obciążenie niż zazwyczaj
więcej niczego na plus nie zauważyłem...

na -
-pragnienie, cały czas się chce pić, dziwne uczucie w jamie ustnej, ale do przeżycia :)
-przed samym treningiem lekko mnie głowa rozbolała (pewnie to tylko przypadek) ale jakoś ból mi nie przeszkadzał w treningu a później minął

Problemy z układem pokarmowym nie wystąpiły ;D

ogólnie kolejny test w czwartek ;) prawdopodobnie zmierzę ciśnienie przed użyciem jak i po

a jakiej masz firmy jak możesz napiszmi tu albo na pw dokładnie jaki masz ten glicerol kiedyś przetestuję może

Fehu
08-09-09, 20:26
tutaj Ci napisze :) to nie ma znaczenia jaka firma idziesz do apteki i pytasz sie o gliceryne i masz :)
ale moja jest firmy "AVENA"

fallenursus
08-09-09, 22:42
tylko nie stackowac nitro z gliceryna bo jak ktos pierdnie to dupsko oderwie..:twisted:

Russel
09-09-09, 10:37
na -
-przed samym treningiem lekko mnie głowa rozbolała (pewnie to tylko przypadek) ale jakoś ból mi nie przeszkadzał w treningu a później minął

Problemy z układem pokarmowym nie wystąpiły ;D


Też myślałem ze ten ból głowy przypadkowo jednak chyba coś w tym jest?

poza tym również 0 problemów z układem pokarmowym

Fehu
09-09-09, 12:16
Co do bólu głowy faktycznie jest to dziwna sprawa, ale nic nam nie pozostaje jak czekać na następne treningi i obserwować sytuacje :)

Bull2
09-09-09, 12:23
ciekawostka o tym czyms. Glicerol walą ludziom co maja zawał. Trzy kropelki pod jezyk i wstaja

Fehu
09-09-09, 12:47
raczej nitrogliceryna ;D

Fehu
10-09-09, 16:38
TRENING nr.2

gliceryna nadal działa + te same co powyżej, ale jednak czuje że dawke bede musiał zwiekszyc do 12-15g

- o dziwo dzisiaj nie wystąpiły, suszenie w gardle tylko nie co większe niż zazwyczaj...

damianox89
10-09-09, 17:11
Wlaśnie piję tą glicerynkę 10g do 1L wody. Trening za godzinke :P

slim shady
10-09-09, 17:40
dzisiaj poszedł 1 trening na tym

zacząłem tez dzisiaj cykl na mono + beta alanina + bcaa xtra

Fajna pompa 9/10
trening przebiegł bez minusów
głowa nie bolała, nie suszyło mnie
wszystko wypiłem w 3 h, przed treningiem
na ocenę przyrostów siły jeszcze trochę za wcześnie
beta alanina zaczęła mrowić wiec fajnie to wszystko wyszło

damianox89
10-09-09, 20:03
Moje odczucia w trakcie i po treningu:

- niezła pompa (utrzymuje sie nawet jakis czas po treningu)
- poprawiła sie wytrzymałość
- strasznie suszy po nim :)

Bólu glowy nie było ale nie powiem lekko kreciło mi sie przy wiekszym wysiłku :)

Russel
11-09-09, 17:03
Ja tam nie wiem...ale chyba muszę zwiększyć dawki :lol:
od następnego tyg pojadę 20 ml na 1,5 l wody bo coś słabo klepie

Fehu
11-09-09, 17:12
ja tez od jutra dawka w góre ale bede szedl o ~2g wyzej

metadon
12-09-09, 15:24
Fehu, mam ta sama gliceryne co Ty:yawn:
tylko,ze na mnie nie dziala...
kiedys 10g i nic...
wczoraj cala buteleczka (30g) i lipa...:cry:

Fehu
12-09-09, 15:41
Hmm nie na każdego wszystko działa, jak 30g Cie nie kopie to sobie odpuść...
dzisiaj poszła moja 3 dawka... Mam zawroty w głowie ;( oraz nudności ;( dopóki mi nie przejdą to nie idę na trening ;( więc chyba będzie przełożony na jutro ;(

slim shady
12-09-09, 19:04
jestem po 2 treningu na tym środku, i nadal fajnie pompuje, wydaje mi się że jest szybsza regeneracja i nie czuć tak bardzo tych ciężarów, żadnych dolegliwości, nie zamierzam zwiększać dawek narazie :)

Fehu
12-09-09, 19:19
ja cwicze jednak jutro dawka 10g

slim shady
12-09-09, 20:48
ja pije zawsze co najmniej 3 h przed treningiem

Aponax
13-09-09, 12:18
ciekawe ,musialbym sprobowac. A jak z sila ? poprawila sie ? czy normalnie??
BTW. qmpel kiedys cos mowil o glicerynie , że dziala przez 4 tygodnie a pozniej juz lipa. Wiec nie wiem czy ma sens to brac?Nie czytalem calego art. poniewaz nie amm czasu zbyt duzo , ale zapytam:
-przez jaki okres czasu mozna brac??? No i jak to smakuje ;] , bo jakos nie chce mi sie wypic i pozniej miec probleby z WC ;p.

slim shady
13-09-09, 12:56
nie ma określonego czasu ile się bierze, może pompa spadać, ale regeneracja być na dobrym poziomie, to ma słodkawy smak, jak rozrobisz z wodą to nie ma smaku

siła idzie mi do góry, ale nie wiem czy to akurat zasługa tego środka

Aponax
13-09-09, 13:20
Slim , dawkowanie zalezne od wagi ? za bardzo nie mialem czasu czytac (wchodze tylko w przerwach kursu ;]). A jak wyglada gdy np. dziala za slabo , ile dolozyc g ?

slim shady
13-09-09, 13:32
jedna porcja to 10 g (nawet największe byki tak brały :P),
10 g na minimum 1,5 l wody co najmniej 1,5 h przed treningiem, w dni nietreningowe nie ma sensu brać

slim shady
13-09-09, 16:30
wszystko w życiu przemija ... :D

a jak siłowo ? regeneracyjnie ? coś odczuwasz ? czy bez zmian? ja tak bardzo nie oczekuje pompy, tylko wspomagania przy ciężarach

zobaczymy co z tego będzie

Russel
14-09-09, 13:40
Fehu, mam ta sama gliceryne co Ty:yawn:
tylko,ze na mnie nie dziala...
kiedys 10g i nic...
wczoraj cala buteleczka (30g) i lipa...:cry:

Psycha!



Na mnie tez jakoś super to nie działa, ale czuje więcej mocy na treningu to fakt!
I moim zdaniem właśnie ze w treningach siłowych warte zastosowania! :rockon:

damianox89
14-09-09, 14:00
Hmm to może zależy od organizmu. Ja dzisiaj wezmę 15g na 1,5L wody. Dla przykładu kolega z siłki na 0,7L bierze 12g. Mówi że na niego nieźle działa. Nie wiem czy to zasługa glicerolu czy massdrolu ( ma na nim cykl) ale masa mu z dnia na dzień rośnie w niezłym tempie.

fallenursus
14-09-09, 18:09
Nie wiem czy to zasługa glicerolu czy massdrolu ( ma na nim cykl) ale masa mu z dnia na dzień rośnie w niezłym tempie.

tu masz odpowiedz-superdrol szybko dziala :)

slim shady
14-09-09, 18:16
i kolejny trening na tym środku, nawet jeszcze lepsza pompa niż na ostatnim treningu, czuje przypływ siły i energii, mogę łapać się powoli za większe ciężary, już nie odczuwam tak zmęczenia (łącze z BA i mono wiec na pewno maja jakiś wpływ), i biorę stale dawkę 10 g, nie zamierzam jej zmieniać.

Fehu
15-09-09, 19:29
Ja dzisiaj już drugi tydzień.
Wróciłem na dawkę 10g. Hmm pompa jakby mniejsza, ale ogólnie siła na plus, regeneracja również
skutków ubocznych zero ;D

Aponax
15-09-09, 19:31
jestem po 1 treningu na Glicerol-u , i musze powiedziec ze dziala zajebiscie , przy 10g na 1.5l wody pompa niesamowita , i te uczucie jakby rozrywalo skóre biceps-u. Narazie to jest spoko , tylko tu pytanie :wypijacie te 1.5 litra wody na raz?Czy przez te 1.5h pijecie stopniowo ? (ja wypilem 2 razy po 750 ml , co 10 min).

Edit: skutki uboczne - zawroty glowy na rozgrzewce i bol glowy 20 min przed treningiem , ale w trakcie treningu nic nie odczuwalem teraz takze nic nie czuje- poza pompa ;].

slim shady
15-09-09, 19:46
ja pije w ciągu dnia, ale musisz wypijać co najmniej 1,5 h przed treningiem

Napinacz01
15-09-09, 20:49
tez jestem po treningu na tym, pompa ok.

ja nie pije za szybko tego bo potem wyleje calosc... ;p

slim shady
16-09-09, 17:39
dzisiaj kolejny trening, pompa nadal mega, siła idzie w góre, zero skutków ubocznych ;)

slim shady
16-09-09, 20:01
jak narazie to świetnie na mnie działa :D jak brałem mono to miałem rozstępy, dobrze reaguje na suple ;)

Aponax
17-09-09, 17:52
za godzinke mykam na silownie :] , zobaczymy jak podziala teraz :].
jak narazie to jestem zaskoczony nie wiem czy to zasluga gliceryny ale od 2 dni nie jestem zmeczony i spie po 7-8 h i wystarcza wzupelnosci :].

slim shady
17-09-09, 19:38
też nie chce mieć rozstępów, ale za późno chyba że kiedyś będę bawił się w operacje laserowe

tak raczej słabo widoczne, z barka na klatę schodzi, i z drugiej strony podobnie

Aponax też nie mam problemu z regeneracją, nie wiem czy to od tego ale nie chce wyciągać pochopnych wniosków

jutro kolejny trening na glicerynie, nawet jak nie będę miał pompy to dalej będę brał, ale narazie fajnie pompuje

Fehu
17-09-09, 20:21
A ja dzisiaj już po 5 treningu... jest nadal ok ;D działa to ;D chociaz juz słabiej i to czuć szczególnie jesli chodzi o pompe ;D regeneracja i siłą na plus ale biore tez kreatyne która własnie zaczyna krecić wiec nie wiadomo od czego to ;D

slim shady
18-09-09, 18:26
kolejny trening i jestem zadowolony, pompa nadal, czuje przyrosty siły

slim shady
20-09-09, 22:46
dzisiaj był 6 trening na glicerynie, ale tylko w dawce 5 ml ;/ tylko tyle mi zostało, ale była pompa, może nie rozrywającą ale jest nieźle, jutro dokupuje. Czuje przyrosty sił, nawet spoko regeneracje i lepsza wytrzymałość, ale biorę tez mono + beta alanine więc na pewno mają duży wpływ, ale w połączeniu fajnie się wkręca.

Wiki
20-09-09, 23:00
a czy to przypadkiem nie jest efekt placebo? :sick:

slim shady
20-09-09, 23:51
nie ma szans :D pompa jest za duża

Wiki
21-09-09, 20:48
ide sobie to jutro kupić :smile:

ziomeczek
22-09-09, 14:25
Tez musze sobie to kupic:)))

michal_f
22-09-09, 14:41
polecacie ten preparat poczatkujacym ? Widze ze niezle efekty niektorzy po nim maja i kusi mnie to troche ;)

slim shady
22-09-09, 17:43
dzisiaj jestem po 7 chyba treningu (nie chce mi się liczyć) pompa nadal jest ;) Przeszedłem na10'stki w HST, i bez problemu z ciężarami, regeneracja ok, mam straszne zakwasy na całych nogach, nadal żadnych skutków ubocznych, dużo leje ale to może od krety :P

nic w tym wielkiego nie ma, i należy do tanich produktów, więc myślę że początkujący mogą próbować swoich sił

ziomeczek
22-09-09, 18:05
Byłem przed chwila w aptece i poprosiłem o gricerol gliceryna i babka pyta do czego to ja mówie ze do picia ona na to że tego sie nei pije ze niektórzy tym samruja usczelki samochodowe :PPPP.NIe wiem czy to chodzi o co innego czy to jest to co ja chciałem kupic???????????????
Pozdrawiam

michal_f
22-09-09, 18:08
babka pyta do czego to

trzeba bylo sie jej zapytac czy jak ona idzie do spozywczaka po chleb czy sie jej sprzedawczyni pyta do czego jej to ;)

3ndriu
22-09-09, 18:21
ziomeczek (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=7590) Przeczytaj ten temat uważniej. Jest tu wszystko na temat tego produktu.

Fehu
22-09-09, 18:22
ja juz 3tyd. zacząłem na glicerolu jest ok, ale już odnoszę wrażenie ze to kwestia moze jeszcze tygodnia.
wszystko w życiu przemija...

ziomeczek bo to nie jest do picia ;D ale deneaturat tez nie jest do picia a jednak go pija ;D

ziomeczek
22-09-09, 18:41
A Jest to jakoś bardzo szkodliwe???????Wie może ktos???

Fehu
22-09-09, 18:43
Tak pewnie że wiemy ;D pij tak jak my pijamy (czyt.temat) a wtedy jest zupełnie bezpieczny środek:) jest to "legalny anabolik"

3ndriu
22-09-09, 18:47
ziomeczek (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=7590) Po co chcesz coś kupić skoro nie masz pojęcia o tym co chcesz kupić ?

ziomeczek
22-09-09, 18:55
Bo czytałme o tym tylko babak w aptece mi troche namieszała ale na wikipedi pisze ze to jest nieszkodliwe wiec nic mi sie nei powinno stac:PPP

slim shady
22-09-09, 18:56
a co ją to obchodiz po co to Tobie, nie jest na recepte więc co ją to obchodzi, jak będziesz źle spożywał to uszkodzić układ pokarmowy

ziomeczek
22-09-09, 18:59
Czuli mam spozywac tak jak wy czyli roztwór 5% i bedzie git:)))

slim shady
22-09-09, 19:01
tak
10 ml na 1,5-2 l wody, najlepiej pić w ciągu dnia, ale przed treningiem musisz wypic conajmniej 1,5 h

slim shady
22-09-09, 19:14
Szczerze to piłem już kilka razy troszke ponad godzine przed treningiem i nie było różnicy między opcja dwie godziny i dłużej, bo też tak sprawdzałem.
widać ze przed użyciem nie zapoznałeś się z ulotką, nie skonsultowałeś z lekarzem lub farmaceutom !!!

slim shady
24-09-09, 20:26
i kolejnyyyyyyyyyy trening i jestem zadowolony ;) wchodzę na większe ciężary i nie miałem problemu, może trochę przy francuzie ale widocznie za ostro dołożyłem ciężaru

slim shady
28-09-09, 22:47
2 kolejne treningi i jestem zadowolony, może pompa nie rozwalająca, ale jest, fajnie siła idzie i wytrzymałość

slim shady
30-09-09, 22:31
jw. jest ok

niewula
02-10-09, 08:37
co panowie koniec testu?

michal_f
02-10-09, 15:55
co panowie koniec testu?

wszyscy wykorkowali przez glicerol

adonis18
02-10-09, 16:10
wszyscy wykorkowali przez glicerol

hehe, troche ciężko by to bylo zrobić... szybciej można sraczki dostać :lol:

ale wlaśnie, jak tam panowie, są jakieś efekty jeszcze??

Aponax
02-10-09, 18:54
po 10 trenningu , pompa taka jak zawsze , regeneracja na + to trzeba powiedziec , bralbym dalej , ale mam po glicerolu bol glowy , wiec nie ma sensu brac dalej :].

michal_f
06-10-09, 15:47
mam takie pytanie bo glicerol to takie dosyc tłuste jest i jak ma sie to z rozpuszczeniem w wodzie ?? tłuszcze sie nie rozpuszczaja w wodzie wiec ciezko Wam jest ro rozpuscic ??

sts
06-10-09, 16:07
nie zauważyłem abym widział różnice między wodą a tym wlewam i nie marudzę.

michal_f
12-11-09, 17:07
panowie co sie stalo ze nic w tym watku nie piszece ? przestaliscie juz go pic czy jak ? ciekawy jestem przez ile jechalisie na glicerolu i przez ile dzialal na normalnych dawkach a kiedy trzeba bylo zwiekszyc aby efekt byl ten sam. Pisac !!:smile:

slim shady
12-11-09, 17:19
skończyłem po 6 tygodniach, za pierwszym razem działał najmocniej, a potem też była dobra pompa i regeneracja, skończyłem bo chciałem mieć przerwę, może za jakiś czas znowu siegne

alder
12-11-09, 18:10
to ja ma takie pytanie. po co cokolwiek na przyśpieszenie regeneracji jeśli się ćwiczy raz na tydzień daną partię ? gdzie tydzień to niekiedy z dużo bo np bicepsy regenerują się szybciej niż klata. jeśli coś na jeszcze przyśpieszy regenerację np bicepsów, to można stwierdzić, że mięsień np 3 dni odpoczywa za długo. a z tego co wiem za długi odpoczynek też nie jest git. to tak na marginesie. ;)

slim shady
12-11-09, 18:23
kto ćwiczy jedną partie w tygodniu ten ćwiczy ;) ale sen trwający 5-6 h + aeroby + inne obowiązki wykańczają człowieka, po za tym czemu nie skorzystać z lepszej regeneracji = dobre podłoże anaboliczne, nie widzę w tym nic złego

a jeśli chodzi o za długi odpoczynek to przy splicie trudno trafić na superkompensacje

cma
12-11-09, 19:00
to ja z siebie frajera zrobilem kupilem AAKG mega hardcor jak moglem gliceryne kupic nie dojsc ze tansze to mowicie ze tak samo dziala:O normalnie mozna isc do apteki i kupic gliceryne? hehe gliceryna mi sie kojazy z nitrogliceryna ale nie wiem skad to wziolem:DHahahaha

wujek.maciek
12-11-09, 19:15
gdzie tydzień to niekiedy z dużo bo np bicepsy regenerują się szybciej niż klata. jeśli coś na jeszcze przyśpieszy regenerację np bicepsów, to można stwierdzić, że mięsień np 3 dni odpoczywa za długo. a z tego co wiem za długi odpoczynek też nie jest git. to tak na marginesie. ;)

jesli ktos np w splicie robi plecy-triceps(wioslowanie, podciaganie) i klata-biceps to na dobra sprawe sa to 2 treningi bicepsow w tygodniu, wiec w tym przypadku ma to sens.

sam mam zamiar sprobowac tego specyfiku :smile:
jak myslicie, ile wlac na 2litry wody, tak zeby klepnelo 110kg kloca?

pozdro

cma
12-11-09, 19:17
30g :D hehehe

slim shady
12-11-09, 19:44
raczej 10 g powinno Cie trzepnąć, jak nie jesteś przekonany to możesz dać więcej. Ale należy pamiętać nie mozna za duzo brać tego specyfiku (w temacie było pisane kilka razy dlaczego)


to ja z siebie frajera zrobilem kupilem AAKG mega hardcor jak moglem gliceryne kupic nie dojsc ze tansze to mowicie ze tak samo dziala:O normalnie mozna isc do apteki i kupic gliceryne? hehe gliceryna mi sie kojazy z nitrogliceryna ale nie wiem skad to wziolem:DHahahaha
Nie zrobiłeś, AAKG inaczej działa

cma
12-11-09, 19:48
slim shady to moge to brac z aakg?

slim shady
12-11-09, 19:57
a jeden pompujący środek Ci nie wystarczy ;) ? nic Ci sie nie stanie jak weźmiesz

alder
12-11-09, 20:00
racja wuja, tak jak mówisz. aczkolwiek jeśli plecy robimy bez bicepsa, to jednak bicepsy podczas ćwiczenia pleców dużo mniej dostaną po tyłku aniżeli typowo podczas treningu biców.

cma
12-11-09, 20:14
slim shady hehe nie starczy:D hehehe zartuje wezme na sprubowanie;] a jakie sa skutki uboczne picia alkoholu z tym moz elepiej kopie??? to mniej na vodke wydam z kolegami;:D:D:D:D:D

slim shady
12-11-09, 20:33
nie piłem, jak przeżyjesz i nie wybuchniesz to możesz napisać

ale domyślając się to zniwelujesz działanie środka, gliceryna zatrzymuje komórki wody w mięśniach, a alkohol odwadnia

ps. chyba Arus brał glicerol z AAKG jeśli się nie mylę

burn
12-11-09, 23:13
Przetestuję w poniedziałek to się podzielę wrażeniami :D
Do tego universal mono, no muscle pump i bcca xtra z activlaba.
Mam nadzieję, że łokieć wytrzyma i mnie nadmucha równo :>

cma
13-11-09, 19:30
jeden dzien stosuje z 100kg przeszlem na 120 to naprawde dziala:D hahaha nie no jakos wypilem to i zimno mi sie zrobilo:Dheheh

cma
13-11-09, 22:13
ty a co ile to brac? bo juz glupi jestem calkiem powiedz mi ktos madry wypilem dizsiaj te 10gram na 1litr wody i ile razy dziennie to pic?

3ndriu
13-11-09, 22:20
Raz dziennie minimalnie godzinę przed treningiem, tylko w dni treningowe.

cma
13-11-09, 22:26
dzieki sog:)

burn
17-11-09, 16:24
10ml gliceryny z litrem wody. Na treningu nie bolał mnie łokieć. Do każdej serii na klatkę (w porównaniu do poprzedniego tygodnia) dołożyłem po 5kg i dałem luźno radę.

Skutków ubocznych - brak.

Pompa, może minimalnie większa. Wydaje mi się, że robiłem krótszy odpoczynek między seriami. Ogólnie wrażenia pozytywne, będę łykał ten specyfik. Cenowo wychodzi tanio, bo buteleczka 80g za 3zł 80gr starczy mi na 2 tyg.

cma
17-11-09, 16:35
no ja tez sie juz moge wypowiedziec stosuje to z aakg dobra pompa jest sila wzrasta;] Bede to jeszcze stosowal przez 4-5tyg i zwiekszac dawki czy nie?

sts
17-11-09, 16:57
nie...

Wiki
29-11-09, 19:22
a próbowaliście podgrzewać glicerol z dodatkiem X (żeby dzieci nie próbowały) :twisted:?

Aponax
29-11-09, 19:28
probowal to ktos poraz drugi ?? We wrzesniu - chyba jechalem na glicerolu i bylo dobrze do pewnego czasu , wiec przestalem. A chce teraz zaczac znowu, a ciekawi mnie czy dziala tak samo jak poprzednio?? probowal ktos poraz 2 ?:]

galanter
29-11-09, 19:33
ja jestem dopiero po pierwszym treningu na glicerolu i narazie nie moge powiedzieć żeby to działało na mnie podobnie jak na Was jutro kolejny trening może sie coś zmieni:)

Dominick
29-11-09, 20:44
tez sobie kupilem dzisiaj 30 g wiec starczy na tydzien (3 treningi) a pozatym dzisiaj sie wazylem i jestem zadowolony 3 miesiace treningu i poszlo 7 kg a w pasie zeszlo 2 cm :)

wujek_stunt
06-01-10, 17:06
dzisiaj chu* mnie strzelił, wpadam do jednej apteki pytam się glicerol, ona oczy nie wie co to jest, wpadam do drugiej, to samo patrzy sie jak na debila i daje mi jakas maść i mówi może to...

Może glicerol występuje też pod inną nazwą??

Bull2
06-01-10, 17:12
gliceryna...

wujek_stunt
06-01-10, 17:16
gliceryna...

też mówiłem gliceryna, to mi mówi że tylko tą maść ma...

mateohzp
06-01-10, 20:17
ja mialem podobnie, zapytała sie mnie czy ja chce sobie postrzelac czy co?? :|

wujek_stunt
06-01-10, 20:38
jeszcze jutro zajrze do jednej, ale jak nie bedzie to lipe będę miał... ;/

wujek_stunt
07-01-10, 17:45
no to tak byłem dzisiaj jeszcze w 3 aptekach, nigdzie nie ma glicerolu i nie wiedzą co to jest ;/ w jednej znalazłem gliceryne, jest to w takiej buteletce jak np. woda utleniona i jest to coś do skóry? czy to to?? jeszcze mieli nitrogliceryne, ale to już na recepte...

slim shady
07-01-10, 18:17
nie pytaj o glicerol tylko o gliceryne i jest w takiej butelce jak woda utleniona i kosztuje grosze

Ezachiel
07-01-10, 19:09
http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/1656/gliceryna-50.jpg
http://www.avena.com.pl/oferta/gliceryna.jpg


mowisz gliceryna, jak nie wiedzą co to, wychodzisz, bo co to za apteka...

slim shady
07-01-10, 19:18
widać kogo zatrudniają w aptekach ...

tylko raz trafiłem na prawdziwą farmaceutkę i wiedziała wszystko i znała wszystkie nazwy a tak ...

alder
07-01-10, 22:02
widać kogo zatrudniają w aptekach ...

tylko raz trafiłem na prawdziwą farmaceutkę i wiedziała wszystko i znała wszystkie nazwy a tak ...

niech zgadnę, była młoda ?

slim shady
07-01-10, 23:17
stara nie była, ale nie wyglądała na świeżo po studiach

Ufp
25-01-11, 16:12
Mam pytanie jaki jest minimalny wiek aby można było bezpiecznie stosować ten środek.Widzę że piszecie że po tygodniu pompa gorsza to nie lepiej brać tydzień po tem przerwa tygodniowa od środka a po tem znowu....

fallenursus
25-01-11, 16:14
18 lat...