PDA

Zobacz pełną wersję : Aeroby/HIIT + masa...



mistix
06-09-09, 00:01
Witam,

Czytam, pytam ludzi i sam już nie wiem. Byłem juz praktycznie zdecydowany na HIIT, ale ostatnio np. Kamil Majek mi je odradził, polecając raczej aeroby przy celu jaki chce osiągnac (o tym nizej), ale zaznaczył, ze trzeba wszystkiego spróbowac na sobie, bo kazdy jest inny, co jest logiczne.

Celem moim jest czystej jakosci masa, chce zwiększyc rozmiary miesni, jednoczesnie ograniczyc przyrost tłuszczu do minimum, bo o spaleniu raczej nie ma mowy przy dodatnim bilansie kalorycznym w diecie.

Czyli podsumowując: mam dodatni bilans kaloryczny, jakies +200, +300 kcal - jeszcze sie nie zdecydowalem, trening na mase, cykl na mase (miedzy innymi kreatyna mono i universal storm), jednak chce uniknąć przyrostu tłuszczu - a mam do tego sklonnosc, lub nawet coś spalic (marzenia) ;)

Jednym slowem chce niemozliwego :D spalic tluszcz, zwiekszyc rozmiary ;)

Pomozcie wybrac opcje:

1) Robic aeroby
- np. 3 razy w tygodniu po 30 min "szybszym" truchtem w dni nietreningowe, lub bezposrednio po treningach silowych

2) Robic HIIT
- 2-3 razy w tygodniu w dni nietreningowe

Do dyspozycji z supli mam:

Universal Storm
Creatina Monohydrate 100% pure
BCAA Xtra (+ l-glutamine)
Vita-min plus olimp
Glukozamine
Omega-3
Apteczne ZMA (M9+B6 i cynk)
Energon X 1000 Activlab (na pobudzenie przed treningami)

Prosze o pomoc!

KowalX
06-09-09, 00:17
wcale nie musisz biegać

jeśli przy nadwyżce 200-300kcal zaczniesz tyle biegać to z tej nadwyżki nic nie zostanie.
możesz też np pływać

interwały nie są polecane dla osób początkujących słabo wytrenowanych
aeroby by były efektywne muszą być wykonywane w odpowiednim tempie
60-75% tętna maksymalnego (z tym ,że dolnych granic trzymaj się tylko na początku) tylko w tym tempie masz stałe spalanie.Twoje tętno max to 220 - wiek =...
aeroby skuteczne są dopiero od około 30min i wykonujemy je maks do 1h
3 razy w tygodniu ci wystarczy możesz np w jeden biegać w drugi popływać czy pojeździć na rowerze.
Z czasem dodaj sobie trening interwałowy.
Nie ma co przesadzać z niewielką nadwyżką kaloryczną i tak nie złapiesz specjalnie tego tłuszczu.

bcaa przed treningiem około 1h
storm 30min przed treningiem
kreta po treningu 5g
jeśli bierzesz zma nie bierz multiwitamin ,ani preparatów zawierających wapń
glukozamina przed snem i możesz po treningu
omega tak jak na opakowaniu