PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt duża utrata masy



eRAf
04-09-09, 20:01
siemka mam taki (tak mi się zdaje) problem . Zaczynając od początku 3 tygodnie temu skończyłem brac spalacz tłuszczu schudłem 5 kg cwicząc a więc była to utrata wody w organiźnie moja waga utrzymywała się tak samo , aż w końcu zaczołem stosowac dietę redukcyjną . I tu jest problem na diecie redukcyjnej nisko węglowodanowej jestem już około 2 tygodni , i przez te 2 tygodnie schudłem 7 kg , zaznaczę że kiedy brałem spalacz, ciwczyłem i moja waga utrzymywała się na takim samym poziomie , a teraz na diece i z cwiczeniami schudłem dużo jak na 2 tyg aż za dużo. Czytałem, że przy diece redukcyjnej odpowiednia utrata masy powinna wychodzic od około 1,5-1 kg tygodniowo . I tu proszę was o pomoc czy to dobrze czy źle że tak chudne , troche obawiam się efektu jojo .
Thx za pomoc pozdro

KowalX
04-09-09, 20:39
źle,że tak chudniesz.Nie jest to korzystne ani dla zdrowia ,ani masy mięśniowej.W ogóle diety nisko węglowodanowe są niezdrowe.Lepiej wysokobiałkowa z niewielkim ujemnym bilansem kcal.
zwiększ ilość węgli w diecie tak by spowolnić ten proces i pij dużo wody.

eRAf
04-09-09, 20:47
umieszcze diete w dziale dieta to może bys coś doradził :D

Jolly
04-09-09, 21:50
Jakbyś stracił 5kg samej wody to byś miał odwodnienie 2 stopnia. Z reszta, podczas brania spalacza należy pić duże ilości wody. Najlepiej tak żeby był przezroczysty mocz. Z fizjologicznego punktu widzenia najkorzystniejszą dietą jest niskowęglowodanowa oparta na białku i tłuszczu. Najważniejsze aby dostarczana wartość kcal pokarmu była mniejsza niż CPM. Jak jest mniejsza=chudniesz, jak większa=tyjesz. Proste i logiczne. Do tego Interwały jako ćwiczenia wydolnościowe(o ile stan zdrowia pozwala), jak nie to siłka, a najlepiej to i to.

Czyli podsumowując lepiej jest jeść 3k kcal i spalać 1,5k, niż jeść 1,5k i nic nie spalać.

pozdro.