PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana treningu, czy trzeba kożystać z planów?



krzysztof122354
04-09-09, 15:59
Witam, mam pytanko. Na siłowni ćwicze od czerwca. Dwa miesiące ćwiczyłem tzw ogólnorozwojówke, a od ponade miesiąca ćwicze 4 razy w tygodniu. Pon klata+tricep, wtorek plery+bic, czwartek nogi+przedramie, piatek barki +kaptury.
Ćwiczy mi sie dobrze, powoli widać efekty, napewno twardsze mięśnie. Ćwicze na każdą partie po ok 4 ćwiczenia po 4 serie, a potórzenia tak 12,12, 10, 10 różnie.Chodzi oto że mi sie tak dobrze ćwiczy, raz na czas zmienie jakieś ćwiczenie ze zamiast podstawowego zrobie inne ktre podpatrze na siłce.

Jednak problem wyniknoł jak mój znajomy powiedział że taką postawą wiele nie zdziałam bo bede stał w miejscu, że trzeba mieć plany że 4 tydnie mase, potem 4 tydnie siłe, przerwe i tak w kółko. Mi nie chce sie tego robić, bo np., raz zrobiłem przykładowy plan na mase z neta, chyba nawet z tego forum, to na partie przypadały tylko 3 ćwiczenia a na np., bieceps tylko 2 ćwiczenia. Uważam że to za mało przecież żeby go pożądnie zbudować, a jak robie swój plan to odcuwam że jest bardziej wymęczony.
Co o tym sądzicie? Jeżeli bede ćwiczył poprostu każdą partie osobno każdego dnia jak do tej pory, i po pare różnych ćwiczeń na każdą to będą gorsze wyniki jakbym robił plany co są na mase siłe itp?

krzysztof122354
04-09-09, 16:02
dodam jeszcze, że lubie poprostu posiedzieć na siłce nawet z dwie godziny i pomęczyć sie, a planami które obejmują na mase po pare ćwiczeń , można je w godzine zrobić, a ja wole dłużej posiedzieć.
Żeby nie było poradzcie mi bo mimo tego co lubie priorytetem jest ROSNAĆ !! :-)

Lebron16
04-09-09, 16:07
np. robisz 4-6 tyg mase splitem - rugulujesz czy to jest masa czy redukcja DIETA!

potem robisz trening siłowy 5x5 fbw czy cos takiego tez z 4-6 tyg, z tego co wyczytalem polega on na robieniu 5s po 5 powt. wiec jest to 25 ruchow

i chyba nie myslisz ze jak zrobisz 100 ruchow to lepszy trening bo jestes max spompowany ? regulujesz ciezarem i ilosc powtorzen nie moze byc jakas nie wiadomo jak duza

krzysztof122354
04-09-09, 16:47
mi nie chodzi o ilość powtórzen, ale ćwiczen, wole zrobić np na bica 4 niż tylko dwa lub trzy

Anaboliczny Koks
04-09-09, 19:21
godzine trening godzine gadasz z kumplami = 2godziny ;P

slim shady
05-09-09, 01:58
Stary jak dobrze Ci sie cwiczy i masz efekty to cwicz tak dalej, i nic nie zmieniaj. Dobrze robisz jak czasem zmieniasz cwiczenie, warto tez zmieniac chwyty i troche technike, miesnie lubia byc zaskakiwane :)

krzysztof122354
14-09-09, 12:14
Siema, nie będe zaczynał nowego wątku więc napisze w swoim poście (mimo że nie ten dział). Jak pisałem ćwicze od czerwca a od sierpnia z planem itd., i czas na jakoms odżywke. Mam diete i uzupełniam ja białkiem wpc łowickie. Myśle że na kreatyne raczej za wcześnie, ale mam kase na jakiś suplement i niewiem co wybrać. Dodam że jestem otyły, więc to może ułatwi też dobór. Jak myślicie, jakiś antykatabolik? albo coś konkrtnie??

KowalX
14-09-09, 12:39
dokup więcej białka :)

krzysztof122354
14-09-09, 15:46
tak jak pisałem, z białkiem oki jest bo mam diete, ogólnie białka bedzie dosć, chyba że te łowickie to taki syf że go mam ni liczyc, wiec yślałem o jakims innym suplemencie. Może glutamine albo jakieś hmb?