PDA

Zobacz pełną wersję : Kontuzja



Ksiega
03-09-09, 20:27
Od jakiegoś czasu robię pompki na poręczach, 6 serii po 15 powtórzeń, dwa razy w tygodniu (wtorek sobota) w czwartek podciąganie na drążku i wiosłowania a w międzyczasie gram w piłkę. mam 24 lata 85kg wagi i 184cm wzrostu. Na treningu we wtorek przy 5 serii zabolało coś w okolicy obojczyka jak by ktoś gwoździa wbił ale serie dokończyłem i potem walnąłem następna mimo lekkiego bólu. W sobotę przekonany ze wszystko ok poszedłem na trening i nie bylem w stanie zrobić nawet jednego powtórzenia z powodu narastającego bólu pod kością (obojczyk) i delikatnie nad obojczykiem. Czy naderwałem jakiś mięsień ? Czy jest ktoś w stanie rozpoznać to na odległość. Do lekarza nie mam co iść bo mieszkam w Anglii a tutaj GP (general practition) przepisze mi paracetamol na ból i tyle. Dodam jeszcze ze nadal boli ale tylko przy niektórych ruchach. Czy mogę robić nadal wiosłowania i drążek czy lepiej odpuścić na jakieś 2 tygodnie.

KowalX
03-09-09, 21:18
nie masz dojścia do lekarza sportowego?
to:
kup żel przeciwzapalny np. ZEEL,
hydrolizat kolagenu
możesz profilaktycznie łykać glukozaminę i dokupić do tego selen w kapsułkach/tabletkach

odpuść na jakiś czas i więcej skupiaj się na rozgrzewce w przyszłości,ale nie rezygnuj z poruszania stawem tylko raczej z przesadnym dociążaniem

Ksiega
03-09-09, 23:28
Problem w tym ze nie boli w stawie, jem trecka joint t-5 pack, przed każdym treningiem na poręczach czy na drążkach biegam jakieś 30 minut dookoła parku lub gram w piłkę z kumplem sprinty non stop jakieś 20 minut. Chyba dobre na rozgrzewkę ? Lepiej to trzymać rozgrzane czy lepiej ochłodzić.

KowalX
03-09-09, 23:39
jeśli nie w stawie to wiązadła chyba,że masz złamaną

kup to co napisałem jest lepsze

hans1237
04-09-09, 08:08
ja mysle zobacz czy boli przy wiosłowaniu jesli nie to bez szału ale trenuj,ja w takie sytuacji omijam te cwiczenia przy których boli a reszte jade,kup sobie masc wygrzewającą to naprawde pomaga

Marurka
04-09-09, 19:25
Nie wiem co Ci dolega ale moge dac Ci sposob na angielskich lekarzy :)
Po pierwsze to jak masz takiego co na wszystko przepisuje paracetamol to go zmien :) po drugie to jak idziesz i cos cie boli to powiedz ze brales paracetamol i piles duzo wody i nie pomoglo a po trzecie to powiedz mu ze przez ten bol masz depresje i nic Ci sie nie chce bo chcialbys wrocic do poprzedniej formy, slowo depresja dziala na nich jak nic innego :) sprawdzone hehe pozdro