PDA

Zobacz pełną wersję : Zejscie z trenningu 5 do 3:]



Aponax
03-09-09, 18:08
Witam ,
ostatnio mam zbyt malo czasu na silownie (praca i obowiazki domowe),wiec
chcialbym aby mi ktos zaproponowal jakas metode trenningowa 3 dniowa max 4 dni w tygodniu.Chodzi tutaj tylko o przylozenie poszczegulnych partii miesniowych :] , zawsze robilem kazda partie miesni osobno (lydki i brzuch standart co 2 dni na przemian) wychodzilo pon,wtorek,sroda czwartek wolny piatek sobota niedziela wolna, a teraz mam o wiele mniej czasu wiec musze troszke przystopowac bynajmniej do grudnia. Cwiczenia na poszczegulne partie dobiore sobie sam, dodam tylko ze prioryet to klatka i czworki uda.
Najbardziej dni pasuja mi wtorek ,czwartek , piatek sobota i niedziela ale to wolabym poswiecic na aeroby i robienie zapasow na caly tydzien :].
Moglby ktos poszukac jakies ciekawe metody? Nie podawajcie mi tam jakis ogolno rozwojowek bo to nie ma sensu- bynajmniej jak dla mnie:].
Staz jest dosc dlugi :] wiec nie dawac mi tutaj metod dla poczatkujacych , tylko cos dla bardziej zaawansowanych :].

BTW. normalnie napisalbym sam i poszukal , lecz niestety mam za malo czasu na szukanie dzis ,jezeli dacie jakies sensowne metody to z pewnascia przeczytam i jezeli bedzie sie podobac , to napisze co i jak bedzie wygladac:].

Anaboliczny Koks
03-09-09, 18:19
a split 3 dniowy ?

1 dzien klata biceps
2 Barki nogi
3 Plecy Triceps

i masz 3dni wszystko zrobione

blood in blood out
03-09-09, 19:12
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14013

Fehu
03-09-09, 21:00
a takie coś wyczytałem w przykladowych splitach..

PONIEDZIALEK : BICEPS + TRICEPS + PRZEDRAMIE
WTOREK : PLECY + BARKI
CZWARTEK : KLATKA + KAPTURY
PIATEK : NOGI

wydaje mi się ze jest to dla dość zaawansowanych osób więc może to? w sumie sam najlepiej sie znasz my mozemy Ci tylko proponowac ;D

Aponax
05-09-09, 17:09
Fehu , plan dobry nawet podoba mi sie. Jutro wstane wczesniej to zloze jakis przykladowy trening- od 2 tygodni jade na wyczucie i jakos dobrze mi sie cwiczy lepiej niz kiedykolwiek :].

blood in blood out
05-09-09, 19:43
a takie coś wyczytałem w przykladowych splitach..

PONIEDZIALEK : BICEPS + TRICEPS + PRZEDRAMIE
WTOREK : PLECY + BARKI
CZWARTEK : KLATKA + KAPTURY
PIATEK : NOGI



Biceps dzień przed plecami-nie najlepszy pomysł

Aponax
05-09-09, 19:46
jasne , zalezy dla kogo i zaleznie od potrzeb:]. Nie wiem czy czytasz cały temat ale pisałem tylko i wylacznie o zgranie parti miesniowych (nie bede stosowal tego treningu w te dni , napewno wtorek sroda i czwartek odpadaja :]. Pozmieniam tylko kolejnosc dni i to wszystko :].

blood in blood out
06-09-09, 10:14
To wklej swój trening- ten ze zmienioną kolejnością dni:)

Fehu
06-09-09, 10:26
Biceps dzień przed plecami-nie najlepszy pomysł

a jak by dzien trzeci zamienił z 2?

Aponax
06-09-09, 13:53
WTOREK : BICEPS + TRICEPS + PRZEDRAMIE
Piątek: PLECY + BARKI
Sobota: KLATKA + KAPTURY
Niedziela: NOGI

Miałoby to tak wygladac , wiem ze 3 dni pod rzad ale , inaczej nie ma mowy nie mam wolnego tyle w tygodniu aby jeszcze na silownie chodzic :errf::cry:.
Myslalem aby barki zamienic z tricepsem , bo plecy i barki ostro "katuje" i strasznie jestem po nich zmeczony :]. Ale to najwyzej zmienie w trakcie:].

KowalX
06-09-09, 14:08
WTOREK : BICEPS + TRICEPS + PRZEDRAMIE
Piątek: PLECY + BARKI
Sobota: KLATKA + KAPTURY
Niedziela: NOGI

Miałoby to tak wygladac , wiem ze 3 dni pod rzad ale , inaczej nie ma mowy nie mam wolnego tyle w tygodniu aby jeszcze na silownie chodzic :errf::cry:.
Myslalem aby barki zamienic z tricepsem , bo plecy i barki ostro "katuje" i strasznie jestem po nich zmeczony :]. Ale to najwyzej zmienie w trakcie:].

a może tak:
klata + tric
bary + kaptury +bic
nogi

masz dzień więcej odpoczynku i tric z bicem możesz swobodnie zamieniać jak Ci bardziej pasuje
dni też możesz przestawiać

Aponax
06-09-09, 18:55
a może tak:
klata + tric
bary + kaptury +bic
nogi

masz dzień więcej odpoczynku i tric z bicem możesz swobodnie zamieniać jak Ci bardziej pasuje
dni też możesz przestawiać

A plecy z nogami ? kur** ciezko ulozyc plan 3 dniowy , gdy prawie zawsze jechalo sie kazda partie osobno.

KowalX
06-09-09, 19:07
A plecy z nogami ? kur** ciezko ulozyc plan 3 dniowy , gdy prawie zawsze jechalo sie kazda partie osobno.

ciężka sprawa

jaca666
06-09-09, 19:37
Też rozkminiam bo będę trenował systemem 3 dniowym ale jeden mięsień raz na 6 dni...

j0zek
06-09-09, 19:42
a takie coś wyczytałem w przykladowych splitach..

PONIEDZIALEK : BICEPS + TRICEPS + PRZEDRAMIE
WTOREK : PLECY + BARKI
CZWARTEK : KLATKA + KAPTURY
PIATEK : NOGI

wydaje mi się ze jest to dla dość zaawansowanych osób więc może to? w sumie sam najlepiej sie znasz my mozemy Ci tylko proponowac ;D

a wytlumaczysz mi jaki jest sens robienia w 1 dzien plecow i barkow a na drugi dzien kaptura i klaty?
Przeciez kaptur to miesnie plecow <?>

jaca666
06-09-09, 19:43
Myśłałem nad takim schematem:
1-Klata,Bice i Łydy
2-Barki,Kaptur,Czwórki
3-Praca
4-Grzbiet,Tric i Dwójki
5-Wolne
6-Praca
A potem od 1 dnia z powrotem...
A brzuch na koniec każdego treningu w kilku superseriach

Aponax
06-09-09, 19:59
Jaca , uratowales mi zycie :].

1-Grzbiet,Tric i Dwójki
2-Praca
3-Praca
4-Praca
5-Barki,Kaptur,Czwórki
6-Klata,Bice i Łydy
7-wolne

Co ty na taki sposob ?? taki najbardziej by odpowiadal - jezeli chodzi o prace:].A i ile wykonujesz na takim planie cwiczen na dana partie :]?
BTW. Jezeli bede znajdowal czas to w 3 dniu bede robil z 6 trenning , co ty na to ??

jaca666
06-09-09, 20:05
Na dolne??
Nigdy nie miałem problemów z czwórkami i dwójkami więc na czwórki:
Prostowanie: 4x15
Przysiad: 4x12,12,10,8
Suwnica: 4x12,12,10,8
Czasem jak mam energie to dodam wykroki ze sztangielkami ale wtedy dwójki bardzo pracuje wiec na treningu dwójek robię wtedy jedno ćwiczenie mniej a normalnie na dwójki:
Uginania stojąc bądź leżąc: 4x15
Martwy ze sztangielkami na prostych:4x12,12,10,8
Oczywiście wszędzie progres ciężaru.
Myślę ze na na uda na 6 dni to styknie w zupełności....

Aponax
06-09-09, 20:18
Jaca , cwiczenia dobieram sam ,chodzilo mi tutaj bardziej np. o
grzbiet - 3 cwiczenia ( 2 na szerokosc 1 na grubosc)
tric- 3 cwiczenia (2 na wyciagu gornym 1 francuski)
Dwójki-2 cwiczenia (martwy na prostych ,uginanie nog lezac)
Barki- tutaj obowiazkowe 4 - 2 cwiczenia duzymi ciezarami , nastepne 2 lekkimi sztangielkami.
Kaptur- 2 cwiczenia
Czwórki- 3 cwiczenia (prostowanie nog na maszynie , przysiad , suwnica)
Klata- 4 - 2 skosy , rozpietki i butterfly ( w innej kolejnosci).
biceps- 3 cwiczenia (biceps o kolanko , naprzemianstronne uginanie biceps-u , sciaganie drazka wyciagu gornego lezac na plecach uzywajac biceps-u)
Łydy- 2 cwiczenia (wspiecia na palcach , wspiecia odwrotne w staniu).
Co ty na taki plan ?? Pisalem na szybko wiec mogly sie znalesc bledy :].

jaca666
06-09-09, 20:25
Sorki źle przeczytałem.
No więc u mnie to wygląda tak(tylko że ja liczę raz na 6 dni a nie na tydzień a to różnica):

grzbiet - 4 cwiczenia ( 2 na szerokosc 2 na grubosc)
tric- 3 cwiczenia (1 na wyciagu gornym 1 francuski i 1 sztangle)
Dwójki-2 cwiczenia (martwy na prostych ,uginanie nog lezac)
Barki- tutaj obowiazkowe 4 - 2 cwiczenia duzymi ciezarami , nastepne 2 lekkimi sztangielkami- może być bo sam podobnie robie!!!
Kaptur- 2 cwiczenia- sztanga i sztangielki
Czwórki- 3 cwiczenia (prostowanie nog na maszynie , przysiad , suwnica)
Klata- 4 - u mnie wyciskanie sztangi na płaskiej a potem 3 cwiczenia na skosie bo moim priorytetem jest góra klaty
biceps- 3 cwiczenia sztanga stojac,sztangielki siedząc i jakis wyciąg lub hammery
Łydy- 2 cwiczenia (wspiecia na palcach stojąc i siedząc)

To by bylo na tyle...

Aponax
06-09-09, 20:29
Co tu duzo pisac , od jutra wprowadzam plan w zycie. Dzieki jaca.
Tez zrobilbym raz na 6 dni , lecz mam taka a nie inna prace i niestety nie moge za duzo trenowac (pon-piatek) bo strasznie amlo czasu mam. Praktycznie tylko tyle co zjem (przygotuje zarice na nastepny dzien) posiedze z dziewczyna i ide spac, a rano robota juz czeka :].