PDA

Zobacz pełną wersję : Trening łydek, ile razy w tygodniu i jak?



Rokr91
02-09-09, 18:12
Czy poniższy trening łydek będzie odpowiedni?

Poniedziałek: Wspinanie na palce z piętami skierowanymi lekko do zewnątrz,, 4 serie, powtórzeń tyle by zaczęły mocno palić mięśnie (50-30)

Będę robił razem z klatką i tricepsem

Środa: Wspinanie na palce z piętami skierowanymi lekko do zewnątrz,, 4 serie, powtórzeń tyle by zaczęły mocno palić mięśnie (50-30)

Wspinanie na palce z hantlami w dłoni, stopy równolegle, 3 serie (50-30)

Będę robił razem z barkami i udami

Poniedziałek: Wspinanie na palce, stopy równolegle, 4 serie, powtórzeń tyle by zaczęły mocno palić mięśnie (50-30)

Będę robił razem z plecami i bicepsem


Na forum spotkałem się z wypowiedziami osób, które robią łydki trzy razy w tygodniu i mają zadowalające efekty. Czy trening ma być bardzo wyczerpujący, czy może nieco lżejszy przy takiej intensywności?

Lebron16
02-09-09, 18:16
rob raz w tygodniu poniewaz im więcej, to wcale nie lepiej:)
na początku właśnie polecam bez ciężaru 4s po 50 powt

a później z 3 serie z obciazeniem [ sztangielki albo sztanga] to w zupelnosci wystarczy moim zdaniem

niech się jeszcze może wypowiedzą bardziej doświadczeni

Micek185
02-09-09, 18:36
łydki odwieczny problem.ja sugerował bym robić 3razy w tyg.to dziwny miesien i nie szalej z ciężarami.nie jest regułą czy zrobisz 50 55 czy 60 rep ale powinieneś zrobic minimum 30 i skonczyc wtedy gdu już naprawde boli(ten dobry ból piekący) pojedz sobie na początku każdego treningu po 4 serie i starja sie np co 10powt.zmieniac ustawienie nóg,np od zewnatrz pózniej prosto i na zewnątrz.masz wtedy gwarancje ze każdy miesin łydki dostał odpowiedni bodziec.możesz też zrobic raz w tyg jeden cięższy trening i wtedy załóż wiekszy ciezar i lec półtorakami(nie stawiasz pięty na podłodze)napewno powinno podziałac.jak zobaczysz ze 3razy w tyg to za duzo to poprostu zmniejsz ilosc treningów i juz bedziesz wiedział co jest odpowiednie dla twojego organizmu.ja polecam superserie na łydki na mnie super podziałało,ale to moja opinia:D
pozdro

Aponax
02-09-09, 18:43
Ja osobiscie co do trenningow jestem przekonany do takiej medoty -jezeli chodzi o łydki i brzuch , na zmiane co 2 dni :] - moje łydki musza miec duzy ciezar aby "poczuc" cokolwiek po trenningu wiec wspiecia na palacach zakladam dosc duze obciazenia :]. A jak u ciebie to bedzie wygladac , to juz musisz sam zobaczyc narazie zrob 1 trenning na mniejszych obciazeniach a drugi na wiekszych i zobacz po ktorym lepiej Ci sie lydki czuja :].

slim shady
02-09-09, 18:48
Nie mam czasu czytac wszystkiego ale łydki mozesz cwiczyc co 2 dzien

Polecam taka metode:
Jedna sesja to trening z małym ciezarem i cwiczysz az do palenia w miesniach
kolejna sesja to bardzo duzy ciezar tak zebys był w stanie zrobic tylko kilka powtorzen