PDA

Zobacz pełną wersję : czysta masa



maly25
31-08-09, 16:54
chlopaki taka sprawa a mianowicie,cwicze juz dluzszy czas,trzymam teraz diete ale nie do konca na 5 posilkow 2 mam nie do konca obliczone jest to sniadanie w pracy i na obiad jem to co mama ugotuje,mam 160 cm wzrostu waze 68 kilo i naprawde szczeze fajna rzezba i tera moje pytanie chcialbym zwiekszyc mase ale kurcze nie zalac sie znowu tak bardzo(utrzymywac ta rzezbe)co mam zrobic ziekszyc ilosc kalori? od razu powiem ze 6 posilek to nie bardzo, moze cos pomiedzy posilkami.prosze o porady z gory dzieki

KowalX
31-08-09, 16:56
zwiększyć kalorie najlepiej po treningu i na sniadanie mozesz dodac wiecej kcal

slim shady
31-08-09, 16:59
oblicz czego brakuje Ci w tych posiłkach i staraj sie to dostarczyc, zwieksz kalorycznoosc, ale jak sie boisz tłuszczu to pomysk o aerobach

ciaastek91
31-08-09, 17:02
jak chcesz budowac suchy miesien, to aeroby sa niezbedne.

maly25
31-08-09, 23:01
cwicze 3 razy w tygodniu,aeroby robie 2 razy po treningu przez 10 minut, a raz w tygodniu dodatkowo mam trening brazylian jujitsu przez 2 godz.wystarczy?ale glownie chodzi mi o to czy jest to mozlie zwiekszycmase bez zbednego tluszczyku

KowalX
01-09-09, 02:20
jest możliwe ,ale wiąże się z powolnym jej nabieraniem

maly25
01-09-09, 14:27
to czyli lepiej by bylo nabrac duza fatu przez okres paru miesiecy,a pozniej zaczac zrzucac i efekt bylby szybszy?a wogule to jak to powinno wygladac,przez jaki okres nabieram i przez jaki spalam?

ciaastek91
01-09-09, 15:03
jezeli masz jakis konkretny bardziej lub mniej termin kiedy chcesz wygladac dobrze(np wakacje), to mozna to podzielic tak:
masa maksymalna
masa jakosciowa
redukcja
jezeli wiesz ze podczas masowania mocno sie zalewasz, to proponuje poswiecic na redukcje jakies 3 miesiace.
mase maksymalna az osiagniesz zalozona wczesniej wage(oczywiscie nie moze to byc jakas waga z kosmosu, tyko realna), nastepnie wchodzisz na mase jakosciowa, krecac juz aero, nakrecasz metabolizm, przez co mozesz nadal jesc duzo, ale tluszcz nie bedzie sie odkladal(ale wiadomo, ze przysrosty miesnia beda juz znikome).
masa jakosciowa przygotowujesz organizm do przejscia w faze redukcji.

KowalX
01-09-09, 17:20
to czyli lepiej by bylo nabrac duza fatu przez okres paru miesiecy,a pozniej zaczac zrzucac i efekt bylby szybszy?a wogule to jak to powinno wygladac,przez jaki okres nabieram i przez jaki spalam?

jak będziesz nabierał dużo fatu to będziesz później zamiast się rzeźbić,odchudzał

maly25
03-09-09, 22:57
oki dzieks;)