PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc z dieta



Maxi90
26-08-09, 13:48
Witam!
Ostatnio zaczalem stosowac sie do tej oto diety:

Dieta na mase dla 84/86 kilo
sniadanie
Platki owsiane 100g + 200ml mleka
Twarog chudy 150g
Oliwa z oliwek 10ml

sniadanie 2
Chleb zytni pelnoziarnisty 100g
Serek wiejski 250g

posilek 3
tunczyk-150
Szynka z indyka 25g
ryz-150gr

posilek 4
Kasza 100g
Piers z kurczaka
Oliwa z oliwek 15g

bezposrednio po treningu
80g Carbo

posilek po treningu
pieczwyo razwoe-200gr
jajecznica-z 5 jaj

posilek przed snem
bialy chudy ser-150gr
oliwa-10g

Jest to dieta na mase jak widac...Moj staz na silowni trwa 2 lata z przerwami po 2 miechy(wakacje:lol:)i nie bylo w nim diety wiec postanowilem ostatnio ja zastosowac.Jednak co do diet jestem zielony w tym temacie i dlatego chcialbym zeby ktos mi pomogl zastosowac w niej jakies zmiany bo chcialbym przybrac na masie miesniowej ale przy okazji jakos zgubic "oponke" tluszczowa,ktora niestety posiadam:cry: I prosilbym o pomoc w odnalezieniu jakichs zamiennikow skladnikow tej diety(bo juz kiedys zaczalem ja stosowac i po 1,5 tygodnia mialem troche dosyc jedzenia tego samego w kolko,no chyba ze nie ma innej mozliwosci to bede musial sie przelamac:neutral:)
i czy przy tej diecie mozna normalnie stosowac jakies suple typu kreatyna czy trzeba ja znowu zmieniac?
Z gory dziekuje za pomoc:)

Jolly
26-08-09, 14:32
Dla mnie dieta jak najbardziej ok. W każdym posiłku pełnowartościowe białko, może troche tej oliwy za dużo(20g/dzień to wystarczajaco). No i warzywa do każdego posiłku to podstawa.

Co do zamienników to min:
Jajko - Ser Twarogowy.
Ser Twar. - Ser Wiejski.
Ser Twar. - Ser Żółty
Pierś - Udko
Jakas Ryba - Jakaś ryba
Jakieś mięso - Jakieś mięso.

Słowem możesz wymieniać jak chcesz, pod warunkiem że wymieniane produkty będą miały podobne wartości odżywcze.

Maxi90
26-08-09, 14:55
Dzieki za odpowiedz:) ma ktos jeszcze inne propozycje?(bo jestem ciekaw czy zdania beda podobne czy zroznicowane...)a czy ta dieta bedzie dobra do stosowania jakichs supli tak jak pisalem wyzej?i co do mojej "oponki":lol:?czy trzeba ja jednak jakos zmienic?

Jolly
26-08-09, 14:57
"oponki", czyli co chcesz robić?. Masować, czy redukować?

Maxi90
26-08-09, 15:15
Wiem wlasnie ze to dwa rozne pojecia...poprostu bym chcial ja troche bardziej "utwardzic"(nie zeby miala rysy odrazu jak prawdziwy kulturysta tylko poprostu ja troche wzmocnic zeby nie byla taka "ulana"...)taka dieta na mase i cwiczenie brzuszkow wystarczy?czy przy masie w ogole nie robic brzucha i dopiero jak zacznie sie redukcje to zaczac np a6w albo cos podobnego i wtedy to cos da?

Lebron16
26-08-09, 16:02
ziomek możesz mieć dietę na masę i do tego trening brzucha i aeroby aby Ci się więcej nie odłożyło tam, a później przy redukcji jeszcze bardziej to spalisz, bo tak zostawisz brzuch i dopiero obudzisz sie z ręką w nocniku i ze 100cm w pasie :cry:

Jolly
26-08-09, 20:52
Wiem wlasnie ze to dwa rozne pojecia...poprostu bym chcial ja troche bardziej "utwardzic"(nie zeby miala rysy odrazu jak prawdziwy kulturysta tylko poprostu ja troche wzmocnic zeby nie byla taka "ulana"...)taka dieta na mase i cwiczenie brzuszkow wystarczy?czy przy masie w ogole nie robic brzucha i dopiero jak zacznie sie redukcje to zaczac np a6w albo cos podobnego i wtedy to cos da?
Czyli musisz zrobić tak:
Dużo białka.
Węgle złożone o niskim ładunku IG
Koniecznie HIIT(interwały).
I lekka nadwyżka kcal w wysokości ok 200kcal.

Nie powinno mocno zalać.