PDA

Zobacz pełną wersję : Trening siłowy



adidas007
25-08-09, 16:56
Cze chciałbym się zapytać czy przy treningu na siłę wskazana byłyby większa ilość powtórzeń niż normalnie tzn. na duże partie ok. 15-20, a serii normalnie 3, natomiast na małe 10-15.
Kiedyś (jak byłem całkiem zielony w tych sprawach) ćwiczyłem codziennie tzn. 6 dni w tyg. i robiłem mniej więcej ok. 20 serii na każdą grupę mięśniową i było widać efekty. Teraz jak ćwiczę zgodnie z przykładowymi programami to już nie widzę takich efektów i wręcz przeciwnie miesięcznie nic nie rosnę, kiedyś to w miesiąc przybywało mi od 1cm-2cm.
Wiek: 18lat
Staż: ponad 8 miesięcy
Cel: zwiększenie masy i siły
Ćwiczę w domu.

slim shady
25-08-09, 17:17
nie zapominaj ze na poczatku wszystko jedno cos bys robił to i tak beda przyrosty, po jakims czasie to sie konczy, na siłe akurat robi sie mały zakres powtorzen, ale poruboj co na Ciebie działa, i rob to kazdy jest inny

Jolly
25-08-09, 18:44
Ogólnie siła/masa to wiele wspólnego, ale jednak nie to samo. Plany stricte siłowe charakteryzują się specjalną techniką. Podnosisz ciężar szybko, opuszczasz wolno. Do tego duże-wolne cięzary. Poczytaj fbw 5x5, tam masz sporo odnośnie siły i masy.

blood in blood out
25-08-09, 20:06
Napisze Ci jak pogodzić te dwie rzeczy

Trening 4 razy w tygodniu

pon- klata,barki,triceps
wt-plecy nogi biceps
czw- to samo co w pon
piąt- to samo co we wt

W poniedziałek i we wtorek robisz 3 serie po 5 pow na kaze ćwiczenie ( muszą to być ćwiczenia złożone, nie przesadzaj z ilością po jednym ćwiczeniu na kazdą partie wystarczy)

We czwartek i w piatek robisz więcej lżejszych ćwiczen na dana partię ( po 2 na daną partię ) po 3 serie -zakres pow 8-12.

Masz stosunkowo mały staz więc aby nie robić przysiadów i mc jednego dnia przełóż mc ( to ciężkie mc 3x5) do treningu piątkowego

adidas007
25-08-09, 21:36
I to według Ciebie będzie działać, a nie za mało powtórzeń???

Jolly
25-08-09, 21:36
Jak chcesz mase to robisz mało powtórzeń dużymi, wolnymi ciężarami.

Beni
25-08-09, 22:31
ja mam zapytanko bo ja amtor jestem jak 150:D

wyciskam 84 na klate a trening jak mam to tak 56kg-10 powtorzen 60kg-8 powtorzen 64kg-6powtorzen 68kg-4 powtorzenia 72-2 powtorzenia.

I to jest na sile tak? a jak na mase to jak bym mial to robic z tymi ciezarami thenks z gory

Beni
25-08-09, 22:32
a i jak mozna spytac to ktore sa te miesnie male i duaze;p i ktore sie robi 1 te duze?czy male

jabko
26-08-09, 07:28
siema , ja bym zrezygnował na twoim miejscu z progresji (10,8,6,4,2) a zrobil cos takiego , ---1 seria rozgrzeweczka 12powt.-45kg , potem 2 serie po 10 powt. 55 kg , 2 serie po 8 powt. 65 kg . Raczej bym niezchodzil poniezej 6 powtorzen w seriach , jesli na celu masz zlapanie masy>

blood in blood out
26-08-09, 10:13
I to według Ciebie będzie działać, a nie za mało powtórzeń???

Działa (przynajmniej na mnie)
Przecież masz "dużo powtórzeń" w treningach czwartkowych i piatkowych

adidas007
26-08-09, 11:21
OK, dzięki bardzo wypróbuję.

Jolly
26-08-09, 11:22
ja mam zapytanko bo ja amtor jestem jak 150:D

wyciskam 84 na klate a trening jak mam to tak 56kg-10 powtorzen 60kg-8 powtorzen 64kg-6powtorzen 68kg-4 powtorzenia 72-2 powtorzenia.

I to jest na sile tak? a jak na mase to jak bym mial to robic z tymi ciezarami thenks z gory
Tak jest to na siłe. Jak chcesz na masę to musisz mieć dietę masowa.

adidas007
26-08-09, 11:50
Wracając do tego co napisał mi blood in blood out to czy mógłby ktoś sprawdzić mój plan???

Poniedziałek
Klata: Wyciskanie na ławeczce płaskiej 3s 5powt.
Barki: Podciąganie sztangi wzdłuż ciała pod brodę 3s 5powt.
Triceps: Wyprosty ramion ze sztangą za pleców 3s 5powt.

Wtorek:
Plecy: Podciąganie sztangi w opadzie ciała 3s 5powt.
Nogi: Uginanie nóg na maszynie 3s 5powt.
Biceps: Uginanie sztangi stojąc 3s 5powt.

Czwartek:
Klata: Pompki 3s 5powt.
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3s 5powt.
Barki: Szrugsy 3s 5powt.
Wznosy sztangielek (arnoldki) 3s 5powt
Triceps: Wyprosty ramion ze sztangą za pleców 3s 5powt.
Wyprosty ze sztangielką jednorącz 3s 5powt.

Piątek:
Plecy: Podciąganie sztangi w opadzie ciała 3s 5powt
Martwy ciąg 3s 5powt.
Nogi: Uginanie nóg na maszynie 3s 5powt.
Wspięcia na palcach ze sztangą na palcach 3s 5powt.
Biceps: Uginanie sztangi stojąc 3s 5powt
Uginanie przedramion sposobem Zottmana 3s 5powt

Jolly
26-08-09, 11:53
Jak chcesz mieć siłe to przysiady, przysiady i jeszcze raz przysiady!. W ogóle to nie wiem ile blood miał na myśli ćwiczeń na daną partię w danym dniu(zakładam że nie jedno), więc poczekaj na niego.

blood in blood out
26-08-09, 14:40
Poniedziałek
Klata: Wyciskanie na ławeczce płaskiej 3s 5powt.-ok
Barki: Podciąganie sztangi wzdłuż ciała pod brodę 3s 5powt. -zamień na wyciskanie żołnierskie
Triceps: Wyprosty ramion ze sztangą za pleców 3s 5powt. - lepsze jest francuskie leżąc

Wtorek:
Plecy: Podciąganie sztangi w opadzie ciała 3s 5powt. -ok
Nogi: Uginanie nóg na maszynie 3s 5powt. - przysiady
Biceps: Uginanie sztangi stojąc 3s 5powt. -ok
dodaj coś na łydki

Czwartek:
Klata: Pompki 3s 5powt.- zwiększ liczbe pow
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3s 5powt.-jw
Barki: Szrugsy 3s 5powt.- zamień na podciąganie sztangi wzdłóż tułowia i zwiększ liczbe pow
Wznosy sztangielek (arnoldki) 3s 5powt- zwiększ liczbę pow
Triceps: Wyprosty ramion ze sztangą za pleców 3s 5powt.- ok zwiększ liczbe pow
Wyprosty ze sztangielką jednorącz 3s 5powt.- możesz zamienić na pompki na poręczach zwiększ liczbe pow
Triceps możesz robić w seriach łączonych
Piątek:
Plecy: Podciąganie sztangi w opadzie ciała 3s 5powt- zamień na podciąganie na drążku
Martwy ciąg 3s 5powt.-ok
Nogi: Uginanie nóg na maszynie 3s 5powt.- ok zwiększ liczbe pow
Wspięcia na palcach ze sztangą na palcach 3s 5powt.- ok zwiększ liczbe pow
Biceps: Uginanie sztangi stojąc 3s 5powt- ok zwiększ liczbe pow
Uginanie przedramion sposobem Zottmana 3s 5powt- ok zwiększ liczbe pow
biceps możesz robić w seriach łączonych

Jolly
26-08-09, 14:42
Blood: czyli tylko po jednym ćwiczeniu na daną partię?. Coś w rodzaju 1/2 fbw?. Dziwne w sumie, nie widziałem jeszcze takiego planu.

blood in blood out
26-08-09, 14:46
Jak chcesz mieć siłe to przysiady, przysiady i jeszcze raz przysiady!. W ogóle to nie wiem ile blood miał na myśli ćwiczeń na daną partię w danym dniu(zakładam że nie jedno), więc poczekaj na niego.


Jedno:)

Trening ten powstał na bazie rest pause ( czy też jego odmiany clustera). Kolega ma jeszcze za mało stażu aby zrobć rest pause więc poleciłem aby robił 3 serie po 5 pow- bez przerwy między powtórzeniami ( Ci co znają ten trening wiedzą o co chodzi:))

PS. Trening mimo małej objętości w pierwszych 2 dniach działa

Jolly
26-08-09, 14:49
Ok, dzięki za info.

blood in blood out
26-08-09, 18:35
Oczywiście trening można zmieniać pod siebie

jesli uznasz ze 3 serie po 5 pow to jednak za mało mozesz smiało zrobić 5 serii po 5 pow lub dupnąć hardcora Watenbur'ego i robic 10 serii po 3 pow ( ale zanim zechcesz spróbować przejdz przez kolejne "szczeble wtajemniczenia")

adidas007
26-08-09, 21:48
Dzięki za wszystko blood in blood out.
Jeszcze jedno pytanie przez jaki okres mam stosować ten rodzaj treningu (chodzi mi o liczbę tygodni, a może nawet miesięcy)????????? a i jeszcze jedno czy wskazane byłoby zmienianie ćwiczenia na inne np. po 2 tygodniach????? tzn.
Poniedziałek
Klata: Wyciskanie na ławeczce płaskiej 3s 5powt.
na:
Klata: Wyciskanie na ławeczce skośnej lub coś podobnego, bo czytałem że mięsień może się przyzwyczaić do danego ćwiczenia i nie będzie rósł więc czy należy zmieniać co jakiś czas rodzaj ćwiczenia na daną partię???????????

DZIĘKI ZA WSZYSTKO

blood in blood out
27-08-09, 10:09
Trenuj tym treningiem dopóki będzie przynosił porządane rezultaty:) ( mam nadzieje że takowe będą)

Możesz zmieniać ćwiczenia ale proponowałbym zmieniać w czwartkowych i piątkowych treningach ( w pon i wt raczej trzymaj się tych samych złożonych ćwiczeń)

Jolly
27-08-09, 11:11
Oczywiście trening można zmieniać pod siebie

jesli uznasz ze 3 serie po 5 pow to jednak za mało mozesz smiało zrobić 5 serii po 5 pow lub dupnąć hardcora Watenbur'ego i robic 10 serii po 3 pow ( ale zanim zechcesz spróbować przejdz przez kolejne "szczeble wtajemniczenia")

Chodziło mi bardziej o to że tylko jedno ćwiczenie na daną partię. Ale dzięki za wyjaśnienie.