PDA

Zobacz pełną wersję : Rozciaganie po treningu , daj nowe bodzce swoim miesnia !



Aponax
25-08-09, 14:38
Witam ,
Przez ostatnie 2 miesiące stosuje rozciąganie „po” treningu. Sposób ten używa wiele znanych kulturystów nie będę tutaj wymieniał nazwisk bo nie widzę potrzeby. Daje bardzo dobre rezultaty , maksymalna pompa (booster polecam Plasma jet z Gaspar dla lepszej pompy- najlepszy na rynku chyba obecnie) do tego w trakcie rozciągania powstają małe pęknięcia włókien mięśniowych które sprzyjaja wzrostowi masy oraz polepsza ukrwienie mięsni . Efekty można dostrzec już po 1-2 treningu (przekonałem się sam i gwarantuje wszystkim ze zobaczycie duża poprawę ). nie jest to statyczne rozciąganie statyczne ale rozciąganie pod ciezarem .Dlaczego polecam , ponieważ przez 2 miesiace poprawiłem klatke. Rozciagania te poprawiają rozciągliwość mięsni , zapobiegają kontuzji , rozciągają powięź mięśniowa ( czyli to czym ograniczmy mase mięśniowa) w przypadku ud mocne rozciąganie poprawia większą separacje (nogi zmieniły się masakrycznie) rozciąganie najlepiej robic gdy mamy mały poziom BF , ale nie oznacza to ze gdy jesteśmy na masie nie powinniśmy robić , nie czekajcie na ostatnia chwile tylko wtedy gdy chcecie zrzucić tkankę tłuszczowa ale tez rozciągajcie się na masie , gdy ten tłuszcz zejdzie mięsień będzie wyglądał o niebo lepiej. Rozciąganie oczywiście używamy na każda partie mięśniowa od klatki po nogi ;].
Teraz po kolei ćwiczenia na dana Patrie:
Klatka(fotki) Uwaga: dobieramy ciężar tak abyśmy mogli utrzymać go ok30 sekund – najlepiej 45 sekund
Sposoby są 2 , ja stosuje je na zmiene 3 x serie po 45 sekund przerwa pomiedzy ok. 1 min pomiedzy seriami
1 http://img36.imageshack.us/i/klakta1x.png/

2 http://img444.imageshack.us/i/klatka2x.png/
Nogi(fotka) Uwaga: podłożyć sobie cos pod nogi najlepiej jakas mate
1 http://img175.imageshack.us/i/nogi1x.png/

Barki:
Miesnie naramienne najlepiej rozciagamy na poreczach. Przyjmujemy pozycje taka, jak przy pompkach na poreczach. Schodzimy tulowiem w dol i zamiast wyciskac swoj ciezar w gore,
Bicepsy:
Klek podparty, palce zwrocone do kolan, rece wyprostowane w stawach


Zachwile dalasza część - narazie nie dopisywac nic.

Aponax
25-08-09, 14:40
Do tego znalazłem na innym forum także ciekawe rozciagania po treningu :
Na plecy barki i bicepsy
stajesz w lekkim rozkroku teraz odwodzisz ręce na boki(stoisz w kształcie powiedzmy gwiazdeczki);) i lekko pulsacyjnie odwodzisz rękoma do tyłu utrzymując ja na wysokości conajmniej barków i ni9gdy niżej. teraz lepsza tego wersja, podchodzisz do sciany,drabinki czy co tam będzie opierasz dłoń lub chwytasz za top o co się oprzesz na wysokości barków ręke z zewnętrznaj strony unosisz i wykonujesz skręt i zmiana strony.

siad płaski ręce do tyłu opierasz o podłoże(dłonie wykręcone na zewnątrz, nie w kierunku ciała)ciało przesuwasz do przodu a łapki sostają w tyle, próbujesz się tak położyć a jak jesteś rozciągnięty to się tak kładziesz i delektujesz bólem;)

stoisz ,chwytasz z tyłu łapki (przy tyłeczku mnw będą) PAMIĘTAJ ŁOKCIE WYPROSTOWANE!!! i odwodzisz je ku górze jakbyś chciał na przód przerzucić (tak samo możesz robić podczas komercyjnego skłonu w przód, odciążysz kręgosłup i ręce idą w takiej pozycji też dużo dalej niż na stojąco.

siad skrzyżny czy jaki tam chcesz prawa ręka do góry za głową chwytasz lewą ręką za prawy łokieć możesz ugiąć prawą i ciągniesz na lewą i to samo na drugą ręke

jeżeli masz drabinki to opadzik tułowia chwytasz z tyłu na wysokości łopatek i robisz ruchem pulsacyjnym przysiady coraz niżej a ręce zostają na tym samym szczeblu,ważne byś nie miał rąk szeroko bo nic nie odczujesz, im węziej tym lepiej i

I moja prośba jeżeli ktos to już wypróbuje to proszę o zdanie relacji czy działa na was .
Częściowo napisałem artykuł sam , lecz nie ukrywam że pomagałem sobie za pomoca wujka Google wiec nie oskarżać mnie tutaj o plagiat ^^.
BTW. Na fotkach to nie ja :].

Edit: Mysle ,że komus sie przyda jeżeli było już to niech mod usunie :]

slim shady
25-08-09, 15:00
Przyda sie, własnie myslałem o rozciaganiu bo dawno nie robiłem, a tego pana co rozciaga nogi to kojarze ;)

Aponax
25-08-09, 15:04
tego pana z cwiczen na klatke to powinnienes kojazyc bardziej!!! wedlug mnei najlepszy polski kulturysta , sam z nim zamienilem pare slow i musze powiedziec ze jest spoko smialo mozna do niego wpasc do sklepu i porozmawiac na temat supli czy diety:].

slim shady
25-08-09, 15:05
tego tez kojarze ;) ale tamten ma charakterystyczna dziare na nodze

Aponax
25-08-09, 15:28
było ,mogles nie dawac tego linku lepiej skopiuj i wklej ... pomecz sie troszke , mysle ze jest napisane jasno wiec niepotrzeba nam tego:].

regan14
25-08-09, 19:31
ciekawe ciekawe. zobaczymy co z tego wyjdzie.
jbc napisze co wyszło.

Anaboliczny Koks
26-08-09, 21:53
Barki:
Miesnie naramienne najlepiej rozciagamy na poreczach. Przyjmujemy pozycje taka, jak przy pompkach na poreczach. Schodzimy tulowiem w dol i zamiast wyciskac swoj ciezar w gore,

i co dalej ;d

Aponax
26-08-09, 22:01
i tak czekamy 30 (najlepiej 45) sekund w tej pozycji :] , chyba nawet na fotce jest :].

Anaboliczny Koks
26-08-09, 22:07
git :)

xxmłodyxx
27-08-09, 00:41
a mógłbys poszukac fot do reszty cwiczen??rozciągniec

Jolly
27-08-09, 07:08
Stretching to dobra sprawa...

mlody:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6811