PDA

Zobacz pełną wersję : Historia suplementów - pomocyy



DoDiK_29
24-08-09, 23:05
Witam wszystkim,.
Otuż nie mogę znaleźć na forum [ani nigdzie w necie] żadnego tematu z datami suplementów/odżywek/sterydów itd.
Jeśli ktoś zna np. od kiedy zaczęto sprzedawać kreatynę czy białko / kiedy je wynaleziono (jako suplement diety :P ) to niech powie.
Odwdzięcze się sogami.
Najlepjej wraz z dokladnym dzialaniem i [koniecznie] datą rozpoczęcia produkcji.
Proszęęę : )
ps. jest mi to bardzo potrzbne. wiem ze to bardzo dziwne, no ale chklopaki [ i dziewczyny] zrozumcie. :D

slim shady
24-08-09, 23:10
kreatyna chyba 94-95, metanabol ma 50 lat, przed kreatyna za wiele nie było, tabletki z wyciagiem z watroby, raczej mleko w proszku ludzie brali, a tak to dieta

MolderDist
25-08-09, 00:06
Kreatyna jest stosowana (pisałem w artykule) już od 1992 roku, czyli 17 lat.

Tak jak pisał slim wcześniej jakieś wyciągi z wątroby i białka.

Wykorzystanie argininy do produkcji tlenku azotu - 1998 rok przyznanie nagrody nobla właśnie za to.

Natemat SAA mógłbym napisac wiecej kiedy w jakim roku itp. ale pytanie jest na temat supli.

slim shady
25-08-09, 00:10
w MD pisali ze wprowadzono na rynek w 94 ;)

MolderDist
25-08-09, 00:11
Być może do ogólnej sprzedaży na całym świecie, jednak w "użyciu" była już o 1992 roku.

W którym MD i jaka strona?

slim shady
25-08-09, 00:15
W którym MD i jaka strona?
szczerze ci powiem ze nie pamietam, musiałbym przeszperac wszystkie numery, ale pisał to gosc co był włascicielem tej firmy co wprowadzili i ze to on znalazł badania nad kreatyna, tekst głownie dotyczył tego ze licza sie tylko badania na ludziach a nie na zwierzetach

MolderDist
25-08-09, 00:16
Ok, pamiętam już ten artykuł. Sprawdze dokładniej :-)

MolderDist
25-08-09, 00:22
Cytuje:
" Wynik ten skojarzyłem z moimi doświadczeniami z MRS i jakiś miesiąc później opowiedziałem o wszystkim Edowi Byrdowi, a w grudniu roku 1992 powstała firma Experimental and Applied Science (EAS). Już po 3 miesiącach o EAS dowiedział się cały świat, wprowadziliśmy bowiem na rynek produkt o nazwie monohydrat kreatyny (Phosphagen)."

Czyli wraz z powstaniem firmy EAS (Grudzień 1992r), do sprzedaży trafił nieśmiertelny monohydrat.

slim shady
25-08-09, 01:33
to widocznie z czyms innym mi sie pomieszało ale własnie o ten fragment mi chodziło ;)