PDA

Zobacz pełną wersję : Masło czy margaryna



piap1
24-08-09, 07:49
Z czym powinno sie jeść chleb z masłem czy margaryna.Z tego co wiem to lepsza jest margaryna bo zawiera tłuszcze roślinne czy to prawda ?

bezel
24-08-09, 09:33
jak to mowia jedno gorsze od drugiego :) margaryna = rak masło = zawał :)

know1126
24-08-09, 09:35
Tluszcze roslinne ale bardzo przetworzone, mimo ze pisza -bez konserwantow to cholera wie co tam siedzi, ja wole nie jesc, w sumie juz przyzwyczailem sie do jedzenia chleba bez (jesli juz jem pelnoziarnisty). ale swiezy chleb bialy, chrupiacy z maslem... smakowo to jest to, mniamm :smile: choc nie powinno sie.

KowalX
24-08-09, 10:26
margaryna produkowana metodą uwodornienia była bardziej niekorzystna niż masło gdyż zwierała bardzo wysokie ilości kwasów trans

w tej chwili zmieniono metodę produkcji i lepszym wyborem będzie margaryna ewentualnie mix
za margaryną przemawia też niższy poziom cholesterolu.

niedobrym wyborem są natomiast twarde margaryny kostkowe

KowalX
24-08-09, 10:34
dla kobiet w ciąży i dzieci do 7lat lepsze jest masło więc ogólnie co bardziej Ci pasuje tym smaruj

slim shady
24-08-09, 10:51
W masle jest witamina A,D i E ja bym stawiał na masło ale w małych ilosciach,

Pamietam jakiegos aktora ktory reklamował margaryne i umarł na serce

Rokr91
24-08-09, 11:34
Kwiczoł z Janosika to był! Kamę reklamował.

zolnierz
24-08-09, 12:20
jezeli juz musisz to smaruj maslem albo cienka warstwa bezsmakowego twarozku

KowalX
24-08-09, 16:23
W masle jest witamina A,D i E ja bym stawiał na masło ale w małych ilosciach,

Pamietam jakiegos aktora ktory reklamował margaryne i umarł na serce

wybierając masło tylko ze względu na witaminy nie ma sensu gdyż bardzo łatwo dostarczyć je z diety.Aktor pewnie nawet jej nie jadł.Lepiej się kierować kwasami nasyconymi i trans

slim shady
24-08-09, 16:24
z dwojga złego cos trzeba wybrac, ja od 2 lat nie jadam masła i margaryny i zyje

Damian st-ce
24-08-09, 18:42
Proponuje odstawić i jedno i drugie. Spożywać tylko zdrowe tłuszcze (olej z pestek winogron itp.).