PDA

Zobacz pełną wersję : Trening siłowy + trening "bokserski"



Lebron16
23-08-09, 21:21
Witam, dopiero zaczynam uczyć się boksu. Na początek jest to trening do nauki podstaw - coś takiego - skakanka, walka z cieniem, rozciaganie.

Moge połączyć siłownię [4x w tygodniu , z 4 treningiem lżejszym na nogi] i 3x w tyg po ok. 1h trening bokserski ?
i jeszcze jedno, czy mogę w ten sposób zastąpić wszelkie aeroby?

slim shady
23-08-09, 21:32
jasne ze mozesz połczyc i zastapic aeroby bo box to aeroby
nie lepiej siłownie 3 x w tygodniu ?

KowalX powinien wiecej Ci pomoc bo on tak trenuje

Lebron16
23-08-09, 21:44
Ja Ci powiem coś takiego:
pon : klatka i biceps
śr : plecy i triceps
pt : barki i kaptury
a sobota : nogi leciutki trening ok. 30-35 minut
ponieważ mam siłownię można powiedzieć, że w piwnicy; więc to nie problem mi zejść a sie nie będe nudził, boks w dni nie treningowe czyli wt , czw i niedziele ,
ale zastanawiam się nad zmiana nogi w niedziele ,a boks w sobote

slim shady
23-08-09, 21:51
nogi do barkow mozesz dorzucic, nie powinienes miec zakwasow ani bolow miesni na treningu boksu, w sobote mozesz zrobic dzien wolnego na regeneracje

Lebron16
23-08-09, 21:53
bary mi długo wychodzą i bardzo się na nich skupiam bo nie mam dobrze ich rozwiniętych; wygląda to coś w tym stylu :
Barki:
-arnoldki 3 czasem 4 serie 10 powt.
-unoszenie do przodu sztangielek i na boki po 2serie 10 powt.
- podciąganie sztangi wzdloz tułowia 4 serie po 10 powt.

kaptury : 4s po 20 powt.

slim shady
23-08-09, 22:01
nie masz nic na tył barkow, nie widze wyciskania sztangi co jest podstawa do budowy masy barkow, nie musisz juz robic do przodu jak robisz podciaganie wzdłuz tułowia bo jest zaangazowana cała obrecz barkowa i nie potrzebne kaptury, bo masz podciaganie wzdłuz tułowia, a to cwiczenie swietnie angazuje kaptury, mozesz podciaganie wzdłuz tułowia sprobowac robic na przemian waskim i szerokim chwytem

Lebron16
23-08-09, 22:05
a jakie ćwiczenie na tył barków i jakie ćwiczenie moge wywalić zamias tych na tył i tylko proszę nie mów, że arnoldki bo to moje ulubione ćwiczenie, a co do wyciskania zza barkow to jak mam to zrobić:
po 1: ławka samoróbka- nie ma stojaków abym mógł większy ciężar założyć na te bary
po 2: jaki kąt ma być oparcia, bo mam chyba ok. 75stopni oparcie na maxa ustawione

slim shady
23-08-09, 22:11
zza karku nie polecam, bo układ stawow jest w nie naturalnym ułozeniu

mozesz robic unoszenie hantli na boki w opadzie tułowia na tył

nie musisz arnoldow wywalac, rob je na poczatku zeby rozgrzac meisnie, potem wyciskanie sztanga, na tył barkow cwiczenie i na zakonczenie podciaganie wzdłuz tułowia i barki sa w pełni wycwiczone, mozesz jeszcze wrzucic power cleana zamiast podciagania wzdłuz tułowia, ale mysle ze nie ma narazie potrzeby

Lebron16
23-08-09, 22:13
przy tym unoszeniu hantli w opadzie w tył, to sie tak wydaje jakby pracowały plecy- o to chodzi w tym ćwiczeniu? bo coś podobnego chyba próbowałem i właśnie mi się wydawało że tu ostro plecy pracują a nie barki ;/

slim shady
23-08-09, 22:17
jak robisz prawidłowo to barki sa zaangazowane, a tył barkow jest z .... tyłu, plecy tez sa zaangazowane tak jak w innych cwiczeniach rozne partie, w przenosach tez pracuja plecy a robisz w tym momencie klate, podciagasz sie na drazku a biora udział biceps, wyciskasz wasko na sztandze to pracuje srodek klaty i triceps

KowalX
23-08-09, 22:33
Witam, dopiero zaczynam uczyć się boksu. Na początek jest to trening do nauki podstaw - coś takiego - skakanka, walka z cieniem, rozciaganie.

Moge połączyć siłownię [4x w tygodniu , z 4 treningiem lżejszym na nogi] i 3x w tyg po ok. 1h trening bokserski ?
i jeszcze jedno, czy mogę w ten sposób zastąpić wszelkie aeroby?

trening bokserski to jeden z lepszych treningów wydolnościowych nawet na mma go stosowaliśmy przed właściwym treningiem.Możesz nim spokojnie zastąpić aeroby czy interwały w innych postaciach.Staraj się ćwiczyć w inne dni niż siłka.Z częstotliwością nóg nie wiem trochę dużo 4razy w tygodniu.wybrał bym opcję 2x.I rozciąganie statyczne przed właściwym treningiem nie jest odpowiednim rozwiązaniem.Chyba ,że to rozciąganie dynamiczne.Statyczne lepsze na koniec.Jak jesteś doświadczony i masz silne nogi możesz po treningu spróbować rozciągania izometrycznego.

Lebron16
23-08-09, 22:49
doświadczenia 0, ćwiczenia zalecił mi wujek, który kiedyś ćwiczył boks 5 lat
jest to coś takiego : [podstawy]
1.skakanka - 15 minut - na początku z przerwami
2.walka z cieniem - 15 minut - z przerwami
3.rozciąganie - ma polegać na tym, że trucht w miejscu i z ziemi podnosze worek na prostych nogach, prawa reka do lewej nogi i na zmiane tez ok. 15 minut