PDA

Zobacz pełną wersję : Trening



ernesto
23-08-09, 17:11
To tak za mna miesiac treningu ogolnorozwojowego ;D ( tez znalazlem na tym forum)
Teraz biorę sie za trening na mase znalazłem taki na necie i jak myslicie dobry jest ?

PONIEDZIAŁEK (klata+bic+przedramie)
Klata
Wyciskanie sztangi leżąc 10 8 8 6
Wyciskanie sztangielek leżąc 4x8
Rozpiętki 4x8
Bic
uginanie ramion ze sztanga 3 serie 12,10,8
uginanie ramion ze sztangielkami stojac (uchwyt młotkowy) 3 serie 12,10,8
uginanie ramion ze sztangielkami jednorącz siedząc 3 serie 12,10,10
Przedramie :
3 serie uginanie nadgarstkow podchwytem
3 serie nachwytem

ŚRODA (barki+tric)
Barki
Unoszenie ramion bokiem w górę ze sztangielkami 3 serie x 10 powtórzeń
Unoszenie ramion bokiem w górę ze sztangielkami jednorącz 3 serie x 10 powtórzeń
Unoszenie hantli na boki siedząc pochylonym 3 serie x10 powtórzeń
Tric
Wyciskanie francuskie sztangielek 3 serie x 10 powtórzeń
Wyciskanie sztangi stojąc 3 serie x 10 powtórzeń
Wyciskanie sztangi siedząc jednorącz 3x10

PIĄTEK (plecy+kaptury+przedramie)
„Szrugsy” sztangą stojąc 3 serie x 10 powtorzeń
Podciąganie na drążku 3 serie x 10 powtorzeń
Tylne „Szrugsy” 3 serie x 10 powtorzeń
Wiosłowanie sztangą w opadzie podchwytem 3 serie x 10 powtórzeń Wiosłowanie sztangielką w opadzie 3 serie x 10 powtórzeń
3 serie uginanie nadgarstkow podchwytem
3 serie nachwytem

I co o tym myslicie ?

know1126
23-08-09, 17:18
a nogi?

ernesto
23-08-09, 17:21
Nogi w sobote... ;D zapomniałem dopisac, ale jak to sie prezentuje dotychczas ?

know1126
23-08-09, 17:31
ja sie malo znam, ale lepiej polaczyc wlasnie nogi z barkami, a plecy z tricem. jesli klata z bicem- co do tego jedni mowia tak inni ze lepiej klata-tric, plecy bic... jak kto woli.
kaptury z plecami-ok, przedramie tez zaleznie od zapotrzebowania, tam gdzie rece, zeby jeszcze je dopompowac.

Unoszenie ramion bokiem w górę ze sztangielkami jednorącz 3 serie x 10 powtórzeń- ja by mto zmienil na np push press

tric
Wyciskanie sztangi stojąc 3 serie x 10 powtórzeń----stojac,ale francuskie chyba? to lepiej lezac ja mysle
Wyciskanie sztangi siedząc jednorącz 3x10 ------- jedna reka sztange?:)

Tylne „Szrugsy” 3 serie x 10 powtorzeń--- szczerze to nie wiem co to;) poczatkujacy jestem, niech inni jeszcze tu wiece powiedza.

a i do plecow MC bym rzucil, jedno z podstawowych w sumie cw.

ernesto
23-08-09, 17:47
push press a co to jest ;) ?

Ale zamieszałem

Tric
Wyciskanie francuskie sztangielek 3 serie x 10 powtórzeń
Wyciskanie sztangi siedzac 3 serie x 10 powtórzeń
Wyciskanie sztangielek siedząc jednorącz 3x10

A i jakimi to ciezarami machac ? nie mowie tylko o tricu tylko np. klata
zwiekszac co serie ?

wojtas3
23-08-09, 17:56
ernesto robisz szrugsy podciąganie i znowu szrugsy zrób najpierw plecy potem kaptury i dodaj martwy ciąg bo to naprawdę dobre ćwiczenie obciążenie zwiększaj ja robię 8-6-6-4 ale tobie radzę 10-8-8-6 zresztą ty sam musisz wiedzieć co dla ciebie dobre

push press to takie wyciskanie sztangi z klaty ja wole wyciskanie żołnierskie ale oba dobre

wojtas3
23-08-09, 18:00
i jeszcze jedno nie wieże ci że ćwiczysz nogi dlaczego nie napisałeś w planie nóg? zapomniałeś? bzdura rób chociaż przysiady i wspięcia a może zrozumiesz że trening nóg może być równie pasjonujący co trening klaty czy pleców:rockon:

know1126
23-08-09, 18:05
pushpress http://www.youtube.com/watch?v=xLcntfkyXbM

Tric
Wyciskanie francuskie sztangielek 3 serie x 10 powtórzeń
Wyciskanie sztangi siedzac 3 serie x 10 powtórzeń--jak mowie,ja wole osobiscie francuskie lezac.
Wyciskanie sztangielek siedząc jednorącz 3x10----ale i tak nie wiem co to jest;)

generalnie na mase jest zasada-duze ciezary i malo powtorzen.


wiec ciezar taki abys machnal te kilka razy (8-10). co do tego czy co serie wiecej kg,czy mniej, czy progress czy regress to jeszcze nie obczailem dobrze tych zasad;) musi wiekszy spec sie wypowiedziec.

racja z nogami,nie omijaj ich,nawet nie tyle pasjonujacy bo nie kazdy to lubi,ale nogi ,ich trening -stymuluje rozwoj innych partii,i w ogole trzeba byc prorcjonalnie zrobionym kulturysta;)

ernesto
23-08-09, 18:38
i jeszcze jedno nie wieże ci że ćwiczysz nogi dlaczego nie napisałeś w planie nóg? zapomniałeś? bzdura rób chociaż przysiady i wspięcia a może zrozumiesz że trening nóg może być równie pasjonujący co trening klaty czy pleców:rockon:

Jezeli mowie ze zapomnialem to tak rzeczywiscie jest. Ja chce całe ciało miec rozwiniete a nie byc szeroki jak szafa a nogi jak zapałki. Dodam ze bardzo lubie biegac ale nie wiem jak to sie ma z treningiem na mase chyba nie bardzo, albo nie za czesto.


ALbo macie jakis lepszy trening?
Ale jestem ograniczony sprzętem. Mam lawke (reg. skosna) gryf, gryf łamany, 2 hantle, drazek oraz 120kg obciazenia

KowalX
23-08-09, 19:25
Jezeli mowie ze zapomnialem to tak rzeczywiscie jest. Ja chce całe ciało miec rozwiniete a nie byc szeroki jak szafa a nogi jak zapałki. Dodam ze bardzo lubie biegac ale nie wiem jak to sie ma z treningiem na mase chyba nie bardzo, albo nie za czesto.


ALbo macie jakis lepszy trening?
Ale jestem ograniczony sprzętem. Mam lawke (reg. skosna) gryf, gryf łamany, 2 hantle, drazek oraz 120kg obciazenia

jak będziesz dobrze biegał to pomorze ci w budowaniu dobrej sylwetki tylko musisz odpowiednio ułożyć trening.

sprzętu masz więcej ode mnie ;)

ernesto
23-08-09, 19:59
No wiesz ja pracuje fizycznie jeszcze.... i tak w tygodniu z bieganiem juz tak łatwo nie będzie. Na siłownie mam jeszcze czas.
W weekend to juz inna sprawa.... ale zas zaczynam studia zaoczne... myslałem zeby w
pn sr piatek siłka
we wtorek i czwartek basen
sobota, niedziela bieganie ?
co Wy na to ?
A moze macie jakies sprawdzone treningi ?

KowalX
23-08-09, 20:06
No wiesz ja pracuje fizycznie jeszcze.... i tak w tygodniu z bieganiem juz tak łatwo nie będzie. Na siłownie mam jeszcze czas.
W weekend to juz inna sprawa.... ale zas zaczynam studia zaoczne... myslałem zeby w
pn sr piatek siłka
we wtorek i czwartek basen
sobota, niedziela bieganie ?
co Wy na to ?
A moze macie jakies sprawdzone treningi ?

wystarczy ci basen :

siłka ,basen, praca fizyczna,studia - będziesz musiał się dobrze odżywiać.Na razie podaruj biegi ,bo za dużo wysiłku od razu może zbyt eksploatować organizm.

ernesto
23-08-09, 21:02
Diete tam w miare trzymam jem 4-5 posiłków dziennie... Dodatkowo biorę omega-3, witaminki itp. A odnośnie treningu jeszcze cos dodać, odjąć? moze całkiem inny macie ?
A i jak brzuch ćw. w warunkach domowych?.... bo mam brzuszek taki piwny ;D

KowalX
23-08-09, 22:19
A i jak brzuch ćw. w warunkach domowych?.... bo mam brzuszek taki piwny ;D

5-6posiłków taka dieta będzie lepsza :)

brzuch to głównie dieta.Ja osobiście 1raz w tygodniu robię na ławce skośnej z obciążeniem ,a tak wszystko wykonuję na podłodze.Poszukaj na forum trening abs,abs2,a6w