PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta



KwasiK
23-08-09, 11:37
Witam!!! Ćwiczę już 10 miesięcy i po wakacjach mam zamiar się porządnie wziąć za siłownie i dlatego mam zamiar zacząć stosować jakąś dietę. Mam 15lat, 170cm wzrostu i ważę 60kg. Łatwo się domyślić że chodzę do szkoły. Znalazłem na forum dietę ale nie odpowiadają mi 2 posiłki :
10:35
Twarog 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g

Ciężko będzie to w szkole zrobić :(
Prosiłbym o jakąś dietę w której będzie mniej posiłków w szkole najlepiej jakieś kanapki i posiłek przed treningowy nie na 16.00 tylko prędzej bo przeważnie okolo 16 wychodzę na siłownie ale w ostateczności mogę trochę później chodzić. Pomoże mi ktoś ??

slim shady
23-08-09, 12:00
piers z kurczaka + ryz (najlepiej z warzywami)

a nastepny posiłek to serek wiejski + kanapka z masłem orzechowym

i nie gadaj ze nie jestes w stanie nosic tego do szkoły, zapakuj sobie do zamykanych plastikowych miseczek + widelec i po problemie

KowalX
23-08-09, 12:02
zamiast pierwszego weź do szkoły serek wiejski + łyżeczkę + trochę chleba pełnoziarnistego żytniego

co do drugiego posiłku jaki jest problem wziąć to do szkoły?Możesz jajka pokroić i położyć na kanapkę

albo tak j/w kurczak,warzywa,ryż + pojemnik na żywność

Lebron16
23-08-09, 14:03
np. 10 : 30- 2 kanapki podwojnie zlozone chleba razowego w srodku jajko + szynka w duzej ilosci, na 2 posilek w szkole mozesz np. 1 kanapke taka + bialko rozcieczone w wodzie[ kup na allegro 1.8kg za 62zl - sarwatkowe bialko łowickie czy cos w tym stylu]

KwasiK
23-08-09, 14:41
A jakbym zamiast dwóch zjadł jeden posiłek w szkole a np na 1 posiłek zjadł trochę więcej i tak dodał do każdego trochę więcej???

slim shady
23-08-09, 15:44
nie da sie tak zrobic, musisz o danych oporach organizmowi dostarczac pozywienie w odpowiednich ilosciach, mozesz wziasc jogurt i nie ebdziesz musiał sie wstydzic, koles wsypuje do jogurtu płatki owsiane/ryz i daje rade

KwasiK
23-08-09, 17:43
On ma płatki owsiane a ja mam 4 jajka... Ale o 10:35 zaczyna się przerwa długa (15min) a mieszkam blisko szkoły więc zdążę dojść i zjeść spokojnie. I o 13.30 też zaczyna się długa przerwa tym razem 20 min i też dam rade :)

Dieta na mase dla 64-65 kg from zizu
7:00
mleko 250 ml
płatki owsiane 90gr

10:35
Twarog 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g


16:00 posiłek przed treningowy
Ryz 100g
Piers z kurczaka
oliwa z oliwek ok. 10ml

17:30-18:30
Trening

18:30
45g Carbo,bądź kakao.sok

19:10
Makaron razowy 100gr
jogurt 150gr
serek wiejski 200gr


22:00
Tunczyk w wodzie 80g
Slonecznik 30g

To teraz tak :
1. Zamiast płatków owsianych mogły by być kukurydziane np Corn Flakes?? i dodać kilka kuleczek dla smaku ??
2.Ile kawałków chleba razowego wyjdzie na 200g i czy ten twarog na chleb rozsmarować i położyć na to szynkę?
3.A te 4 jajka mógłbym też pokroić i położyć na chleb??
4. Posiłek przed treningowy mógłbym zjeść 30 min szybciej i czy można pierś z kurczaka czymś innym zastąpić ponieważ nie jest on taki tani ??
5. Jaki to jest makaron razowy??
6. Można tuńczyka czymś innym zastąpić bo nie zawsze będę w stanie go jeść a ten słonecznik ma być łuskany i go tak zjeść czy jak??
Proszę o pomoc :)

slim shady
23-08-09, 18:43
1. Zamiast płatków owsianych mogły by być kukurydziane np Corn Flakes?? i dodać kilka kuleczek dla smaku ??
owsiane lepsze

2.Ile kawałków chleba razowego wyjdzie na 200g i czy ten twarog na chleb rozsmarować i położyć na to szynkę?
watpie zebys dał rade 120 g twarogu na kanapke wrzucic, kładziesz na talerz i zajadasz łyzka, i zagryzasz chlebem, z szynka i np pomidore, sałata


3.A te 4 jajka mógłbym też pokroić i położyć na chleb??
rob tak zebys je zjadł, wszystko jedno czy na kanapce czy z podłogi


4. Posiłek przed treningowy mógłbym zjeść 30 min szybciej i czy można pierś z kurczaka czymś innym zastąpić ponieważ nie jest on taki tani ??
posiłek treningowy powinien byc spozyty 2 - 1,5 h przed treningiem, mozesz jesc biała jaj


5. Jaki to jest makaron razowy??
Brazowy, bedzie pisało na opakowaniu


6. Można tuńczyka czymś innym zastąpić bo nie zawsze będę w stanie go jeść a ten słonecznik ma być łuskany i go tak zjeść czy jak??
Proszę o pomoc :)
Jest to ostatni posiłek wiec mozesz wrzucic serek wiejski/twarog, zamiast słonecznika mozesz wypic łyzke oliwy z oliwek

KowalX
23-08-09, 20:01
10:35
Twarog 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku



nie łączymy sera z mięsem

KwasiK
25-08-09, 23:45
I jeszcze jedno dotyczy 6 pytanie jeżeli zamiast tuńczyka mogę ten serek wiejski/ twarog to ile gram?? tyle co tuńczyka ?

Jolly
26-08-09, 11:32
Na wieczor lepiej generalnie serek wiejski zjeść. Odnośnie zamiany to tak aby podobnie białka wyszło. Ok 30g/posiłek. Jak bedzie -/+ 5g to też nic wielkiego się nie stanie.