PDA

Zobacz pełną wersję : Zróżnicowany trening



swiroos
22-08-09, 19:08
Hej mam pytanie o taki trening. Na każdą grupę mięśni spisałem wszystkie ćwieczenia jakie znam wyszło ok kilkunastu ćwiczeń na dana grupę. Na każdym treningu wybieram cztery ćwiczenia z listy, co powoduję , że każdy trening jest inny. Daje mi to więcej przyjemności z ćwiczeń bo nie jest monotonie. Co sądzicie o takim sposobie trenowania??? Próbował już ktoś tak ćwiczyć proszę o opinie.

slim shady
22-08-09, 21:14
To oczym mowisz nazywa sie treningiem intuicyjnym ale masz tutaj kilka zasad zeby ten trening nie był bezsensownym. Wyjasnie Ci o co mniej wiecej chodzi:

Pierwsze ćwiczenie jest zawsze to samo powiewaz z treningu na trening bysmy dawali nowe cwiczenie. I takie cwiczenie trzebaby było robic do załamania miesniowego i nie potrafilibysmy okreslic progresu. I łatwo sie przetrenowac.

Stopniowe przeciążanie mięśni – zeby miesnie rosły cały czas musimy je zmuszac do ciezszej pracy, bo jak sie miesnie przyzwyczaja do wysiłku to nastapi stagnacja. Mamy wiele wariantow ilosc seri, powtorzen, ciezar, tempo cwiczenia, czas odpoczynkow

Metoda dezorientacji w ćwiczeniach izolowanych – zmieniamy cwiczenie, sposob jego wykonywania pozycje, by zapobiec przyzwyczajeniu sie miesni. W treningu intuicyjnym właśnie ćwiczeniami izolowanymi manipulujemy z treningu na trening.

.Smile
22-08-09, 21:38
hmm, pierwszy raz słysze o takiej metodzie treningu. Próbował już ktoś, efekty jak ;) ?

slim shady
22-08-09, 21:44
robiłem to przez krotki okres (miesiac) ale jest to dobra metoda na zastoje w treningach, gdzies na necie chyba o tym pisze

swiroos
22-08-09, 21:48
Ja tak drugi miesiąc robię i troche urosłem