PDA

Zobacz pełną wersję : Biceps-Triceps



lukasz16s
21-08-09, 23:54
Witam
Mam 2 pytanka co do treningu.Czy biceps z tricepsem powinno sie cwiczyc razem w 1 dzien ? Slyszalem kilka tez na ten temat min. ze za bardzo mozna naciagnac miesnie ... oraz ze wygodniej w osobne dni bo lepiej mozna wykonac dana partie.
Drugie moje pytanie dotyczy przedramienia.Ile razy powinno sie cwiczyc przedramie w tygodniu przy treningu masowym oraz jakie cwiczenia polecacie ?

slim shady
22-08-09, 00:15
.Czy biceps z tricepsem powinno sie cwiczyc razem w 1 dzien ?
Mozna, ale to niesest metoda dla poczatkujacych, potrzebna jest odpowiednia technika i porzadne rozgrzanie miesni oraz oczywiscie energia na takie szoki miesni, na poczatku warto robic osobno bo i tak miesnie rosna, wiec szkoda marnowac bodzce ktore bedzie mozna wykorzystac pozniej


Ile razy powinno sie cwiczyc przedramie w tygodniu przy treningu masowym oraz jakie cwiczenia polecacie ?
Nie trzeba cwiczyc przedramienia, przedramie i tak bierze udział przy wiekszosci cwiczen, ale mozesz smiało go robic 2 razy w tygodniu bo przedramie szybko sie regeneruje. Polecam cwiczenie w ktorym na sznurku masz przywiazany ciezar a na drugim koncu precik i nawijasz na tan pret ten ciezar na sznurku na wyprostowanych rekach. ;)

KowalX
22-08-09, 01:17
Czy biceps z tricepsem powinno sie cwiczyc razem ?

wtedy poczujesz trening ramion :)

jabko
26-08-09, 07:37
siemano , osobiscie probowalem taki trening tric. i bic. razme powiem ci pompa niezla , ale jak zmeczysz jedna partie to na druga niemasz juz dostatecznie sily ,wiec powiem ci szczerze ze lepiej osobno cwiczyc te partie ciala. A co do przedramienia hm...to co powiedzial slim , ze przy kazdym praktycznie cwiczeniu ci pracuje i nietrzeba go cwiczyc , no moze i troche w tym prawdy jest , ale wiesz jednak to zaniedbuje sie tak jego trening (przedramienia) , ja osobicie cwicze 2 rAzy w tyg . ale jest to spowodowane tym ze moj trening jest ukierunkowany pod katem silowania na reke , mimo wszystko uwazam ze mozna czesto je cwiczyc ( cos podobnego jak brzuch ) gdyz niejest tak latwo spalic ten miesien jak np biceps od nadmiernych treningow>

wojtas3
26-08-09, 09:30
jabko jak robisz biceps to nie masz siły na triceps? a po plecach masz siły na biceps bez sens

alder
26-08-09, 10:04
no wlasnie.

po pierwsze nie zapominajmy, ze triceps to ponad 60% naszego ramienia. wiec wymaga solidnego treningu. wbrew pozorom - solidmiejszego niz biceps.
poza tym spokojnie mozna laczyc. ja robilem najpierw triceps i czulem niedosyt w bicepsie wiec katowalem go niesamowicie. pieknie wchodzilo. no i superserie. seria na bicka rozciaga tricka a na tricka - bicka.

slim shady
26-08-09, 11:22
teraz robie 4 cwiczenia na biceps i triceps i wszystko w superserii bez odpoczynku i to jest dopiero trening !!

Jolly
26-08-09, 11:23
Ja robiłem armageddon po 3 na bic i po 3 na tric. Hardcore konkretne, ale za to jakie efekty!!.

lukasz16s
26-08-09, 12:40
Mozecie cos wiecej powiedziec o tej super seri lub armageddon :)?
Ja cwicze juz okolo 6 miesiecy,wiadomo pierwszy miesiac to bylo takie lecenie w kulki aby przywyczaic sie do chodzenia na silownie.Cwiczylem wg. planow ktore ukladalem sobie z internetu.Podoba mi sie cwiczyc i chce zabrac sie za to bardziej profesjonalniej.. :)

slim shady
26-08-09, 13:26
nie jest to metoda dla poczatkujacych ale co tam ...

masz 2 cwiczeni np.

uginanie ramion z hantlami
wyciskanie francuskie

i robisz tak
robisz jedna serie uginania ramion, jak skonczysz to bez odpoczynku odrazu robisz wyciskanie francuskie i jak skonczysz to znowuz uginanie ramion z hantlami i znowu francuskie, i robisz to wszystklko bez odpoczynkow tak przeplatajac. Jak skonczysz to mozesz sie wyzygac ;)

alder
26-08-09, 13:46
nie do końca zupełnie bez odpoczynków. bo jeżeli robi masę i normalnie 90-120 sekund przerwy między seriami, to po jednej superserii można zrobić przerwę mniej więcej trwającą 120 sekund odjąć czas robienia serii na pierwszą partię w superserii.

slim shady
26-08-09, 13:51
podałem SWOJA wersje, ktora JA stosuje, ja wole bez odpoczynkow, ewentualnie chwila na łyka wody ;) U mnie swietnie sie to sprawdza, i w ten sposob pozbyłem sie tłuszczu z łap

alder
26-08-09, 13:53
no zgadza się. nie robiąc przerw to tak jak byś robił krótkie przerwy między normalnymi seriami. tak jak przy rzeźbie właśnie.

Jolly
26-08-09, 14:19
Mozecie cos wiecej powiedziec o tej super seri lub armageddon :)?
Ja cwicze juz okolo 6 miesiecy,wiadomo pierwszy miesiac to bylo takie lecenie w kulki aby przywyczaic sie do chodzenia na silownie.Cwiczylem wg. planow ktore ukladalem sobie z internetu.Podoba mi sie cwiczyc i chce zabrac sie za to bardziej profesjonalniej.. :)

armageddon - Prosze bardzo:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=72

lukasz16s
27-08-09, 12:49
Ok dzieki bardzo :)
Oto kilka moich fotek :
http://img294.imageshack.us/img294/3764/123w.jpg
http://img193.imageshack.us/img193/8799/213i.jpg
http://img198.imageshack.us/img198/4316/321dfv.jpg

Rzuccie okiem na fotki czy cwiczenie idzie w dobrym kierunku :) trening masowy aktualna waga 77kg,bic 37cm.

Jeszcze jedno moje pytanie do was a co z redukcja tkanki tluszczowej na bruchu?Ile razy w tygodniu cwiczyc brzuch aby zredukowac tluszcz bo chyba jak kazda partia bruch tez potrzebuje jakiegos odpoczynku.

Ezachiel
27-08-09, 14:46
wszystko wydaje sie ok
tłuszczu raczej nie widac ale jak masz co zrzucic to 3 razy w tyg wystarczy ;]