PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze zdrowie a kreatyna



pey
21-08-09, 21:29
Chciałbym Was zachęcić do przeczytania artykułu jednego z moich znajomych o kreatynie, nadmienię, że ten koleś jest jak najbardziej wiarygodny w tym co piszę.

http://poradnikkulturysty.blox.pl/2009/08/Kreatyna-a-nasze-zdrowie.html

Beggi
21-08-09, 22:17
Przez niego 50% ludzi którzy to przeczytają nie będzie brać kreatyny. Yhy

pey
21-08-09, 22:26
Może to jest wyjście i dobry wybór zrezygnować z tego suplementu?

slim shady
21-08-09, 23:30
dla mnie to zaden argument, z efedryna sie zgodze, jak jest nieumiejetnie stosowana lub sa wady serca to bardzo łatwo o nieszczescie i łatwo z niej zrobic narkotyk. Jakby rzeczywiscie kreatyna była tak szkodliwa to wykazałyby dawno to badania ktorych było naprawde duzo i nawet dowodza ze kreatyna nie uszkadza nerek. Praktycznie kazdy cwiczacy od roku 95-6 (odkad wprowadzono kreatyne na rynek) ja brał i nie odnotowywano skutkow smiertelnych. Futbolisci łykaja duzo gorsze rzeczy niz tylko efedryne czy kreatyne, ale zaczynajac od viagry przechodzac przez doping az dochodzac po narkotyki. Wystarczy spojrzec na sylwetki futbolistow starej daty a dzisiejszych. Moze kiedys sie okaze szkodliwa jak wszystko, ale narazie na tym etapie nic na to nie wskazuje.

KowalX
22-08-09, 01:05
Z tym przegrzaniem to chyba przesada ,ale co do badań nad suplementami to też bym się zastanowił gdyż badania nad suplementami ,a lekiem to niebo i ziemia.Proces wdrażania do sprzedaży mówi sam za siebie.

fallenursus
22-08-09, 01:37
doczytalem do ''informuje pismo "Neurosurgery". '' i podziekowalem.
ich propaganda nie zna granic :)

adonis18
22-08-09, 01:42
eno... nie dajmy sięzwariować. co prawda wszystko ma jakieś negatywne skutki, ale trzeba by ze 30g dziennie krety ładować żeby jakoś poważniej nery obciążyć. z resztą każdy kto bierze pije więcej m.in właśnie ze wzgl. na zrównoważenie gospodarki wodnej organizmu. 2 6tyg. cykle na kreatynie (5-10g/dobe) w roku na pewno nikomu nie zaszkodzą.
na temat efedryny sie nie wypowiem... tylko tyle, że jako doping jest zabroniona z jakiegoś powodu, może tego samego, przez który dwudziestoparoletni chłopak pada na murawie z rozkoorwioną pikawą, albo inny zasypia po wyścigu kolarskim na amen...

ogolnie art. mi sie nie podoba. odniosłem takie wrażenie jakby jakiś gimnazjalista do gazetki szkolnej pisał. jakieś konkrety, co jak działa... bo kreatyna sprzedawana jako budulec mięśni o działaniu porownywalnym do sterydów, a przegrzewająca organizm to nawet nie brzmi jak opis z allegro... nawet jeśli chłopak jakąś wiedze ma to nie potrafi jej sprzedać

elo

Anaboliczny Koks
22-08-09, 08:48
jakies 3 lata juz czytalem o szkodliwosci kreatyny ,a potem na tej samej stronie czytalem o jej pozytywach juz raczej nie znajde tego ,ale tak jak adonis18 napisal ,w dawkach raz 5g raz 10g nie zaszkodzi za bardzo . Mysle ,ze po to przy kreatynie pije sie duzo wody ,aby zapobiec przegrzaniu ,poniewaz bardziej sie pocisz.

pawelek616
22-08-09, 09:48
Jak dla mnie ten artykuł nadaje się do "Pani domu". 100 stron mądrości a raczej pierdolenia za 1,50zł. Naczytają się takiego gówna i potem tylko dupe trują.

slim shady
22-08-09, 11:31
Kreatyna nie uszkadza nerek !!! Widziałem badanie na dzieciach.

ziomeczek
22-08-09, 17:34
Ja jak teraz brałem krete to lało sie ze mnie litrami...:PPPP

Anaboliczny Koks
22-08-09, 19:01
tak ,a co teraz bylo ? Bo mi sie wydaje ze wakacje i bylo cieplo ;P

ziomeczek
23-08-09, 18:33
Wiadome tylko że w ostatnie wakacje nei brałem krety i sie ze mnie tak nei lało

Anaboliczny Koks
23-08-09, 18:51
i co umarles?

fallenursus
23-08-09, 18:52
widzocznie jeszcze nie....ale patrzac na artykul jest szansa ze jebnie w kalendarz,wiecej kreaty dla nas zostanie!

slim shady
23-08-09, 19:06
jak ktos juz nie ma zamiaru brac krety i roznych supli na niej opartych to prosze mi wysłac, zajmuje sie profesjonalna utylizacja

Beggi
23-08-09, 19:34
jak ktos juz nie ma zamiaru brac krety i roznych supli na niej opartych to prosze mi wysłac, zajmuje sie profesjonalna utylizacja

Hehe :E podobmnie jak kolega(Pamiętajcie że wyrzucanie supi, kokxów, odżywek, witamin, jest jak najbardziej karalne grozi do 10 lat pierdla) więc jak nie macie co z nimi zrobić przesyłać mu.(lub mi)

Kreta
23-08-09, 19:34
Juz wez takich kitow nie wciskaj ze pamietasz jak sie w tamte wakacjie pociles :whistle:

KowalX
23-08-09, 20:08
Juz wez takich kitow nie wciskaj ze pamietasz jak sie w tamte wakacjie pociles :whistle:

traumę zawsze się pamięta ;)

Anaboliczny Koks
23-08-09, 21:21
napewno spocil sie na dupie bo nie zgolil wlosow ;d