PDA

Zobacz pełną wersję : Szpagat , ale szybko! ;p (SOG)



Dizz
20-08-09, 19:39
Witam.
Chciałbym znaleźć sposób żeby szybko zrobić szpagat...
Macie jakieś dobre ćwiczenia rozciągające? (SPRAWDZONE)
Przydadzą się ;)

slim shady
20-08-09, 19:51
gdzies był art szpagat w 30 dni poszukaj, ale ciezko w takim okresie zrobic szpagat jak ktos nigdy sie nie rozciagał to kwestia genetyki

Anaboliczny Koks
20-08-09, 19:55
i tak w 30dni nie zrobisz ,ale tu sa dobre cwiczenia na rozciaganie

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11301

KowalX
20-08-09, 19:57
Witam.
Chciałbym znaleźć sposób żeby szybko zrobić szpagat...
Macie jakieś dobre ćwiczenia rozciągające? (SPRAWDZONE)
Przydadzą się ;)

są sposoby i nie ma ich na forum ;) ,ale napisz jaki staż z rozciąganiem i doświadczenie

Jolly
21-08-09, 08:33
Bez rozciągnięcia to ok rok treningu. Nie piszcie głupot.

spidersb
21-08-09, 09:31
Ja to mam pecha, na gimnastyce zawsze sie rozciągałem, a mimo tego robiły mi się zastoje, straszny sztywniak ze mnie. Jak szybko rozciągnąć udo od strony łydki?
help, ja nawet palcami do ziemi nie dosięgam XD

Wiki
21-08-09, 10:22
Heh, niektórzy nigdy nie zrobią szpagatu, ponieważ genetyka im na to nie pozwala. Jakbyś trenował od dziecka to byś robił szpagat, bo jak się jest dzieckiem to chrząstki i kosci nie są jeszcze takie twarde i można je rozciągnąc. Znam przypadki co po 2-3 miesiącach robiły szpagat, a znam takie które po 2latach treningu nie zrobią Ci szpagatu, sam jestem takim przypadkiem :D.
Znam też sposób najmniej inteligentny, a takze najmniej go polecam, lecz jest w 100% pewny. Na bank wykonasz szpagat.
Rozciągnij się trochę, ale nie za długo bo to nie bedzie potrzebne. Rozgrzej troche nogi i "HOP", podskocz do gory. Potem rozstaw nogi najbardziej jak potrafisz i swobodnie opadnij na ziemię. Pozwól swoim ciężarem dojść do podłogi. Mój kumpel wariat tak zrobił, miesiąc nie mogł chodzic. 3miesiące nie trenował. A teraz jest żadki jak kupa i nie moze kopac na wysokosc głowy lewą nogą :D.

Taka przestroga... Jeżeli bedziesz super rozciągniety to nie oznacza ze bedziesz super technicznie dobry. Jest pewien punkt rozciagniecia ktory jest dla ciebie najlepszy. Trener zawsze mi tak mowil, ze ci co są rozciagnieci zazwyczaj nie potrafią dobrze walczyc :)

spidersb
21-08-09, 12:07
heh, rozerwac jaj to sobie nie chce, jeszcze zdaza mi sie ich uzywac :P

KowalX
21-08-09, 16:23
musisz sobie zdać też sprawę,że nie każdy jest w stanie wykonać szpagat turecki dużo zależy od budowy bioder,a jeśli chcesz wysoko kopać nie musisz umieć szpagatu i analogicznie umiejąc szpagat nie znaczy ,że będzie umiał kopać wysoko.Sposoby szybkiego rozciągania

Beggi
21-08-09, 17:43
Podejmuje sie wyzwania Szpagat w 30 dni xD zobaczymy czy to takie nie możliwe (nigdy nie próbowałem)