PDA

Zobacz pełną wersję : Wskazówki Żywieniowe



Jolly
20-08-09, 14:17
10 Wskazówek Żywieniowych

Opisany niżej system jest autorstwa DR Johna Berardiego autora znakomitych książek takich jak:
Nutrition, Precision Nutriconp, oraz masę artykułów.

Jest to system, pozwalający na zmianę nawyków żywieniowych bez zbędnego liczenia, czy wyrzeczeń. Wiele osób które to stosowały
notowały spadki bf, przy jednoczesnym zachowaniu masy, tak więc myślę że warto.

1 - Spożywamy 5-6 posiłków dziennie co 3-3,5h
2 - W każdym posiłku spożywamy pełne białko.(zwierzęce)
3 - W każdym posiłku(z wyjątkiem przed i potreningowym) staramy się spożywać węglowodany o jak najniższym Indeksie Glikemicznym. Najlepiej warzywa, razowe pieczywo, błonnik.
4 - Posiłek przedtreningowy powinien być bogaty w łatwo przyswajalne białko.
5 - Należy pić wodę niegazowaną, zieloną herbatę itp. Unikamy coca-coli, i słodzonych napoi.
6 - Każdy posiłek powinien składać się z 35% tłuszczów, odpowiednio 1.3 nasycone, 1/3 z jednonasyconych i 1/3 z wielonienasyconych(np olej lniany)
7 - Dbamy o to aby każdy posiłek(z wyjątkiem przed i po treningowych) składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia. Unikajmy konserwantów, ulepszaczy itp.
8 - Posiłki przed i po treningowe powinny być ubogie w tłuszcz, w innych powinna występować przewaga tłuszczy nad
węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców.
9 - Dbamy o to aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1

Liczenie kcal - Jak w każdej diecie, tak i w tej przyjdzie kiedyś czas na precyzyjne liczenie.
Celowo nie wkleiłem tutaj przykładowych diet, ponieważ mija się to z celem. Cała tajemnica odchudzania tkwi w dobrze łączonych posiłkach.
Osiągnijcie najpierw perfekcje korzystając z ww wskazówek.

Dodam tylko że kolega który to stosował w ciągu 2 miesięcy zbił bf z 21% na 15% nie tracąc NIC wagi.

Smacznego.

KowalX
20-08-09, 14:38
W drugim punkcie wydaje mi się ,że dodałeś od siebie "zwierzęce" :) w nawiasie gdyż raczej żaden dietetyk nie zaleca unikania roślinnego.Białko pełnowartościowe to takie ,które zawiera co najmniej 8potrzebnych aminokwasów i tak np białka z roślin strączkowych takich jak fasola ,groszek to również białko pełnowartościowe.Odpowiednie skomponowanie posiłków również z białek roślinnych pozwoli budować nam mięśnie i dostarczy trochę innych witamin i minerałów.Należy spożywać oba rodzaje białek.I żeby nikt nie mówił ,że nie ma kulturystów wegetarian.

Jolly
20-08-09, 14:48
Tak jest, nieliczne rośliny posiadają 8 aminokwasow, jednak same układanie diet masowych na wegetarianizm jest bardzo trudne.,.,.

Wiki
20-08-09, 20:56
ja bym dorzucił tutaj jeszcze jeden pkt. Nie bać się jeść na noc. Oczywiscie jemy odpowiednie jedzenie białko + troche tłuszczu.

KowalX
21-08-09, 00:17
Tak jest, nieliczne rośliny posiadają 8 aminokwasow, jednak same układanie diet masowych na wegetarianizm jest bardzo trudne.,.,.

trudne nie jest wystarczy połączyć strączkowe ze zbożowymi
,ale oczywiście zawsze będę za tym ,że należy jeść i zwierzęce i roślinne.

Jolly
22-08-09, 08:48
Połączyć strączkowe i zbożowe nie jest łatwo, nie wspominając o tym że oba produkty(a zwłaszcza zbożowe) mają odpowiednio mało białka do ilości kcal.

Wiki: to już od ludzi zależy. jesz więcej rano=szybciej chudniesz, szybciej mięśnie lecą, jesz więcej wieczorem=wolniej chudniesz, nie spada tak masa.

pzdr

KowalX
23-08-09, 08:46
Połączyć strączkowe i zbożowe nie jest łatwo, nie wspominając o tym że oba produkty(a zwłaszcza zbożowe) mają odpowiednio mało białka do ilości kcal.



Nie musi być duża ilość białka w obu produktach wystarczy ,że uzupełni się w wystarczającej ilości pozostałe aminokwasy siarkowe,które występują w produktach zbożowych w sporej ilości.

Jolly
23-08-09, 08:49
Uzupełnienie może coś dać, ale np odchudzającym się. Masy na wegetarianizmie dużej nie zbudujesz.

KowalX
23-08-09, 09:26
nieprawda są kulturyści wegetarianie

Jolly
23-08-09, 09:28
Podczas swojej 7 letniej kariery w kulturystyce nie widziałem jeszcze takich, uwierz mi!. Teoretycznie jest to możliwe, jednak praktyka nijak ma się do tego. Tam samo jak szpinak powoduje zwiększenie siły, ale misałbuś go zjeść z kg dziennie zeby coś ruszyło. Realne?, nie :)

KowalX
23-08-09, 10:00
Nie napisałem i nie uważam ,że mają jeść tylko roślinne.Łączenie produktów mlecznych z produktami roślinnymi daje również dobre efekty.Produkty pochodzenia zwierzęcego mają minus często wysoką ilość nasyconych kwasów tłuszczowych i spożywanie również białka z produktów roślinnych jest korzystne i powinno stanowić część diety.Dobrym źródłem są orzechy,nasiona, zboża oraz rośliny strączkowe.

ja spotkałem kilka takich osób.

,a kulturyści to np:
Bill Perl,Alexandra Dargatza,Mike Mahler,Andreas Cahling

Jolly
23-08-09, 11:23
Tyle że prawdziwi wegetarianie nie jedzą nabiału :P

KowalX
23-08-09, 12:05
wegetarianie jedzą nabiał
weganie nie jedzą nic pochodzenia zwierzęcego

dlatego podałem wyżej dwóch wegan i dwóch wegetarian ;)

Jolly
23-08-09, 12:14
Pff, dla mnie wegan i wegetarian to jedno i to samo(obie grupy stuknięte w łep)

KowalX
23-08-09, 12:19
wegetarianie jedzą np jajka wiec nie tacy stuknięci :)

a czy stuknięci raczej kwestia jednostki i postrzegania jej przez innych i siebie :)
,ale nie o stukaniu temat ;)

slim shady
23-08-09, 14:41
da sie jako wegetarianin
http://viva.eko.org.pl/art5.htm#viva

ale to tez kwestia indywidualna, jedni gdy zjedza duzo miesa zle je toleruja, ale lepiej radza sobie z pszenica itp

a dla niektorych mieso to podstawa bo swietnie je wykorzystuje organizm (ja tak mam),

ale faktem jest ze sa pozbawieni kreatyny, i dostarczajac ja z suplementu beda mieli lepsze przyrosty od miesozercow

Jolly
23-08-09, 15:40
Większość co podałeś to nie kulturyści, tylko długodystansowcy, więc inna sprawa. Po prostu wegan musi zjeść dużo więcej trawy żeby rosła masa, co oczywiścxie nie mówie że nie jest możliwe...

Dwa fenomeny: Jehowie i Wegetarianie...

slim shady
23-08-09, 15:42
nie kazdemu to sie uda, trzeba miec genetyke, zeby wyrosnac tak na trawie

Jolly
23-08-09, 15:44
Jak ktoś nie ma genetyki to i na mięsie nie wyrośnie. Z resztą, organizm człowieka z natury dobrze przyjmuje mięso.

KowalX
23-08-09, 15:54
Dobrze przyjmuje dlatego ,że ma pełnowartościowe białko(tu można zaradzić jak pisałem wyżej),ale faktem ,że pochodzenia zwierzęcego ma wysoki poziom nasyconych kwasów tłuszczowych i należy różnicować dietę ,a nie tylko mięso wcinać :).Roślinne gorzej się wchłaniają ,ale wystarczy poddać obróbce termicznej i likwidujemy te niekorzystne czynniki.Białko ryby wchłaniane jest w ok 97% i ma lekkie mięso,niską zawartość tłuszczu i porównywalną białka do zwierzęcego.

Jolly
23-08-09, 16:00
Oczywiście że różnicować. Ale z mięsem a bez mięsa to ina bajka. Nie wyobrażam sobie życia bez mięsa...

Damian st-ce
23-08-09, 18:39
W drugim punkcie wydaje mi się ,że dodałeś od siebie "zwierzęce" :) w nawiasie gdyż raczej żaden dietetyk nie zaleca unikania roślinnego.Białko pełnowartościowe to takie ,które zawiera co najmniej 8potrzebnych aminokwasów i tak np białka z roślin strączkowych takich jak fasola ,groszek to również białko pełnowartościowe.Odpowiednie skomponowanie posiłków również z białek roślinnych pozwoli budować nam mięśnie i dostarczy trochę innych witamin i minerałów.Należy spożywać oba rodzaje białek.I żeby nikt nie mówił ,że nie ma kulturystów wegetarian.

Dobrze mądrego posłuchać :)

Jolly
24-08-09, 20:43
Damian: Gdyby to bvło takie proste to każdy kulturysta byłby wegetarianinem. Może jeszcze na węglach prostych masę budują?(Bo w takim chlebku białym to większość).