PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o ocene mojego treningu



koksikkaka
20-08-09, 08:57
Witam. Chciałbym abyście ocenili mój trening. Mam nadzieje że mi pomożecie.
A wiec tam mam 175cm wzrostu i ważę 70 kg, nie chce już łapać masy bo wyglądam dobrze więc każdą partie trenuje 2 razy w tygodniu(trening na rzeźbę).
Poniedziałek:klatka + biceps + przedramię
Wtorek:plecy + triceps
Środa:nogi + barki + brzuch
Czwartek:klatka + biceps
Piątek:plecy + triceps + przedramię
Sobota:nogi + barki + brzuch
Na każda partie wykonuje 2/3 ćwiczenia po 4 serie i 10 powtórzeń
on poniedziałku zacząłem brać VITALMAX Creatine Monohydrate Classic. Chcę odbyć 6 tygodniowy cykl na tym. biorę to przed śniadaniem 5g i po treningu 5g, w dni nietreningowe przed śniadaniem 5g i kilka godzin później tez 5g. oczywiście na pusty żołądek. spożywam 5/6 posiłków dziennie, jakieś jogurty,płatki,ryż,owoce,makaron..wody pije około 3l... (niegazowana) Czy tak mogę ćwiczyć przez te 6 tygodni? co ewentualnie zmienić? czy ta kreatyna jest dobra? Mam nadzieje ze mi koledzy pomożecie z góry dziękuje:)

tm7
20-08-09, 09:52
Ja bym nie trenował wszystkiego 2 razy w tygodniu, jak już w ten sposób to fbw, a jak nie to tradycyjny split i wszystkie partie 1 raz w tygodniu.

koksikkaka
20-08-09, 10:03
co jest złego w tym jak ćwiczę?? Czy robiąc fbw albo split będę miał większe przyrosty siły? masy??

michal_f
20-08-09, 10:11
co jest złego w tym jak ćwiczę?? Czy robiąc fbw albo split będę miał większe przyrosty siły? masy??

To zlego jest w tym jak cwiczysz ze masz za malo czasu na regeneracje a robiac dobrze zaplanowane fbw albo split napewno bedziesz mial lepsze efekty.

P.S Miesnie nie rosna jak cwiczysz tylko jak odpoczywasz wiec daj im troche odpoczynku niech maja czas urosnac ;)

.Smile
20-08-09, 10:50
Skoro trening na rzeźbę - to tradycyjny split z wyciągami.

koksikkaka
20-08-09, 11:07
a jeslibym cwiczyl według mojego plany tak:
Poniedziałek:
klatka + biceps + przedramię
Środa:
plecy + triceps + przedramię
Piątek:
nogi + barki + brzuch
będzie dobrze?
i jak brać kreatynę? wychodzi że 4 dni bez treningu, brać w każdy? bo w treningowe to jasne że tak..

Ezachiel
20-08-09, 11:10
tak, ten rozklad jest dobry
tylko ze przedramie wystarczy raz, albo w pon i piatek
a krete dawkujesz normalnie, w dni treningowe i w nietreningowe

tm7
20-08-09, 12:38
o niebo lepiej, przedramiona j/w

blood in blood out
21-08-09, 17:57
trening 5 dni pod rząd jest zabójczy dla CUN- długo byś nie pociągną a poza tym prawie zerowe przyrosty- trenuj 3 dni w tygodniu

yaro09
21-08-09, 18:24
trening 5 dni pod rząd jest zabójczy dla CUN- długo byś nie pociągną a poza tym prawie zerowe przyrosty- trenuj 3 dni w tygodniu

wiadomo męczy trenowanie 5 dni pod rząd, ale mozna nieraz wprowadzic takie zmiany ze np cwiczyc przez jakis czas 1 partie na dzien (codziennie inna partia) pzdr

koksikkaka
22-08-09, 10:01
A tak by nie było dobrze??
Poniedziałek
-Klatka
-Biceps

Wtorek
-Nogi
-Przedramię

Środa
-Brzuch

Czwartek
-Plecy
-Triceps

Piątek
-Barki
-Kapturowy


Sobota
-Brzuch

Niedziela
WOLNE

Klatka
1.Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej.
2.Rozpietki ze sztangielkami sztangielkami leżeniu na ławce poziomej
3.Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej
Barki
1.Wyciskanie sztangi sprzed głowy
2.Unoszenie sztangielek bokiem w górę
3.Unoszenie sztangielek w opadnie tułowia
Kapturowy
1.Wznosy barków „sztrugsy” sztangielkami
2. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
3. Wznosy barków „sztrugsy” sztangą
Biceps
1.Uginanie ramion ze sztangą stojąc <podchwytem>
2.Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc <młotkowy>
3.Uginanie ramienia w siadzie <w podporze o kolano>
Plecy
1.Podciąganie sztangielki w opadzie <wiosłowanie>
2.Podciąganie sztangi w opadzie <wiosłowanie>
3.Martwy ciąg
Przedramię
1.Uginanie nadgarstków nadgarstków siadzie <podchwytem>
2. Uginanie nadgarstków nadgarstków siadzie
<nachwytem>
3.Zwijanie/Odwijanie ciężaru
Nogi
1.Przysiady ze sztanga na barkach
2.Przysiady wykroczne
3.Wspięcia na palce w staniu
Triceps
1.Wyciskanie „francuskie” jednorącz sztangielki w siadzie
2.Wyciskanie „francuskie” sztangi w leżeniu
3.Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia
Brzuch
1.Skłony w leżeniu płasko
2.Skłony boczne
3.„Spinanie”/ Unoszenie kolan w leżeniu na płasko

tm7
22-08-09, 10:12
Kaptury - wywal podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, bo to jest ćwiczenie głównie na barki a robisz je w tym samym dniu, wystarczą same sztrugsy sztangielkami

Biceps - uginanie w podporze o kolano niepotrzebne

Plecy - zdublowane wiosłowanie, zamiast wiosłowanie sztangielką daj podciąganie na drążku

Triceps - rób wyciskanie francuskie sztangi i pompki na poręczach albo w podporze tyłem

koksikkaka
22-08-09, 10:23
tm7 zdublowane wiosłowanie sztangą/sztangielkami ale we wszystkich atlasach i poradnikach pisze ze te cwiczenia wplywaja inaczej na poszczegolne miesnie wiec moze warto robic oba cwiczenia

adonis18
22-08-09, 11:09
tm7 zdublowane wiosłowanie sztangą/sztangielkami ale we wszystkich atlasach i poradnikach pisze ze te cwiczenia wplywaja inaczej na poszczegolne miesnie wiec moze warto robic oba cwiczenia

no to fajnie, tylko ze to idealnie ten sam ruch co przy wiośle sztangą. (inaczej troche ma sie sprawa w przypadku wyciskania) ja tam nie widze treningu pleców bez podciągania. zrób jak ci radzi tm

elo

tm7
22-08-09, 11:16
Podciąganie na drążku, wiosłowanie sztangą i martwy ciąg to jest optymalne zestawienie na plecy moim zdaniem przy splicie. Niech się wypowiedzą jeszcze inni.

koksikkaka
22-08-09, 11:30
a jeśli nie mam gdzie sie podciągać? dlatego tego nie chce stosować..

tm7
22-08-09, 11:38
Drążek rozporowy do drzwi kosztuje kilkanaście złotych, kupowałem w zeszłym roku.

blood in blood out
22-08-09, 11:40
a tak na marginesie- rób barki z tricepsem
Podłóż coś pod ławkę i możesz robić wyciskanie sztangi w leżeniu galową w dół

koksikkaka
22-08-09, 12:20
mam bardzo niskie drzwi przy wejsciu na moja silownie. a wysokosc od podłogi do dachu to 207cm czy moge przy moim wzroscie zamontowac takie cos?? http://allegro.pl/item714019008_marbo_home_drazek_szeroki_do_sciany_ 120cm.html

kamil1141
22-08-09, 12:46
lepiej kupic prosty bo troche nadgarski moga bolec prz podciaganiu zza głowy.

koksikkaka
22-08-09, 13:00
http://allegro.pl/item714019092_marbo_home_prosty_drazek_szeroki_do_ sciany.html

taki?

tm7
22-08-09, 13:50
Ten poprzedni też dobry, ale są drążki po 18 zł w byle jakim sklepie sportowym co się montuje w futrynie w drzwiach, jak szkoda Ci kasy, bo dochodzi jeszcze wysyłka.

koksikkaka
22-08-09, 13:54
tm7 "mam bardzo niskie drzwi przy wejsciu na moja silownie. a wysokosc od podłogi do dachu to 207cm czy"

tm7
22-08-09, 13:57
Sorry nie doczytałem, stań na stołku i sprawdź czy nie zaryjesz głową o sufit jak kupisz jeden z tych drążków, bo trudno mi powiedzieć, jak masz niskie drzwi to lepiej kup jeden z tych co podałeś linki.

koksikkaka
22-08-09, 14:03
koniec z tymi drążkami bo nie o to pytam... jeśli barki zrobię z tricepsem a do pleców dołączę kapturowy będzie ok?

i wtedy tak:
Plecy
1.Podciąganie na drążku
2.Martwy ciąg
3.Podciąganie sztangi w opadzie <wiosłowanie>
Triceps
1.pompki w podporze tyłem
2.Wyciskanie „francuskie” sztangi w leżeniu
3.Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia
Kapturowy
1.Wznosy barków „sztrugsy” i tu pytanko moge zrobić 6*10??


bedzie dobrze?

kamil1141
22-08-09, 15:15
http://allegro.pl/item714019092_marbo_home_prosty_drazek_szeroki_do_ sciany.html

taki?

tak, ja mam taki i służy mi dobrze.