PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o trening na siłę



edward3213
19-08-09, 11:52
Mam pytanie dotyczące treningu na siłę,

Gdy trenuję na siłę to ile seri i powtórzeń robić?

ile seri i powtórzeń na małe partie mięśni

i ile seri i powtórzeń na duże partie mięśni


i ile razy w tygodniu każdą partię

Ezachiel
19-08-09, 13:51
polecam ten swietny temat:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20213

edward3213
19-08-09, 14:15
tu pisze że dwa razy w tygodniu, w innym poradniku że raz, potem pisze że duże obciążenie w innych małe, sam już nie wiem w co wierzyć,

to w końcu ile razy w tygodniu się ćwiczy trening na siłę?

slim shady
19-08-09, 14:43
Każda grupa mięśniowa trenowana co 4 - 7 dni

Trening na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeńw seriach (8 - 1, nie licząc serii rozgrzewkowych) oczywiście w seriach rozgrzewkowych ilość powtórzeń nieco większa - 12 - 15.
Operujemy w ćwiczeniach bazowych - wielostawowych na obciążeniach w granicach 70 - 95% CM (ciężaru maksymalnego-tj. takiego, z jakim jesteśmy w stanie wykonać tylko 1 poprawne powtórzenie).

Przerwy pomiędzy seriami wydłużamy do 2 - 4 minut.
Ilość serii
Na duże grupy wykonujemy 8 - 10 serii, na małe 6 - 8 serii (plus 2 - 3 serie rozgrzewkowe w obu przypadkach). Trening oparty na podstawowych ćwiczeniach(wyciskania, przysiady, uginania i wyprosty ramion, itp.) z użyciem wolnych ciężarów(sztanga, sztangielki).

Czas trwania: 4 - 8 tygodni (nie dłużej).

KowalX
19-08-09, 15:50
wszystko j/w z tym,że dodam wiek nie dla młodych typowo siłowy

slim shady
19-08-09, 16:03
jak to jest Twoj pierwszy rok cwiczen to lepiej robic mase, przy niej wzrasta siła

edward3213
19-08-09, 19:53
ok, od stycznia zacznę na siłę, na razie będą masą szedł

Jolly
19-08-09, 20:46
Sęk w tym że masa to siła, siła to masa. Jak się robi na siłe, to masówki z dodatnim bilansem kcal. Chyba że ktoś chce mieć duże siła/waga, wtedy trzeba wyrzeźbić.

A tak o to na mase fbw będzie najlepszy(ew pochodne fbw hst.)

KowalX
19-08-09, 21:32
siła masa,masa siła lecz są też treningi kładące nacisk na ,któryś z czynników

Jolly
19-08-09, 21:33
Ogólnie zaciekawił mnie twój temat. Nigdy nie przykładałem wagi do kwestii samej `siły`. Stosowałeś to, jak z efektami?

KowalX
19-08-09, 22:02
Ogólnie zaciekawił mnie twój temat. Nigdy nie przykładałem wagi do kwestii samej `siły`. Stosowałeś to, jak z efektami?

no ogólnie to lecę tylko na siłę nie chce za dużej masy i nie nastawiam się na mięśnie :) mam przerwy split jakiś lekki :)

ćwiczę od 36miesięcy z tym, że wakacyjne przerwy dochodzą (po około 3miesiące)
w tej chwili znaczy się czerwiec 120kg (3x10/1x9,1x7)1sek góra,3sek dół-to mój rekord
biceps - 60kg oparty o ścianę,sztanga (1sek góra,3sek dół)x2
przy wadze 78-81kg/nie wiem czy to dużo ,ale muszę trzymać też na poziomie wytrzymałość gdyż sporty walki są moim priorytetem
przysiad niestety lecę w tej chwili małym ciężarem sztangę podnoszę z ziemi to samo wycisk nad głowę.
gdzieś napisałem temat ze wskazówkami odnośnie ćwiczeń na siłę ,sam się nimi kierowałem i uważam,że działa ok:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20213&highlight=wskaz%F3wki

slim shady
19-08-09, 23:58
osiagi bardzo dobre, szczegolnie biceps imponujacy ;) jaka stosujesz nadwyzke kcl ??

ps. tez nie mam stojakow i sztange do przysiadow i na barki biore z ziemi,