PDA

Zobacz pełną wersję : Trądzik



BoloYeung
17-08-09, 12:55
od kilku dni masakrycznie zaczeło mnie wysypywać w górnych okolicach szyji i dolnych twarzy , syf koło syfa a kiedy wyciskasz i tak są nowe problem w tym ze sterydy juz dawno odstawiłem odrzywki skonczylem teraz od miesiaca jade na słucho i takie cos sie pokazuje , od czego to moze byc i jak temu zaradzic w miare tanio i szybko

Sosna91
17-08-09, 19:17
moja rada jest taka żebyś poszedł do dermatologa bo sam to nie zdziałasz temu, jak tak nagle i szybko to zanim trafisz na jakąś dobrą maść to będze po ptokach, moze i tak trzeba bedze antybiotykami. ile masz lat?

jaca666
17-08-09, 20:03
Możesz spróbować cynkiem.
Sam tak miałem ale minie kilka tygodni zanim Twój organizm zacznie reagować.
Dawki to tak od 60mg wzwyż dziennie.
Ja mam cerę trądzikową ale obecnie 60mg cynku już od kilku miesięcy i zero syfów na ciele,czasem jakiś mały na facjacie wyskoczy.

fallenursus
18-08-09, 02:43
zmieniles cos w diecie? jakies ostre zarcie/napoje ktorych wczesniej nie piles? moze to od goraca? jak czesto myjesz te miejsca?
dermatolog nic nie poradzi jesli to imbalans hormonalny.ale zawsze mozna isc.

Ezachiel
18-08-09, 09:32
odstaw całkowicie kakao i czakolade
mi zawsze pomagało ;]

Beggi
18-08-09, 10:56
odstaw całkowicie kakao i czakolade
mi zawsze pomagało ;]

ostre zaryło też

Anaboliczny Koks
18-08-09, 12:01
Ja odstawilem wszystko ostre ,slodycze ,chipsy ,czekolady , majonezy ,ketchupy itd itd i nic nie pomoglo :)

Marurka
18-08-09, 16:11
Gdzies kiedys czytałam ze jedzenie tych wszystkich rzeczy ktore wymieniles nie ma zadnego wplywu na tradzik ale nie pamietam gdzie :)

A co do tradzika to czasem moze wychodzic od golenia sie albo masz zla maszynke albo zbyt mocny plyn do golenia sprobuj zmienic plyn po goleniu moze pomoze. Moj chlop kiedys tak mial i po zmianie plynu przeszlo :) Nie wiem czy to akurat jest powodem ale warto sprobowac pozdrawiam :)

Anaboliczny Koks
18-08-09, 16:40
Ja np mam tradzik mlodzienczy smiech na sali ^^ ,a Ci dermatolodzy gowno wiedza i na gownie sie znaja ,od 4 lat z tym gownem walcze ,teraz od 3 miesiecy nie smaruje tymi gownami twarzy i mam lepiej niz wczesniej ... Teraz wiadomo ,ze od slonca ale juz przed upalami bylo lepiej

Kreta
19-08-09, 17:48
Ja proponuje pojsc do kosmetyczki i niech Ci wyczysci twarz powyciska maseczki itp mi przeszlo na pare miesiecy ;p A jak wyciskasz to przypalaj moze pamietaj aby nie rozdrapywac bo jeszcze wiecej Ci powyskakuje. A co do dermatologow to jak wyzyej ktos napisal ch**a daja te ich rady ;p

KowalX
19-08-09, 19:15
a ja proponuje się dowiedzieć co jest jego przyczyną

Stach
20-08-09, 14:23
Dermatolog.
Z badan to poziom hormonow warto wykonac.
Lekarz powinien przepisac leki odpowiednie jesli sie okaze ze to nie sprawa hormonalna ;]
Dieta nie ma wplywu.
Mi dopiero pomogl Aknenormin, na recepte.

Ezachiel
20-08-09, 15:57
Dieta nie ma wplywu.

doktorze... skad takie wnioski?
bo tylko tobie odpowiednia dieta nie pomogla?

racja po co samemu sie zastanawiac lepiej isc do lekarza i wywaliac 100zł na jakis watpliwy lek

BoloYeung
21-08-09, 08:53
zmieniles cos w diecie? jakies ostre zarcie/napoje ktorych wczesniej nie piles? moze to od goraca? jak czesto myjesz te miejsca?
dermatolog nic nie poradzi jesli to imbalans hormonalny.ale zawsze mozna isc.

zarcie ostre raczej nie no chyba ze mięso mocniej doprawie , te miejsca myje conajmniej dwa razy dziennie rano jak w stane i po robocie jak się kompie do dermatologa wybieram sie wybieram ale teraz zbytnio czasu nie ma

Marurka w tym co gadasz jest mały sens bo zaczeło mnie wysypywać od kiedy gole się Gilet , wczesniej golilem się innymi i tak mnie nie wysypywało

sprubuje z tym cynkiem

ziomeczek
22-08-09, 17:33
Jeśli to od golenia to polecam balsam AA po goleniu.I Ja kiedyś byłem u dermatologa z syfami i poleciła mi myć trwarz physiogelem oczywiście miałem inne rzeczy ale teraz cały czas myje physiogelem i starcza. I teraz juz nie mam pryszczy.

Markuz
27-08-09, 21:51
Ostatnio czytałem w sieci o trądziku, i znalazłem sposób na pozbycie się go w 3 dni :D
Osobiście go nie stosowałem xD
A więc tak , przez 3 dni trzeba jeść same jabłka i pić wode, na max. i robić sobie wieczorem lewatywę , po 3 dniach znow jest co sie chce, i za 2 miesiace powtorzyc, podobno efekty widac po 1 dniu, w 3 dniu tradziki sa uschniete, i odpadaja, tak wiec max. do tygodnia skora powinna byc owiele "czystrza"

Sosna91
27-08-09, 22:03
Ostatnio czytałem w sieci o trądziku, i znalazłem sposób na pozbycie się go w 3 dni :D
Osobiście go nie stosowałem xD
A więc tak , przez 3 dni trzeba jeść same jabłka i pić wode, na max. i robić sobie wieczorem lewatywę , po 3 dniach znow jest co sie chce, i za 2 miesiace powtorzyc, podobno efekty widac po 1 dniu, w 3 dniu tradziki sa uschniete, i odpadaja, tak wiec max. do tygodnia skora powinna byc owiele "czystrza"

że Ci sie chciało takie pierdoł wymyślać ;]


a tak serio to jeśli trądzik staje już natarczywy i jest na plecach dość duży to polecam taki zestaw, częśto przepisywany przez dermatologów

1. Zineryt - na recepte ale da sie załtawic bez cena ~45zł
2. Tetralysal - antybiotyk, bierzcie po 300mg dziennie,. 16caps ~ 40zł dawno nie kupowałem wiec na miesiac ok 80zł
3, mozna cynk jeszcze te 10-30mg dziennie brać

przy takim zestawie powinno sie poprawić, na mnie podziałało lecz po odstawieniu wraca jak to trądzik ;/

Wiki
27-08-09, 22:25
no ja ostatnio coś brałem. Niby hit na rynku. Super ekstra lek na syfy :P. Zjadłem całe opakowanie, potem drugie no i troche sie polepszyło. Jak przestałem brać to dostałem ataku syfów! :/
chyba przejde sie do dermatologa...

Markuz
28-08-09, 14:23
że Ci sie chciało takie pierdoł wymyślać ;]

http://www.niszczpryszcz.pl/forum/viewtopic.php?t=10769 lol, po ciul miałbym coś takiego wymyślać???

Anaboliczny Koks
28-08-09, 15:07
pierdoly

Yosho
28-08-09, 17:46
Ja tam mam maść i smaruje;) Znika po 1-2 dniach:P
Gorzej z plecami, ale tak za bardzo nie mam:P Może kilka u góry ale jakoś dziwnie szybko znikają nawet bez smarowania:P

Anaboliczny Koks
28-08-09, 18:13
bo to nie tradzik tlyko czasem masz wykwity

Sosna91
31-08-09, 18:18
http://www.niszczpryszcz.pl/forum/viewtopic.php?t=10769 lol, po ciul miałbym coś takiego wymyślać???

hehhe a jak Ci napisze ze musisz jeść kupe krowią i robić lewatywe 5x dziennie to uwierzysz?

myślałem ze to ty wymyśliałeś tak to zwracam honor lecz to pierdoly,

co ma lewatywa do tego a po za tym jestem na masowce ;]

3dni na jabłkach to pare kg w dupe xD

Bull2
31-08-09, 20:32
kup acnosan - bardzo fajnie wysusza jest lepsze niz te gowna w żelach.

Aponax
01-09-09, 12:11
Cynk - 60 mg dziennnie , zwieksza wrazie potrzeby.
Do tego mydlo antybakretyjne myj codziennie twarz pare razy mydlem :].
Maść na noc i rano Skinoren - 52 zł u mnie w aptece ale powaznie "wypryski" znikaja w ciagu 2-3 dni !!!W trakcie cyklu na propie strasznie mnie wysypalo nna poczatku dolozylem Skinoren i zeszlo :]. Do tego takie tabletki "bratek" 2 po kazdym posiłku :].Przestan na jakis czas jesc ostre sosy czy tez kwasne :].
Pzdr.

EDIT : jak chcesz to idz do dermatologa ale tylko i wylacznie prywanie i do jakiegos pozadnego - bylem raz i usłyszalem takie cos :
Pan chyba bierze jakies sterydy , prosze udac sie na badania do lekarza (zawsze zapomne nazwy , tego od hormonow cos na E xD) i przyjsc do mnie z wynikami ^^- uprzedzam wtedy mialem 19 lat wiec sterydow jeszcze nie tknelem xD.

Sosna91
01-09-09, 13:04
ja przez pierwsze dni brania cynku 60mg troche dziwnie sie czułem i już miałem zmniejszać lecz teraz juz sie chyba orgazim przyzwyczaił i jest okej. drugi tydzien biore, na razie jako tako, przebarwienia musze czymś leczyć jeszcze.

Aponax w wieku 19lat ile kg miałes? i wzrostu?

Aponax
01-09-09, 14:37
Nie pamietam , ale w wieku 16-17 lat gdy zaczelem chodzic na silownie mialem 184-6 i wazylem 55-60 kg :] musialbym poszukac stare "dzienniki" treningowe , lecz to gdy wroce do domu :].