PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o pomoc



stach06
29-12-06, 14:57
Witam!
Nie wiem czy post zamieszczam w dobrym dziale ale nie bardzo wiedziałem gdzie z takim problemem.
Na wstępie zaznaczę, że nigdy nie interesowałem się kulturystyką i moim problemem nie jest to żeby wyglądać jak kulturysta nawet amator ale w ogóle jak normalny młody mężczyzna bo teraz mój wygląd to jest tragedia. I pomyślałem że gdzie szukać pomocy jak nie tu u was.
Ale od początku: mam 25 lat, 177cm wzrostu i uwaga, ważę ok. 58kg. Mam chude kości a mój wygląd to co tu duzo mówic, skóra i kości, nawet żebra mi trochę widać. Oczywiście pomijam tu kwestię jakiś chorób bo wyniki wszystkie ok i podobno to genetyczne po ojcu i taka juz moja uroda. No więc trzeba było coś z tym zrobić. Zamierzam oczywiście zacząć chodzić na siłownie ale chyba najpierw trzeba zbudować jakąś masę żeby na tym pracować.
I sprawa jest taka że na początek dostałem w prezencie wiadro Mass XXL Complete Anabolic Weight Gain Formula podobno można pić te "koktajle" nawet jak jeszcze się nie trenuje, czy to prawda? A jeśli tak to jakie porcje radzicie, bo napisane jest że zalecana dawka to 150g - 280g, nalezy stosować 3-4 razy dziennie po 50g-70g preparatu. W środku jest miarka która ma 22.5g produktu. Wolałbym 2x dziennie ale to trzeba by chyba z wiele tych miarek rozpuścić na jedną porcję.
Jeśli chodzi o siłownię to będę miał możliwość pochodzić dopiero za jakieś dwa miesiące więc póki co chciałbym coś w domu porobić, to czy mógłbym prosić o ułożenie jakiegoś "domowego treningu"? brzuch, pompki, hantle....
Zaznaczam że nie zamierzam wiązać się z kulturystyką tak jak wy, bo jak czytam to widzę że znacie się na tym i dosyć profesjonalnie podchodzicie do sprawy. Ale chodzi o to żebym przynajmniej sie nie wstydził rozebrać na basenie lub na plaży :)
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

marcinczwa
30-12-06, 08:17
genetyka genetyką - wszytko można zrobić, w twoim przypadku możesz przybrać na masie kilkanaście kilogramów
ważysz 58kg mając 177cm wyobrażam sobie jak to może wyglądać, pora to zmienić
podstawą w kulturystyce(i nie tylko) jest odpowiednia dieta, w twoim przypadku będzie to dieta masowa:
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=448 (jak ułożyć dietę)
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=78 (kilkanaście przykładowych diet)

gainery czyli Mass XXL to tylko uzupełnienie diety
mało ważysz więc nie będziesz miał problemów o dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii z pożywienia, a więc gainera nie ma sensu brać(chyba, że bardzo chcesz to możesz brać ale nie widze sensu - zostaw go sobie na później)

Co do treningu w domu: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm
za 2 meichy tak jak pisałeś pojdziesz na siłownię, więc trening domatora przez pierwsze 2 miesiące(jak nie będziesz jeszcze chodził na siłownię) jest idealny

stach06
30-12-06, 09:51
dzięki wielkie za odpowiedź. spróbuje, zobaczymy co z tego wyjdzie.

adrys
30-12-06, 11:58
co do gsainerow nie sugeruj sie tym co piszą, jak juz pisalem w innym poście zrob tak zeby na jedną porcje przypadalo 30 g białka aby zastepował to posiłek

RysioShow
03-01-07, 21:34
lol