PDA

Zobacz pełną wersję : Seria pytan



creative
10-08-09, 23:40
Jestem nowy, dlatego Witam wszystkich! Od pewnego czasu (ok. 5 miesiecy) cwicze na sucho (bez jakichkolwiek odzywek, witamin). Trenuje pod okiem osoby 'w temacie', aczkolwiek chcialbym poradzic sie w kilku sprawach wiekszej ilosci osob. Moje pytania mieszcza sie w kilku dziłach, daltego postanowilem zebrac je wszystki i zadac w tym temacie. Nie dokonca jestem 'zielony', ale duzo jeszcze mi brakuje. Zacznijmy od tego, ze waze zaledwie ~65kg przy wzroscie ok. 174. Do tej pory nie stosowałem zadnej diety, procz spozywania w wiekszych ilosciach brazowego ryzu i piersi z kurczaka.

1.Czy ktos jest w stanie ulozyc dla mnie diete na jak największy przyrost masy? (podam wszystkie potrzebne dane)
2. Zima planuje zakupienie odzywek, ale nie dokonca jestem pewien co powinienem wziasc. (mysle nad HMB i kreatyna - jak na poczatek to wszystko)
3. Mam pewien problem z dolna czescia klatky tzw 'rowkiem'. Odkad pameitam mialem maly odstep miedzy miesniami klatki piersiowej (dolna, srodkowa czesc). Ktos moze polecic cwiczenia na 'zalatanie' tego przeswitu? Dodatkowo w moim planie nie znajduje sie zadne cwiczenie na dolna czesc klaty - powinienem dolozyc? (z wyjatkiem sztangi na ławeczce poziomej w waskim nachwycie)

Staram sie wybierac cwiczenia bez zbytniego obciazenia na kregoslup oraz wykonuje je optymalnym ciezarem, tak, aby nie pozagniatac sobie stawow.

Jezeli sa jakies niejasnosci lub pytania prosze pisac.

Licze na wasza pomoc. Dzieki :)

KowalX
11-08-09, 18:03
podaj więc potrzebne dane :)

creative
11-08-09, 20:13
Powiedz tylko jakich danych potrzebujesz :)

sl4by
11-08-09, 20:17
Wiek
Waga
Wzrost
Staż
Budowa ciała
Przemiana materii

oraz

osoba o małej aktywności fizycznej
umiarkowanej aktywności fizycznej
dużej aktywności fizycznej

i to by obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne:

Współczynniki aktywności:
- bardzo aktywny -> 1.4 - 1.5 [Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez wiekszą cześć dnia]
- aktywny -> 1.3 - 1.4 [Codzienne intensywne ćwiczenia + praca na nogach]
- średni -> 1.1 - 1.2 [ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca]
- nisko -> 1 [brak ćwiczen + praca siedząca]

creative
11-08-09, 20:39
Wiek: 16 lat
Waga: 65 kg
Wzrost: 174 cm
Staż: ok. 5 miesiecy
Budowa ciała: szczuply
Przemiana materii: szybka


Jestem osoba o nieco powyzej 'umiarkowanej aktywności fizycznej'.



Współczynniki aktywności:
- średni -> 1.1 - 1.2 [ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca]


Korzystajac z kalkulator na http://www.apz.pl/poradnia.php?p=psport&q=kalorie_licz_odch obliczyłem, ze:

Twoja podstawowa przemiana materii wynosi: 1878 kcal
Twoje całkowite zapotrzebowanie na kalorie wynosi: 2988 kcal


Od razu podam plan wedlug, ktorego cwicze:

Poniedziałek: biceps, plecy, przedramie
Wtorek: nogi, grzbiet
Środa: klata, triceps
Czwartek: nogi, grzbiet
Piatek: barki, kaptury
Sobota: klata

Nie wykonuje cwiczen, ktore narażałyby na jakies problemu moj kregosłup i stawy. Staram sie cwiczyc lekkim ciezarem z wieksza iloscia powtorzen.

sl4by
11-08-09, 20:52
Uhh moim zdaniem zmienił bym troszkę ten plan treningowy... Klata raz w tygodniu, regeneracja jest ważna a mięśnie klatki potrzebują więcej czasu niż inne na regeneracje. Ćwiczenia których nie wykonujesz to zapewne MC i przysiad ? Wiele osób twierdzi że to podstawa treningu, kup pas i na początku rób te ćwiczenia z mniejszym obciążeniem a zwróć szczególną uwage na technike i z czasem zwiększaj ciężar :)

Jolly
11-08-09, 21:00
1.Czy ktos jest w stanie ulozyc dla mnie diete na jak największy przyrost masy? (podam wszystkie potrzebne dane)
ok 2g białka/kmc
Węgle głównie złożone.
Regularność Posiłków(co ok 3 godzin) 5-6 posiłków dziennie.
Nadwyżka kaloryczna w wysokości 400-600kcal.

Poczytaj generalnie dział dieta. Dietę sam musisz sobie ułożyć biorąc pod uwagę osobiste preferencje.


2. Zima planuje zakupienie odzywek, ale nie dokonca jestem pewien co powinienem wziasc. (mysle nad HMB i kreatyna - jak na poczatek to wszystko)
HMB ogólnie sprawdza się jedynie jako antykatabolik, więc jak już kreatyna, ale nie polecam. Przy twoim stażu dobra dieta zrobi swoje.


3. Mam pewien problem z dolna czescia klatky tzw 'rowkiem'. Odkad pameitam mialem maly odstep miedzy miesniami klatki piersiowej (dolna, srodkowa czesc). Ktos moze polecic cwiczenia na 'zalatanie' tego przeswitu? Dodatkowo w moim planie nie znajduje sie zadne cwiczenie na dolna czesc klaty - powinienem dolozyc? (z wyjatkiem sztangi na ławeczce poziomej w waskim nachwycie)
Rób skos główą w dół.

KowalX
11-08-09, 21:45
spożywaj 2500kcal
powinno być w tym:

białka : ............136g.................................. .....546kcal
węglowodanów: 424g(prostych po treningu).........1704kcal
tłuszczy: .........27g...................................... ...250kcal

Z wyjątkiem posiłku po treningowego spożywamy węglowodany złożone z produktów pełnoziarnistych.
Unikamy tłuszczy zwierzęcych
Białko wybieramy zwierzęce : drób,schabowe,wątroba itp

KowalX
11-08-09, 22:28
spożywaj 2500kcal
powinno być w tym:

białka : ............136g.................................. .....546kcal
węglowodanów: 424g(prostych po treningu).........1704kcal
tłuszczy: .........27g...................................... ...250kcal

Z wyjątkiem posiłku po treningowego spożywamy węglowodany złożone z produktów pełnoziarnistych.
Unikamy tłuszczy zwierzęcych
Białko wybieramy zwierzęce : drób,schabowe,wątroba itp

tu muszę się poprawić:
nie tłuszcze zwierzęce ,a nasycone kwasy tłuszczowe :)

creative
11-08-09, 23:36
Uhh moim zdaniem zmienił bym troszkę ten plan treningowy... Klata raz w tygodniu, regeneracja jest ważna a mięśnie klatki potrzebują więcej czasu niż inne na regeneracje. Ćwiczenia których nie wykonujesz to zapewne MC i przysiad ? Wiele osób twierdzi że to podstawa treningu, kup pas i na początku rób te ćwiczenia z mniejszym obciążeniem a zwróć szczególną uwage na technike i z czasem zwiększaj ciężar :)

W piwnicy mam silownie z calym potrzebnym mi sprzetem, wiec wiekszosc cwiczen robie raczej na maszynie. Najwieksza uwage zwracam na technike. Klata w srode jest lzejsza od tej w sobote tak wiec ma czas na regeneracje. Robie ja 2x w tygodniu ze wzgledu na ten odstep w srodkowej czesci. Chcialbym sie go pozbyc.

creative
11-08-09, 23:54
Dieta na mase dla 64-65 kg from zizu

7:00
mleko 250 ml
płatki owsiane 90gr

10:35
Twarog 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g


16:00 posiłek przed treningowy
Ryz 100g
Piers z kurczaka
oliwa z oliwek ok. 10ml

17:30-18:30
Trening

18:30
45g Carbo,bądź kakao.sok

19:10
Makaron razowy 100gr
jogurt 150gr
serek wiejski 200gr


22:00
Tunczyk w wodzie 80g
Slonecznik 30g



Bedzie dobre?

KowalX
12-08-09, 00:16
za mało danych.Musisz dodatkowo podać wiek ,wzrost oraz to:

1.mała aktywności fizyczna np. siedzący tryb życia
2.umiarkowana aktywność fizyczna np. rekreacyjne uprawianie sportu
3.duża aktywność fizyczna np. wyczynowe uprawianie sportu

creative
12-08-09, 08:47
Przeciez wielokrotnie podawalem ww. dane w poprzednich postach (strona wczesniej)

Jolly
12-08-09, 10:34
Kowalx: w pierwszym poście podał wszystkie potrzebne dane.

KowalX
12-08-09, 16:13
Przeciez wielokrotnie podawalem ww. dane w poprzednich postach (strona wczesniej)

sorry ,ale nie pamiętam postów wszystkich ludzi ,których przeczytałem :)

creative
12-08-09, 16:17
Nie przyszedlem sie tu klocic, ale przeciez nie bede podawał w kazdym nowym poscie tych samych danych, skoro sam zalozylem temat i wszystko umiescilem na wstepie.

KowalX
12-08-09, 16:20
nie zajrzałem i tyle ;klikając nie zauważyłem ,że post ma dwie strony :)

podaj wartości ile co ma np ryż bo to możesz zrobić

tam są całe 4jajka ?

jakieś konkretnej firmy te owsiane?

patrzyłeś chociaż na swoje zapotrzebowanie kaloryczne przy układaniu tej diety?

creative
12-08-09, 16:30
Strone wczesniej podałem swoje zapotrzebowanie na kalaorie w skali jednego dnia. Natomiast dieta jak tytuł wskazuje nie nalezy do mnie, a została ulozona przez uzytkownika zizu. Chce sie jedynie dowiedziec, czy jego dieta bedzie rowniez dla mnie odpowiednia :)

sl4by
12-08-09, 17:13
Jeśli tylko składniki Ci odpowiadają to wydaje mi się ze jest dobra. Jest to dieta dla osoby ważącej 64-65 kg czyli tyle ile Ty ważysz, ta dieta jest podwieszona wiec musi być dobra ;]

KowalX
12-08-09, 19:03
Strone wczesniej podałem swoje zapotrzebowanie na kalaorie w skali jednego dnia. Natomiast dieta jak tytuł wskazuje nie nalezy do mnie, a została ulozona przez uzytkownika zizu. Chce sie jedynie dowiedziec, czy jego dieta bedzie rowniez dla mnie odpowiednia :)
mi nie musisz pokazywać ,że podawałeś spytałem czy biorąc dietę zwróciłeś uwagę na swoje zapotrzebowanie kaloryczne
będzie dobra jeśli ważysz tyle samo,masz ,tyle samo lat,jesteś tego samego wzrostu i macie podobną przemianę materii

creative
12-08-09, 23:11
A czy skaldniki wybrane w diecie beda odpowiednie? Osobiscie mnie odpowiadaja :)

KowalX
12-08-09, 23:56
nie można tyle jajek na dobę spożywać.
zamiast twarogu preferuję serki wiejskie

za masę polecam Ci schabowe :) dorzucił bym do każdego posiłku gdzie jest samo białko jakieś warzywa

creative
13-08-09, 16:42
No wiec, skoro nie powinienem jest 4 jaj dziennie, to czym moge zastapic te 2 jaka? :)

KowalX
13-08-09, 16:53
No wiec, skoro nie powinienem jest 4 jaj dziennie, to czym moge zastapic te 2 jaka? :)

nie wiem po co ci 4jajka to ile ty chcesz białka w porcji zjeść ?Nie można przesadzać.Zjedz 1 całe i 2białka

creative
13-08-09, 17:10
Jak juz mowilem to nie ja ukladałem ta diete, tylko uzytkownik zizu. Dlatego zapytałem, czy jest wporzadku. Kowal, moglbys zedytowac ta diete tak, aby byla efektywnijesza - Twoim zdaniem?

creative
13-08-09, 17:37
Kontynuacja tematu w dziale Dieta: przejdź do tematu - kliknij (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=255049#post255049)

KowalX
13-08-09, 18:39
dalej nie podałeś danych ,o które prosiłem obliczenia kalkulatorów internetowych nie są zbyt dokładne

Symu
13-08-09, 19:07
KowalX czemu 4 jajka to za duzo?? ja jem 6 i nie widze problemu

jaca666
13-08-09, 19:15
Ja obecnie 4 dziennie tylko na śniadanie...

Rokr91
13-08-09, 20:01
Ooo... co ja się tutaj dowiaduję! Codziennie jadam 6 jaj.

slim shady
13-08-09, 20:03
zdarzało sie 16 jaj na dzien i zyje :P

KowalX
13-08-09, 20:21
KowalX czemu 4 jajka to za duzo?? ja jem 6 i nie widze problemu

,że teraz nie widzisz nie znaczy ,że nie będziesz widział za kilka lat
też jadłem więcej ,ale już tego nie praktykuje

KowalX
13-08-09, 20:26
zapraszam do przeczytania :)

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=21400

Jolly
13-08-09, 21:01
Chyba mit z jajkiem jest już nieaktualny, czyż nie?

KowalX
13-08-09, 21:18
Chyba mit z jajkiem jest już nieaktualny, czyż nie?

oczywiście kiedyś mówiono by jeść 3 na tydzień :)

ja podałem najnowsze zalecenia(7) podane przez British Nutrition Foundation
łącznie z normami dostarczania cholesterolu z posiłku 300-200mg :)

Symu
13-08-09, 21:29
wg. badan ktore odszukam jak ebde w stanie (teraz nie mam sily) cholesterol egzogenny w przypadku zdrowych organizmow ma wplyw na zmniejszenie cholesterolu endogennego. W rezultacie otrzymujemy ta sama ilosc cholesterolu w organizmie.

Jolly
13-08-09, 21:32
No ja właśnie też słyszałem że nie ma wpływu. Osobiście od 10lat jem po 3-4 jajek dziennie i nigdy nie miałem podwyższonego.

KowalX
13-08-09, 22:54
podałem zalecenia... :) 300mg by własna produkcja nie zmalała i chyba o nasycone kwasy tłuszczowe może chodzić,ale nie wiem

Jolly
14-08-09, 08:27
A mógłbyś wkleić ten art z British Nutrition Foundation. Przeczytałbym z chęcią.