PDA

Zobacz pełną wersję : Orbitrek



bocion
28-12-06, 21:07
Jak myslicie, czy warto wydac troche wiecej kasy i kupic orbitrek magnetyczny czy mozna spokojnie zdecydowac sie na tanszy-eliptyczny?
Jakby ktos mogl wypisac zalety i wady tych dwoch podobnych aczkolwiek nieco rozniacych sie od siebie urzadzen(glownie ceną sie w sumie roznia, ale chodzi mi glownie o wytrzymalosc i plynnosc pracy).

tomek.
28-12-06, 22:07
lepeij kupić raz a porządnie, jak jest kasa to spokojnie kupuj ten lepszy(drozszy)

bocion
29-12-06, 00:01
Ale chodzi mi hadesie o zalety i wady.

(moze niech sie wypowie ktos kto to urzadzenie posiada i korzysta z niego, albo w ogole ktokolwiek kto sie zna na tym)

P4l4d7n
29-12-06, 01:18
Ja posiadam w domu eliptyczny. Z tym drugim nie mialem kontaktu.

Powiem ze bardzo fajne urzadzonko. Wystarczy pobiegac chwile i juz czuc zmeczenie.

bocion
30-12-06, 00:35
no bo eliptyczny to ten tanszy. I dziala ci bez problemow? Jak dlugo go juz masz?

P4l4d7n
07-01-07, 14:11
Kupilem bo lekko uzywanego i juz sluzy mi rok. Stan wizualny i techniczny jest idealny,

kuba89
10-01-07, 18:31
no nadaje sie on do rozgrzewki przed treningiem

bocion
11-01-07, 19:27
Mnie chodzilo kuba89, zeby uzywac go do aerobow, a nie rozgrzewki. Chociaz faktycznie nadaje sie tez do rozgrzewki

Ilena
07-01-08, 23:59
System oprou:
Występują 2 rodzaje systemów oporu: magnetyczny i elektromagnetyczny. Pierwszy system eliminuje wszelkie drgania i dźwięki. Magnesy rozmieszczone są wokół koła zamachowego - im większe oddziaływanie tym większy opór. W drugim odległość magnesów od koła zamachowego regulowana jest poprzez siłowniki elektryczne. Zwiększa to funkcjonalność orbitreka, gdyż pozwala to na korzystanie z funkcji tematycznych np. "jazda po górach", oraz tworzenie indywidualnych programów użytkownika zwiększających efektywność ćwiczenia.

omiar pulsu:
Aktualny puls wyświetlany jest na ekranie komputera. Pomiar przeprowadzany jest za pomocą klipsa bądź czujników umieszczonych w rękawiczkach.

Regulacja obciążenia:
Opór można rególować na 2 sposoby: ręcznie bądź elektronicznie. Elektroniczna rególacja pozwala na bardzo płynną zmianę oporu nawet podczas jazdy.

Koło zamachowe:
Koło zamachowe ma ogromny wpływ na jakość jazdy. Im kołojest cięższe tym jazda jest płynniejsza.

Szerokie podstawy pod stopy:
Chronią przed zsuwaniem się stóp z podstaw co może prowadzić do kontuzji.

Jakie mięśnie pracują:
Mięśnie praujące podczas ćwiczenia to mięśnie ud, pośladków, łydek, klatki piersiowej.

HuGsoN
24-02-08, 15:24
Moja mama ostatnio miała dobry dzień i kupiła w decatlionie orbitrek York x202 w promocji za 1499 zł. Jak dla mnie to jest zajebiste !!! Można nieźle pośladki wycwiczyc i w 30 min 250kcal spalić. PoLeCaM !!! http://www.allegro.pl/item312008239_york_x202_nowy_model_transport_i_mon taz_gratis.html