PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na mase 70 kg do ocenki



sebojas
07-08-09, 18:25
I.Śniadanie, godz. 7.00
-płatki owsiane 100 g
-2 jajka
-mleko 3,5% prosto od krowy(400mml)
-sok z wiśni(200mml)+ witaminy
II.Śniadanie, godz. 10.00 + 65 g Mutant Mass
-chleb razowy 4 kromki
- 80-100 g twarogu
- 65g Mutant Mass
III.Obiad(posiłek przed treningowy)godz. 14.00
-100 g ryżu białego
-Polędwica z piersi kurczaka 100g
-200 g pomidora
-zupa fasolowa(400mml)

TRENING godz. 16.00-17.00


30 min po treningu (130g) Mutant Mass

IV.Posiłek potreningowy godz. 18.00
-kasza jęczmienna pęczak 100g
-100g pomidora

Godzina 20.00 Odżywka Mutant Mass (65g)

V.Posiłek Nocny godz. 21.00
-2 kromki chleba razowego
-100 g twarogu

VI. Posiłek ok. godziny przed snem
- 2 jajka
-200mml mleka 3,5%




Z wyliczeń wyszło mi na pewnym forum że moje zapotrzebowanie wynosi ok 3850kcal lecz na tym forum wyszło mi ok 3200kcal, a ta dieta zawiera 3998kcal no i jest to lekka nadwyżka jak by nie patrzył, jak uważacie jest ona dobra a jak jest dobra to czy ta nadwyżka kalorii nie przeszkadza ? Białka w tej diecie jest 207 g, węgli 634,tłuszczy 89g.


Moja waga 71 kg, wzrost 185, jestem ektoformikiem :) prowadzę intensywny tryb życia, ta dieta jest czasowo pod stosowana pod szkołę, oceniajcie !! ;D

Wiki
07-08-09, 18:43
Dieta trochę dziwna, ujdzie, ale można by ją trochę ulepszyc :).

Nie wiem po co sok z wiśni na śniadanie ;), ale może być, trochę cukrów prostych nie zaszkodzi. Ale wywal te mleko od krowy i dorzuć 1-2 jajka wiecej.


2 śniadanie rozumiem ze jesz w szkole, to się nie będe czepiał. Ja w szkole jem ryż i kurczaka z oliwą z oliwek :].


Posiłek przed treningowy - ryż biały zamień koniecznie na brązowy. Polędwica z piersi kurczaka? A nie lepiej pierś z kurczaka :P?
Zupa fasolowa? To chyba na masę tłuszczową :]. Wywalaj. Pewnie od cholery mąki w niej jeszcze będzie.

Mutant mas- nie 30 minut po treningu, tylko od razu po treningu. Jak tylko wejdziesz do szatni to szukaj banana z białkiem, albo mutant masa :),

Posiłek po treningowy 30-60minut po mutant massie. W posiłku potreningowym brakuję mięcha. Dodaj tunczyka, albo piers z kurczaka/indyka. Kaszę jęczmienną zamień na gryczaną.

Posiłek nocny, zamiast tego chleba razowego daj lepiej płatki owsiane i trochę orzechów. Albo wymien ten posiłek na kolejną porcję ryżu brązowego, piersi kurczaka i oliwy z oliwek.

Na nodz jedz twaróg, albo ryby z oliwą z oliwek. Zalezy od tego jaką masz przemianę materii. Ale Tobie zdecydowanie twaróg polecam ;). Mleko na noc to nie najlepsze rozwiązanie.


Ogólnie brakuje chyba zdrowych tłuszczy, takie mam wrażenie, ale moze jestem w błędzie.

Jedz 3900kcal, zobacz jak szybko bedziesz tył. Optymalnie jest 1kg na dwa tygodnie. Czyli jak za szybko bedziesz tył to obetnij, a jak za wolno to dodawaj kcal. Na początku utyjesz szybko 1-2kg, ale tego nie licz. Bo to nie mięśnie, tylko woda i to co w jelitach sie uzbierało.

KowalX
07-08-09, 20:06
Z wyliczeń wyszło mi na pewnym forum że moje zapotrzebowanie wynosi ok 3850kcal lecz na tym forum wyszło mi ok 3200kcal, a ta dieta zawiera 3998kcal

to lepiej oblicz dobrze ,bo to ogromna różnica :)

Wiki
07-08-09, 22:49
Ja wiem czy taka ogromna? Jeden big mac w MC donald i różnica wyrównana :lol::lol: