PDA

Zobacz pełną wersję : Bol klatki!! POMOCY!!!



forumowicz
07-08-09, 15:04
Witam, od paru treningow, zaczynajac trening na klatke odczuwam bol podczas wyciskania w klacie I to przy samej rozgrzewce(bardzo maly ciezar, dopiero tam przy 2 serii juz zaczyna ustepywac) , nigdy wczesnij czegos takiego nie mialem
TO nie sa zakwasy bo robie przerwy od 4 do 5 dni miedzy kolejnymi treningami tej samej parti, nie wiem co jest grane
Trenuje klatke co 4, 5 dni, na przemian klatka dolna, po 4,5 dniach gorna( przy kazdej zaczynam od lawki prostej)
Jestem na cyl\klu xpanda + bialeczko
Na dodatek poczulem tez spadek mocy na klacie
Co o tym myslicie ??

Ezachiel
07-08-09, 15:11
ja bym zrobił 2 tygodnie przerwy od klaty
a potem wydłuzył odstęp miedzy daną partią mieśni do 6 dni
ale to tylko moje skromne zdanie...;]

jaca666
07-08-09, 15:12
Co ja o tym myślę???
Pierwszy raz widzę jakiś dziwny podział na treningi góry osobna sesja i dół osobna sesja.
Klatę rób całość w jeden dzień i raz na tydzień a nie co 4-5 dni....
Chyba nie wiesz że klatka po intensywnym treningu regeneruje się nawet do 8 dni!!!

forumowicz
07-08-09, 15:13
No ok, to ile cwiczen w takim razie wykonywac na klate ?? i jakie??

blood in blood out
07-08-09, 18:40
No ok, to ile cwiczen w takim razie wykonywac na klate ?? i jakie??


rób nie więcej niz 12 serii na klate ( licząc wszystkie serie wszystkich ćwiczeń)


Wybierz sobie http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp

KowalX
07-08-09, 19:37
a nie jest to ból np serca może xpand Ci nie służy?

slim shady
07-08-09, 19:40
a moze bol klatki piersiowej jest spowodowany cwiczeniami rozciagajacymi klatke (rozpietki/przenosy)

KowalX
07-08-09, 19:43
musisz sam przeanalizować ,bo tak możemy tylko zgadywać z jakiego powodu odczuwasz ból

forumowicz
07-08-09, 21:33
To napewno nie jest bol serca( po obu stronach hehe), a jesli chodzi o rozciagajace cwiczenia to owszem robie rozpietki co te 4, 5 dni ale na ostatnia serie, a ja mam bol od poczatku , nawet przy rozgrzewce
I tez watpie zeby to bylo od tego
A jeszcze dodam ze teaki trening stosuje tak od prawie 3 miesiecy.. moze to przemecznie albo przetrenowanie
Aha i jak powinna wygladac rozgrzewka na klate, ile serii, jaki procent ciezaru maxymalnego zakladac??

slim shady
07-08-09, 21:35
zrob tydzien wolnego
i zacznij z nowym planem
i innymi cwiczeniami

KowalX
07-08-09, 23:34
no jak na serię lecę 120 wtedy 70 na rozgrzewkę to jakieś 60% :)
macham 2razy wcześniej rozgrzewka ogólna.

xxmłodyxx
07-08-09, 23:40
JAK BOLI TO ROSNIE...:evil::evil: czego robisz skosy n przemian a nie razem???

sl4by
08-08-09, 01:08
zrób przerwę, poleż troszkę w wannie z ciepła woda, później zacznij trenować z mniejszym obciążeniem

alder
08-08-09, 12:58
ale to jest ból w mięśniach czy w kościach/stawach ? jeśli ten drugi, to po seryjce jak boli stań, pochyl ciało do przodu jak byś szukał czegoś na ziemie ale z prostymi plecami, następnie pozwól swobodnie zwisać łapom nawet nimi machając. mi to pomaga kiedy po skośnej odczuwam ból.

forumowicz
08-08-09, 21:04
to jest raczej bol w miesniu, ale zrobic przerwe tylko od klaty czy wogole??

Jolly
08-08-09, 21:06
Najlepiej byłoby w ogóle.

forumowicz
09-08-09, 10:53
A co myslicie zeby robic taki trening, w poniedz klata gorna z barkami, a w czwartek prosta z dolem ?? Czy nie za maly odstep??

forumowicz
11-08-09, 21:29
Ponawiam pytanie??

alder
11-08-09, 21:35
a co jest celem ?
wiesz ja kiedyś robiłem klatę 3x w tygodniu i też rosła. ale nie wiem jakim kosztem. myślę, że jeśli masa, to raz w tygodniu zdrowo dowalić a jeśli już musisz dwa razy na tydzień, to bardziej lajtowo.

forumowicz
11-08-09, 21:57
hmm, wsumie to na klacie przydalaby mi sie raczej rzezba, klatka jest duza, tylko na dole slabo wyglada, troche za duzo tluszczyku i slabo to wyglada przy sutkach , jakies cwiczenia na dolna moglibyscie zaproponowac??

alder
11-08-09, 23:31
na dolną to raczej wyciskanie skośne głową w dół, rozpiętki sztangielkami głową w dół i ściąganie linek górnego wyciągu w dół. przeciąganie sztangielki wzdłuż tułowia na płaskiej chyba też na dół.