PDA

Zobacz pełną wersję : klata



nowy900
07-08-09, 13:34
witam
mam problem, mam zapadla klate,takie wglebienie;/
czy moglibyscie mi doradzic jak tego sie pozbyc? Co musze brac?
jakie cwiczenia wykonywac?
z gory dziekuje

Jolly
07-08-09, 14:08
Coś takiego:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Pectus1.jpg

nowy900
07-08-09, 18:04
tak nie wyglada moja, to juz jakis przypadek bardzo ciezko zaawansowany co wkleiles.

aczkolwiek moja klata tez ma taki lekki dolek i bardzo chcialbym sie tego pozbyc,nie wiem tylko za bardzo w jaki sposob, co musialbym brac,jakie cwiczenia wykonywac zeby pozbyc sie,zeby wygladala normalnie

KowalX
07-08-09, 19:35
dowiedziałeś się u lekarza czy nie ma przeciwwskazań do treningu?

slim shady
07-08-09, 19:36
operacja

niewula
07-08-09, 21:30
jakies zdjecie?

nowy900
07-08-09, 22:33
nie dowiadywalem sie u lekarza
ale to nie jest takie cos jak na wklejonym zdjeciu, jest to takie lekkie wglebienie, ale mnie to denerwuje
nie ma jakichs zadnych cwiczen na zredukowanie tego?

olo85
08-08-09, 09:10
Wklej jakies zdjecie,Tez mialem zapadnieta klatke,zoperowalem ja i teraz jest ok.siedem miesiecy mosialem miec wolnego od treningu ale sie oplacalo,Wejdz sobie kolego na ta strone www.pectus.pl KwalX madrze napisal zacznij od konsultacji z lekarzem bo klata moze serce lub przepone uciskac tak bylo w moim przypadku.
W razie pytan pisz.

Jolly
08-08-09, 20:55
tak nie wyglada moja, to juz jakis przypadek bardzo ciezko zaawansowany co wkleiles.

aczkolwiek moja klata tez ma taki lekki dolek i bardzo chcialbym sie tego pozbyc,nie wiem tylko za bardzo w jaki sposob, co musialbym brac,jakie cwiczenia wykonywac zeby pozbyc sie,zeby wygladala normalnie

Masz tzw szewską klatę. Tak podany w linku przypadek jest bardzo ciężki, niemniej w twoim przypadku jedyne wyjście to skalpel.

nowy900
08-08-09, 23:19
zrobie tak,wkleje fotke wtedy zobaczycie jak to wyglada

ale czy jezeli nie jest to az tak duze to operacja jest konieczna? nie da sie tego zredukowac cwiczeniami odpowiednimi lub jakas dieta,braniem jakichs srodkow?

a jesli operacja to jaki czas oczekiwania,koszt, i czy w slaskich miastach sa lekarze podejmujacy sie takich operacji? i po takiej operacji klatka bedzie normalna?

KowalX
08-08-09, 23:24
ale czy jezeli nie jest to az tak duze to operacja jest konieczna?

o tym zdecyduje lekarz


nie da sie tego zredukowac cwiczeniami odpowiednimi lub jakas dieta,braniem jakichs srodkow?

najpierw lekarz,nie ryzykuj zdrowia :)


a jesli operacja to jaki czas oczekiwania,koszt, i czy w slaskich miastach sa lekarze podejmujacy sie takich operacji? i po takiej operacji klatka bedzie normalna?

myślę ,że było by to refundowane i nie będziesz płacił,dowiedz się u lekarza,bo nie jestem powinien.

Kolega olo85 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=14343) Ci odpowie :)

Beggi
09-08-09, 00:45
Dawaj footy bo się boje o siebie xD

Jolly
09-08-09, 09:45
Wlasnie, dawaj foty. Zobaczymy i ocenimy. Jak nie masz tej dziury to trochę da się skorygować treningiem.